Ktorý liek je najlepší na spánok

RandomViewer

Don't buy from me
New Member
Language
🇮🇹
Joined
Oct 8, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Už niekoľko dní nemôžem spať viac ako dve hodiny a už sa budím, myslíte si, že by mi pomohol ketamín a ako ho mám užívať?
Už som si objednal Xanax od jedného predajcu tu a som ochotný kúpiť aj od iných predajcov, ktorí sa mi ozvú. Grezie.
P.S. Najskôr si musím do peňaženky nabiť nejaké peniaze a som pripravený kúpiť.
 

Carlz

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 7, 2023
Messages
34
Reaction score
6
Points
8
Ketamín je len liek proti bolesti a anestetikum, zatiaľ čo alprazolam je sedatívum, relaxant a liek na spanie.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
463
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Zopiklón 👌
 

Amfetamin

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 15, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Určite z toho niečo bude!
Mal som ho roky, väčšinu času 15 mg na noc, ale pár mesiacov som mal dobrého lekára, ktorý mi dával 22,5 mg na noc, a je to jediný liek na spanie, ktorý mi počas rokov nikdy neprestal účinkovať. A vždy som dostala takpovediac malý muskarínový bzučák. Čo ma dostatočne upokojilo, aby som mohol spať.

Teraz hovorím o obdobiach bez liekov alebo s malým množstvom liekov. Takže to možno nie je super vedecké, ale viem, že fungujú denne aspoň niekoľko mesiacov, a to nemôžem povedať o žiadnom z bensodiazepínov, ak nezvyšujete dávku
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
xanax je krátkodobo užitočný, ale rýchlo si naň vybudujete toleranciu a nebude fungovať navždy, ak vám na začiatku zaberie. Ambien je na tom rovnako. Občas ich striedam alebo miešam. Nespím dobre a ani to často nerobí trik, ale je to najlepšie, čo som zatiaľ našiel. Opäť platí, že tá istá vec každú noc po čase prestane fungovať. Nájdite si aspoň 2 veci, ktoré vám vyhovujú, a striedajte ich, možno 1 týždeň, potom týždeň používajte druhú, len sa uistite, že to nie je rovnaká trieda, ako napríklad 2 benzo, xanax a valium..... Xanax vám pravdepodobne pomôže na chvíľu, ale ak nenájdete tú druhú vec, ktorú môžete striedať s vašou, budete hneď späť, kde ste boli len so zasraným benzo návykom, ktorý je na prd, pretože tie stiahnutia nie sú v pohode.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Ketamín sa niekedy používa v klinických podmienkach na liečbu depresie rezistentnej na liečbu, ale zvyčajne sa nepredpisuje ako liek na spanie. Je to disociatívne anestetikum, a hoci má určité neštandardné použitie na liečbu duševných porúch (pod prísnym lekárskym dohľadom), pri nevhodnom použití môže spôsobiť celý rad vedľajších účinkov, ako je skreslené vnímanie a disociácia, agitovanosť a zmätenosť, a dokonca zhoršenie nespavosti, ak účinky odznejú príliš rýchlo alebo narušia normálnu štruktúru spánku.

Xanax je benzodiazepín, ktorý sa často predpisuje na liečbu úzkosti alebo panických porúch, ale nie je ideálny na dlhodobú liečbu spánku kvôli:
Xanax môže síce spočiatku pomôcť zaspať, ale môže narušiť prirodzený spánkový cyklus, najmä hlboké, regeneračné fázy spánku.

Keďže už niekoľko dní bojujete s ťažkou nespavosťou, bolo by dôležité navštíviť poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, aby sa zistili možné príčiny a dostalo sa vám náležitej liečby. Nespavosť môže súvisieť s úzkosťou, depresiou, stresom, nedostatočnou spánkovou hygienou alebo dokonca so základnými zdravotnými problémami.

Zatiaľ medzi bezpečnejšie alternatívy, ktoré by mohli pomôcť, patria napr:
  • Nebenzodiazepínové lieky na spanie: Zolpidem (Ambien), Eszopiclone (Lunesta) alebo Zaleplon (Sonata).
  • Difenhydramín (Benadryl, Unisom SleepGels): 25-50 mg pred spaním. Pri dlhodobom užívaní môže spôsobiť ospalosť na druhý deň (efekt "kocoviny") a toleranciu.
  • Melatonínové doplnky: Prírodný hormón, ktorý reguluje cykly spánku a bdenia. Pri krátkodobom užívaní je vo všeobecnosti bezpečný.
  • Bylinné doplnky: Valeriánsky koreň, harmanček atď.
  • Kognitívno-behaviorálna terapia nespavosti (CBT-I): Ide o veľmi účinný, neliečivý prístup k liečbe nespavosti, ktorý pomáha zmeniť myšlienkové vzorce a správanie prispievajúce k problémom so spánkom.
  • Hygiena spánku: Vytvorte si pravidelný spánkový režim, obmedzte čas strávený pri obrazovke pred spaním a vytvorte si upokojujúci režim pred spaním.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
K tomu, čo Paracelsus vymenoval, by som dodal niečo, čo považujem za užitočné, pretože môj ambien časom prestáva účinne pôsobiť a u niektorých ľudí sa pri väčších dávkach môžu okrem iného objaviť čudné veci, ako je chodenie spať, šoférovanie, nakupovanie, u niektorých ľudí pri akejkoľvek dávke, je pitie šťavy z višní Montmorency, kupujem značku Indian Summer, pretože je to len časť koncentrátu, niektoré značky sú 100 % koncentrát a musíte nájsť správnu zmes. Prečo práve čerešňový džús Montmorency?

