Question Štyri katalyzátory

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Bol by Shvoov katalyzátor vhodný na redukciu P2NP prostredníctvom katalytickej transferovej hydrogenácie?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Pravdepodobne to tak nie je.
P2NP nie je dostatočne polárny na to, aby fungoval, a vo všeobecnosti je katalytická hydrogenácia nenasýtených nitrostyrénov veľmi náročná, lepšie je použiť iné metódy. Domnievam sa, že dvojstupňová redukčná schéma by bola lepšia ako väčšinou používaná NaBH4/Cu, povedzme najprv redukovať dvojitú väzbu, alkén na alkan a potom nitro na amín.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
NaBH4/Cu je to, čo som používal, ale nie je mi príjemné kupovať NaBH4 neustále alebo vo veľkých množstvách, keďže v poslednom čase sa mu venuje určitá pozornosť kvôli tomu, že ho FDA zaradil na svoj zoznam špeciálneho dohľadu.
A čo nikel Urushibara ako katalyzátor pri mikrovlnnej hydrogenácii, ako je podrobne opísané tu: https://www.designer-drug.com/pte/12.162.180.114/dcd/chemistry/mw.cth.html ak funguje nikel Raney, mal by fungovať aj Urushibara?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Urushibara je duch, ktorý skučí po zaprášených komnatách chémie, spolu s Akaborim a niektorými ďalšími je nepolapiteľný možno až mýtický . Jednorožce boli videné častejšie ako fungujúci Urushibara to je všetko, čo viem.

IIRC môžete redukovať dvojitú väzbu alkénu pomocou SnCl2/HCl v etylacetáte s vynikajúcimi výťažkami na nitroalkán a ten by sa mal dať bez problémov redukovať pomocou katalyzátorov zo vzácnych kovov.

Prosím, považujte to druhé za kvalifikovaný odhad, musím si to pozrieť, aby som si bol istý. SnCl2 však funguje na 100 %, ako bolo povedané.

Problémom vo všeobecnosti je, že pri redukcii dvojitej väzby konkuruje redukcii Michaelova adičná reakcia na medziprodukt, ak sú podmienky neutrálne alebo alkalické.

Máte pravdu, že množstvá NaBH4 použité pri redukcii CuSO4 sú hanbou. Musí existovať spôsob, ako to znížiť.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Podľa všetkého môžete urobiť redukciu podobnú Urushibara in situ pomocou niklovej soli rozpustenej v roztoku amoniaku a práškového zinku. Existuje aj Al/Ni, ktorý údajne funguje bez amoniaku len s neminerálnou kyselinou. Výťažky sú však nízke (30 %), ale to pre mňa nie je hlavný problém. Najprv vyskúšam Al/Ni.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Túto metódu reakcie P2P na Amph som vyskúšal niekoľkokrát, pretože mi bolo povedané, že poskytne až 80 % výťažky, a môžem vám povedať, že je to zrejme úplná blbosť a výťažky sú smiešne nízke. Som si istý, že to nebude dobre fungovať na P2NP, pretože alkalické podmienky, ako bolo povedané predtým, nie sú priaznivé pre prvý krok.
Kyslý Al/Hg samozrejme funguje a s ok výťažkami, ale reakčný objem je veľký a reakcia je taká prudká, že nepoznám nikoho, kto by sa odvážil tp spracovať viac ako 100 g Amph naraz (a tí tiež uvádzali, že niekedy to jednoducho všetko vyhodí do vzduchu - robili to len vonku z tohto dôvodu),
Al/Ni a kyselina, to je len ďalšia variácia Urushibara, kyselina robí z Al vodík, ktorý má nabíjať Ni, ktorý má byť vo forme nanočastíc a teoreticky to samozrejme funguje, ale úprimne, neviem si predstaviť, že by to fungovalo bez tlakovej nádoby a vysoko čistých činidiel a veľkého kusu obyčajného šťastia.

