Čomu sa venujete v piatok večer? (Fotografie)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Pracujem na tomto vákuovom nastavení a keď budem mať 1/2 l destilovanej vody, spustím nejaký chloroform, ktorý potrebujem vydestilovať pre budúci projekt. Keď budem hotový, napíšem o tom riadny záznam.
Kruf9BGsO5

PIZhgv9Kzj
HUscBrw16m
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Na inú tému, nevie niekto, ako otočiť obrázok pri nahrávaní? Nikdy predtým som na tejto nástenke tento problém nemal 😔
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Vidím, že je to už niekoľko mesiacov, takže ak ste na to ešte neprišli, otvorte si obrázky v programe Paint a mali by ste ich vedieť otočiť o 90 v smere hodinových ručičiek. Mimochodom, pekné veci :}
Nechcem klásť žiadne bezpečnostné otázky, ale získavate svoje vybavenie z online objednávok alebo dokážete nájsť veci na mieste? Napríklad v "hobby shope". Môj mozog mi nedovolí skúsiť ísť bez toho, aby som najskôr skúsil improvizovať, ale rýchlo sa učím, že je to zlý prístup, keď ide o chémiu.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Amazon a eBay všetko. Mám kúsky skla z Amazonu, ktoré boli dodané z Číny. Skvelé ponuky, ak môžete čakať 3 týždne alebo mesiac. Mám pekný 3-krk a alihn kondenzátor za 20 USD/PC sú to značky Deschem. Je to desivé, kým sa nepozriete na veci a neuvidíte, že tento mesiac sa predalo 200 a to je len 1 konkrétny kus od 1 značky. Minulý mesiac sa predalo 1000 erlymeyerových baniek. 900 separačných lievikov. 350 kompletných destilačných súprav.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Sú veci, ktoré môžete improvizovať, ale nemôžete improvizovať súpravu na vákuovú destiláciu alebo nastavenie refluxu pod inertným plynom. Zaobstarajte si 20-30-dielnu súpravu. Jednoducho si ju kúpte. Nechajte si ju poslať k babičkám, ak máte. To sa dá nakonfigurovať na 100 reakcií. Môžete z toho dosť improvizovať. Ja mám asi toľko a nie je toho veľa, čo by som nedokázal urobiť.
Na druhej strane, moje najväčšie zádrhele boli;

A) toto miešadlo s horúcou platňou je odpad. Je to tá lacná, ktorú vidíte predávať všade za približne 40 dolárov. Vynechajte ho. Má v sebe termistor, ktorý mu nedovolí zohriať sa na viac ako 100 °C. Tvrdí, že má 250 W vykurovacieho výkonu, ale uisťujem vás, že pri pohľade na prvok nie je možné, aby mal 250 W. Má asi 5 závitov drôtu veľkosti rybárskeho vlasca okolo kartónového kruhu, ktorý je z jednej strany aluminizovaný a z druhej holý kartón. Neuvarí ani šálku vody. Nikdy! Mám skutočný použitý z eBay, 650 wattov a uvarí vodu za 2 minúty. Chýbalo mu pár skrutiek a miešací mechanizmus potreboval trochu dorobiť, tak som ho reklamoval a dostal som ho za polovičnú cenu, 50 dolárov s doručením. Poznámka; ak vám miešací mechanizmus nepôjde pomaly, vo vnútri tohto je variabilný odpor, ktorý sa nastavuje plochým skrutkovačom. Otočte ho nahor.

B) Zahrieval som ho iným spôsobom a 3-krát za sebou som prevaril vodu do kondenzátora. Ak to začne byť energické, nemôžete vytiahnuť vákuové potrubie. Je na ňom podtlak dumby! Potrebuješ ventil, ale kým ho nemáš, odskrutkovanie puzdra teplomera bude fungovať a môžeš dokonca kontrolovať, koľko vypúšťaš a udržiavať nejaký podtlak
 
Last edited:
Top