Question Zabezpečenie

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Dobrý deň, už dlho som aktívny na fóre a chcel som zistiť, nakoľko je vôbec bezpečné. Nejde mi o kúpu produktov, skôr o to, či je fórum bezpečné, je aktívne v darknete, ktorý predpokladám, že je relatívne bezpečný, ale aj v clearnete, čo mi dáva dôvod na zamyslenie, aby to úrady nenechali bez povšimnutia. Fórum je tiež dobre propagované, takže je pre mňa ťažké vnímať ho ako undergroundové fórum/trh. Moja otázka je, aké zabezpečenie je zo strany prevádzkovateľa webu, ak ste aktívni cez darknet alebo clearnet? A čo môžem urobiť najlepšie pre svoju bezpečnosť, aby som bol aktívny na tomto fóre.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Bolo mi povedané, že adresa clearnetu je len portálom na stránku onion. Prostredníctvom siete clearnet nakupujem len vo výkladoch a neposielam žiadne správy ani nič, čo by príliš pripomínalo konšpiráciu na výrobu. V poslednom čase som videl niekoľko šikovných vecí. Ľudia veľa hovoria o programe? Operačný systém? Volá sa tails, že si do neho stiahnete operačný systém, potom pri štarte pripojíte pamäťovú kartu a potom počítač spustí iný operačný systém a všetko ide do zariadenia USB a potom nie je v počítači nič vidieť. Videl som tiež, že niekto vzal malé zariadenie typu USB a dal mu stealth. Ten chlapík si zohnal pamäťovú kartu micro alebo niečo podobné a rozrezal kábel USB na micro USB typu c a vložil ho tak, že to vyzeralo len ako nabíjací kábel, ale v skutočnosti je to flash disk. To je nejaký James Bond shit, je nepravdepodobné, že by skúmali nabíjací kábel, ale mohol by mať operačný systém a všetky súbory, aby sa zariadenie spustilo nezistiteľne. Vlastne to musím urobiť sám.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Takže už používate chvosty, a preto ich navštevujete cez Tor? Moje ďalšie odporúčania by boli pgp na šifrovanie vlastných správ (Máte kleo na tails). Počul som, že predajca by mal mať svoj verejný kľúč na svojej stránke. Tiež máte predinštalovanú peňaženku feather, takže používajte XMR
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Ďakujem veľmi pekne, určite si chvosty zaobstarám. Nabíjací kábel je úžasný, pretože som len pred niekoľkými dňami videl behúň.

Kvôli chvostom som mal ďalšiu otázku, bolo by možné naštartovať smartfón?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Áno, nemôžete ho používať na telefóne. Jeho naozaj najbezpečnejšie na počítači
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Tails nebude fungovať so smartfónmi, ale ak si zaobstaráte telefón s pixlom Google, môžete si stiahnuť grafický operačný systém, ktorý poskytuje asi najbezpečnejšie množstvo zabezpečenia, aké môžete s telefónom získať. Ak je to však možné, odporúčam vyhnúť sa telefónom.
 
Top