Takže akákoľvek reakcia na redukciu P2NP, ktorá začína zásadito (alkalicky), bude mať veľmi nízke výťažky (okrem situácie, ktorá sa napraví pridaním obrovského množstva SiO vo forme silikagélu, ktorý bol pred použitím kalcifikovaný pri teplote až 800 °C. Prísne bezvodé podmienky. Bude to reakcia v suspenzii, ale zabráni sa tým vedľajšej Michaelsovej reakcii. (800 °C pre SiO sa dá ľahko dosiahnuť v mikrovlnnej rúre, pozn. prekl.)
Zostáva otázka, či tento systém zníži výsledný nitroalkán. To neviem.
Ale stálo by za pokus, orecipitovať CuCl2 alebo Sulfát na SiO a kalcinovať to a potom pridať P2NP v metanole/xyléne, zahriať do varu a pridať NaBH4 po častiach, vôbec 4 až 5 molárnych ekvivalentov.
Myslím si, že to funguje, pretože NaBH4 pri zvýšenej teplote tvorí s metanolom adičnú zlúčeninu, ktorá je dokonale vhodná na redukciu dvojitej väzby, silikagél zabraňuje vedľajšej reakcii a meď umožňuje redukciu nitra.
Použitie nanočastíc Cu2FeO4 na silikagéle (príprava je jednoduchá) by však bolo lepšou voľbou.

Ale chcete niečo bez NaBH4, ok, ako bolo povedané, existuje SnCl2/HCl, ktorý funguje dobre a SnCl2 sa dá pripraviť in situ z cínu a HCl.
Potom zredukujte nitro niečím iným, existuje niekoľko možných spôsobov, ale bohužiaľ reakcie nefungujú len preto, že niekto napísal, že fungujú, alebo preto, že by človek naozaj chcel, aby fungovali, pretože sú také jednoduché a používajú len to, čo je po ruke. Sám som na to v minulosti naletel a nakoniec som oľutoval premrhané peniaze, čas a prekurzory a vypestoval som si plamennú nenávisť voči chemikom z kresla, ktorí si vycucávajú fiktívne reakcie zo vzduchu a málo vedomostí, ale veľa želaní a výsledok zverejňujú na internetových nástenkách, akoby to naozaj robili (alebo píšu články do druho- či treťotriednych časopisov, ktoré majú často v názve "komunikácie" alebo "listy").

Dúfam, že si uvedomujete, že výsledkom redukcie P2NP môže byť celá plejáda rôznych zlúčenín v závislosti od podmienok a teplôt a rozpúšťadiel a od toho, čo je redukčným činidlom. Napríklad SnCl2 v metanole alebo etanole dáva úplne iný produkt (alkylovaný), než keď sa to robí v etylacetáte, čo dáva alkan. Riešenie problémov bez seriózneho analytického vybavenia a zručností je z tohto dôvodu prakticky nemožné.

Mám na mysli ešte jeden spôsob, ktorý považujem za veľmi sľubný na redukciu nitroalkénov, oxidov alkánov, nitrilov a niektorých ďalších, ale ten chcem najprv vyskúšať sám, prepáčte. Výsledky, ak budú pozoruhodné, v každom prípade zverejním, vždy som to robil. Najprv však potrebujem nejaké P2NP, ak niekto v EÚ chce darovať 50 g alebo 100 g, neodmietnem. Je to drahé hobby, ak človek nič nepredáva a ja nepredávam. Nesťažujem sa len ako vec.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
SnCL2/HCl je určite cesta na výrobu oximu podľa článku, ktorý som čítal (od môjho posledného príspevku), výťažky sú veľmi vysoké a všetky činidlá sú ľahko dostupné . Som si vedomý toho, že etylacetát je kľúčový, inak dostanete ketoxím, ale zdá sa, že samotná reakcia prebieha pri izbovej teplote a stačí na ňu prilepiť spätný chladič a nemusíte ju opatrovať ako Al/Hg.

