Question Dve otázky

Cian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň prajem. Mám dve otázky. Prvá sa týka konzultácie s odborníkom, pokiaľ ide o metódy extrakcie efedrínu z tabletiek. Nie som si istý, či metódy opísané na tejto webovej stránke môžu fungovať pre tabletky, ktoré mám. Mám zoznam pomocných látok, ktoré majú moje tabletky (mám asi 300 tabletiek s 50 mg efedríniumchloridu v každej). Pomocné látky sú:
-Mikrokryštalická celulóza.
-Talc
- stearan horečnatý
- Karboxymetylškrob sodný (typ A).
Pri tomto zložení, ktorá metóda by bola vhodnejšia na extrakciu hydrochloridu efedrínu?

Druhá otázka sa týka problému, ktorý som mal s 2000 ml baňou s plochým dnom a dvoma hrdlami. Banka bola znečistená a na hrdlách boli zvyšky reakcie hliníkového amalgámu. Jedno z hrdiel som zakryl sklenenou zátkou a keď som sa snažil zátku odstrániť, zasekla sa a nemohol som ju vytiahnuť. Čo môžem urobiť, aby som túto sklenenú zátku odstránil bez poškodenia banky? Pozdravujem vás a ďakujem.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
467
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
je tu vlákno o extrakcii efedrínu z tabletiek 😃

druhé opláchnutie hrdla v horúcej vode na chvíľu by sa malo stratiť
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Pustite horúcu vodu priamo na spoj a vložte ho do mrazničky. Zajtra sa rozpadne. 1 kvapka vody mrznúca na podkladovej časti môže vyvinúť väčšiu silu ako zdvihák auta. Karbometoxystrch sodný je biely prášok, ktorý sa rozpúšťa v rt vode a absorbuje jej hovno a vytvára peknú stabilnú emulziu, ktorá váš pokus poserie. To je vinník. Vo vode sa mení na gél
 

Cian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň. Chcel by som vedieť, či existuje nejaký konkrétny spôsob, ako odstrániť karboxymetylškrob alebo ako zabrániť tomu, aby sa reakcia pokazila. Sú opísané rôzne metódy extrakcie efedrínu. Tablety majú rôzne scipienty v závislosti od farmaceutickej značky, hoci niektoré sa zhodujú. Systém extrakcie efedrínu je vo všeobecnosti približne rovnaký pre väčšinu tabliet ? alebo sa líši pre rôzne pomocné látky?
Metóda extrakcie parnou tryskou funguje pre pomocné látky v mojich tabletkách ?

Otázka, ako odstrániť sklenenú zátku zaseknutú v banke so zvyškami reakcie, skúšal som to horúcou vodou, mydlom, nefungovalo mi to dobre.
Skúsim metódu s mrazničkou, ale môže sa stať, že sa sklo rozbije a zničí mi banku.
Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc. S pozdravom.
 
Top