Čerešňový džús Montmorency chutí skvele a obsahuje aj prirodzene sa vyskytujúci melatonín (približne 013 mg na gram) a tiež tryptofán, poznáte tú vec, ktorá je v moriaku a o ktorej všetci vždy hovoria, že ich robí ospalými, tryptofán sa v našom tele používa na tvorbu seratonínu aj melatonínu. Možno je to v mojej hlave, ale mám pocit, že mi pomáha, hoci samotný melatonín nie, a používam ho, keď si robím konopné žuvačky, ktoré podľa mňa tiež pomáhajú pri spánku. Jedno upozornenie, pozor však na lacné džúsy s pridanými cukrami, čo je negatívum, koncentrát to zmierni a nepotrebujete ho veľa, ak potrebujete alebo sa chcete vyhnúť pridaným cukrom kvôli kyslej chuti a samozrejme, že v dnešnej dobe musia do všetkého baliť cukor.

Problémom sú aj alergie, uistite sa, že nie ste alergickí, poznám veľa ľudí, ktorí o týchto višniach nikdy nepočuli, a tak ich nikdy nejedli a nemajú ani potuchy o možných alergiách. Potom tu máte potenciálne interakcie s rovnakými liekmi, ktoré by mohli interagovať s melatonínom, vzhľadom na to, že v čerešniach montmorency je viac melatonínu ako v iných čerešniach, niektoré interakcie zahŕňajú antikoagulanciá, antikonvulzíva, lieky na cukrovku, lieky na vysoký krvný tlak, imunosupresíva a kofeín. Väčšina ľudí nepije kofeín spolu s melatonínom, pretože sa snažia spať, ale nezabúdajte, že niektoré veci, ako napríklad čaj, majú v sebe prirodzene sa vyskytujúci kofeín, to pijete čaj, aby ste užívali melatonín, kofeín môže blokovať schopnosť tela absorbovať melatonín a viesť k nahromadeniu melatonínu. Doplnky stravy nie sú regulované ako mnohé lieky a u niektorých sa zistilo, že obsahujú pridaný seratonín a nahromadenie serotonínu môže viesť k serotonínovému syndrómu. To všetko sú dobré veci, ktoré treba preskúmať, než začnete užívať niečo ako melatonín alebo piť čerešňový džús, ktorý ho prirodzene obsahuje.
 

whatshappening

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 15, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Niečo, čo sa používa na liečbu nespavosti.
 

Anomaly89

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Apr 2, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Trazodón tiež pracovať (25-50 mg)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Trazodón je predovšetkým antidepresívum, ale vďaka svojim sedatívnym účinkom sa používa aj ako liek na spanie. Je to pravda. Existujú však dôvody, prečo som to neuviedol. Podľa môjho názoru je túto látku lepšie ponechať pre druhý rad, ak prvý rad vykazuje neúčinnosť. V niektorých situáciách nie je potrebné začať s tou najsilnejšou, ak sa problém dá vyriešiť niečím, čo má jemnejší a cielenejší účinok.

Trazodón zvyšuje dostupnosť serotonínu tým, že inhibuje jeho spätné vychytávanie v synapsách, čo umožňuje, aby bolo v mozgu aktívneho viac serotonínu. Okrem toho blokuje určité serotonínové receptory (5-HT2A a 5-HT2C), čo pravdepodobne pomáha pri zlepšení nálady a znížení úzkosti, pričom prispieva k jeho vlastnostiam vyvolávajúcim spánok. Blokovanie týchto receptorov môže tiež znížiť niektoré vedľajšie účinky, ktoré sú bežné pre iné lieky zvyšujúce hladinu serotonínu, ako sú *****uálne dysfunkcie alebo agitovanosť.

Sedatívne účinky trazodónu sa pripisujú predovšetkým jeho pôsobeniu na histamínové H1 receptory a alfa-1 adrenergné receptory. Blokovanie histamínových receptorov spôsobuje ospalosť, zatiaľ čo blokovanie alfa-1 adrenergných receptorov môže viesť k zníženiu krvného tlaku a ďalšej sedácii, vďaka čomu je trazodón užitočný ako liek na spanie pre pacientov s nespavosťou.

Predpisuje sa pri nespavosti, najmä v nižších dávkach. Pri vyšších dávkach sú jeho antidepresívne účinky výraznejšie, takže je užitočný na liečbu úzkostných porúch alebo dokonca veľkej depresívnej poruchy.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Existuje ďalší liek, ktorý patrí do rovnakej triedy ako trazadón a niekedy ho lekári predpisujú mimo etikety na nespavosť s názvom Remeron alebo mirtazipín. Ako som pochopil, je dosť silný, ale rozhodne môže človeka uspať, ak nič iné nezabralo.
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Pred niekoľkými mesiacmi som sa dlho vyjadroval k niektorým neobvyklým, nebenzínovým liekom na spanie. Možno v ňom nájdete nejaké zaujímavé narážky. See /threads/suggest-me-a-downer.10724/post-58614
 
Top