V archíve Rhodia sú dva rovnaké dokumenty o redukcii aldoxímu na amín, ktoré sa zdajú byť príliš dobré na to, aby boli pravdivé:

Opäť ľahko dostupné činidlá (výroba mravčanu amónneho je triviálna) a vysoké výťažky. Ak to funguje, zaujímalo by ma, prečo sa táto cesta nezdá byť populárna. Aj keď je to prácnejšie ako Al/Hg, má to určité výhody.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Áno, oxím získate samozrejme pomocou SnCl2 v EtOAc, ospravedlňujem sa, som trochu unavený.
Redukcia oximov pomocou, ako ste povedali, mravčanu zinočnatého/amónia alebo akejkoľvek inej zo známych redukcií, dôležité je, že ste sa zbavili dvojitej väzby bez Michaelovej adície.
Musím sa pozrieť, prečo antibody2 nepoužil na redukciu MDP2P-Oximu zinok/mravčan amónny, ale kyslý Al/Hg. Ďalším spôsobom, ako redukovať oxím s dobrým výťažkom, je kovový Na, roztavený a jemne rozptýlený v xyléne, pridaný k oxímu v xyléne spolu s trochou alkoholu. Potrebné sú 3 až 4 molárne ekvivalenty Na a o niečo menej alkoholu (n-butyl alebo EtOH).
Na kov je triviálny, vyhľadajte si Nurdrage na YouTube. Použite však nádobu z SS, nie zo skla. Na kov sa rozptyľuje pomocou Hershbergovho miešadla - v podstate SS šľahača na vajcia.
Všetko by malo byť samozrejme celkom bezvodé.

Ako bolo povedané, musím zistiť, či nie je prolem s redukciou zinku, niečo mi nesedí.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Ach áno. Tie sú ďalším príkladom podivnej indickej chémie, ktorá zrejme funguje len v Indii, rovnako ako Mg pre redukčné aminácie. Musí tam byť nejaký zázračný zinok.

V článku nazývajú Zinok aj katalyzátorom, čo je jednoznačne nesprávne a veľa to vypovedá o úrovni chápania organickej chémie, ktorú musia mať autori. Keby som mal hádať, povedal by som, že pravdepodobne študovali na austrálskych univerzitách ;)

. Takže je mi ľúto, ale som si istý, že so zinkom pri redukcii oxidov nič nedosiahnete.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Kabalka, G. W., Laila, G. M. H., & Varma, R. S. (1990). Vybrané redukcie konjugovaných nitroalkénov. Tetrahedron, 46(21), 7443-7457. doi:10.1016/s0040-4020(01)89059-1

Kabalka a jeho tím sú prvotriedne spoľahliví.
Nie je to zlé, 90 %. Odporúčal by som pripraviť SnCl2 vopred, pretože príprava in situ je dosť exotermická a ľahko vedie k útekom, keďže nástup reakcie SN - HCl je oneskorený. Ak to chcete urobiť in situ, pridajte štipku ortuťovej soli, čo vyrieši problém oneskorenej reakcie a urobí ju okamžite. Stačí štipka, špička noža.

Prečo tie indické nezmyselné články? Nie, nie sú až také hlúpe. Ide o patentové zákony. V Indii si nemožno patentovať zlúčeninu, iba jej syntézu. Samozrejme, že západné farmaceutické spoločnosti podávajú v Indii patenty, ktoré sa snažia pokryť VŠETKY existujúce a niekoľko neexistujúcich spôsobov výroby nového lieku. Takže niekedy je Indom zakázané vyrábať generiká len preto, že nemajú vlastnú syntézu, o ktorej by mohli povedať, že ju používajú. A tak si vybudovali arzenál neslýchane jednoduchých syntéz na základné veci, ktoré sú dosť dobré na patent. Vo fabrike samozrejme používajú ten najlepší spôsob, ako to urobiť. A práve preto treba byť pri indických a malajzijských článkoch v špeciáli OPRAVDU opatrný.
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
SnCl2 si radšej kúpim, ako ho vyrobím (čistota 98 %)

Áno, sú to tí istí 2 Indovia, ktorí sú zodpovední za všetky dokumenty, v ktorých sa tvrdí, že mravčan zinočnatý/mravčan amónny dokáže selektívne redukovať aldoxíny. Sú zodpovední aj za tvrdenie, že to isté platí aj o Mg. Existujú práce, na ktorých sa nepodieľajú K. Abiraj a D. Gowda, kde sa redukujú azozlúčeniny, a jedna, kde sa redukoval imín na sekundárny amín. V súčasnosti nič, čo by ma zaujímalo. Chcel som elektroredukovať p2np až na amín, ale začnem s oximom, keďže je to aj tak medziprodukt. Môže sa vytvoriť aj imín, myslím, že zmenou ph.

Zdá sa, že Zn-Ni funguje na p2p-oxime, ale výťažky sú odpadové. Mám však takmer 1 kg glycidového esteru p2p, ktorý sa tu len tak povaľuje a nič nerobí.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
P2P-Oxime je tento problém. Redukciu oxímu možno celkom pekne vykonať pomocou Al/Hg alebo NaBH4/Cu alebo tých nanovlákien oxidu medi/železa. A s niekoľkými variantmi redukcie kovového sodíka.
Ale k téme, začali sme tu s redukciou P2NP, áno?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Vracal som sa k Zn-Ni (ten francúzsky patent), keďže sme o ňom hovorili pred styčným bodom s mravčanom amónnym. Nemal som na mysli p2p oxime, len som dnes príliš často písal oxime. Dobre som si prezrel archívy fóra a je tam pár takých, čo hovoria, že to funguje na p2np, ty si povedal, že nie. Povedal som, že to vyskúšam, ale teraz som dospel k záveru, že si to nechám pre P2P.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Ni/Zinok/amoniak(soľ) je na P2P ešte horší ako na čomkoľvek inom, pretože di-alkylovaný amfetamín je hlavnou súčasťou veľmi malého množstva produktu. Ni/Zn funguje na jednoduchých substrátoch, ako je hexanón alebo nitrobenzén, hádam. Ale P2P a jeho deriváty, imín, OOxim nitro čokoľvek je najväčšia mrcha, pretože je úplne nasýtený ako molekula. Je trochu smiešne, že to, čo všetci považujú za jednoduché, povedzme výroba amfetamínu v dobrých výťažkoch a kvalite, je v skutočnosti zďaleka najťažšie. Metamfetamín, MDA, MDMA a ďalšie, všetky sú oveľa jednoduchšie.

Čo už, minulý rok som na to premrhal príliš veľa času a prekurzorov (ako ma niekto, o kom som si myslel, že je to pravda, ubezpečil, že je to dobré). A nie som jediný. Ale prirodzene, každý má právo na vlastné skúsenosti a ja nie som kazateľ, hovorím to, čo viem, aby ostatní nemuseli robiť chyby, ktoré som robil ja a iní. Robím to preto, lebo by som si želal, aby ma vtedy niekto varoval. nemienim sa o ničom hádať, mám lepšie veci na práci a strávil som opäť príliš veľa času už tým, že som hovoril o veciach, ktoré sú známe blbosti, namiesto toho, aby som čítal a hovoril o veciach, ktoré sú nevyskúšané a perspektívne.
A to budem robiť aj teraz. Čítať a skúšať nové veci.
Uvidíme sa neskôr
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Samostatná poznámka: Nemôžem vám poslať 50 g, pretože nemám 50 g (všetko je to hobby/osobné použitie) Môžem vám poslať 10 g, ale nie som v EÚ
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Thx a lot for the offer, ale momentálne sa chcem vyhnúť tomu, aby to z osobných dôvodov pochádzalo z krajín mimo EÚ.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Po mnohých experimentoch a výskumoch chcem všetkých upozorniť, že moje tvrdenia tu treba brať tak, ako sú, ako môj názor v okamihu uverejnenia, a tak často nie sú správne.
To, čo teraz viem s istotou, je, že P2NP sa dá redukovať vo veľmi dobrých výťažkoch, najprv pomocou 5 ekvivalentov NaBH4 na silikagéle v bezvodom IPA s následným pridaním 0,2 ekv. CuSO4.5H2O a ďalších dvoch ekv. Reakcia je dobre riadená a kontrolovateľná, a preto sa môže bez problémov rozšíriť na kg.

Chcem tiež poďakovať priateľskému členovi, ktorý mi umožnil tento výskum tým, že mi poskytol potrebný P2NP.
 
Top