Question Chránené amíny?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Tento článok si získal moju pozornosť a zvedavosť.


V roku 2015 zrejme úrady zadržali tercbutoxykarbonyl mdma, čo je len mdma s ochrannou skupinou nalepenou na amíne.

Myslím si, že by to mohla byť skvelá cesta k pašovaniu drog a ich konzumácii vo všeobecnosti. Zistilo sa, že táto t boc mdma je po požití proliečivom pre mdma. Takže človek môže konzumovať zakázané látky legálne.

Pochybujem, že by to prešlo v USA, a neprechádza to ani v Austrálii, z právneho hľadiska, ale mnohé iné krajiny by z toho možno mohli mať prospech.

Otázka znie, prečo to nie je bežnejšie a známejšie? Hádam preto, že na výrobu legálnej drogy sa v podstate musí použiť nelegálna droga. q
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Je to skutočne zaujímavé na zamyslenie. Podobné veci sa v súčasnosti robia pri pašovaní kokaínu, pričom sa kokaín skvapalňuje a mieša s inými látkami, ako je keramika alebo betón.
Keď skupiny používajú takéto techniky, predpokladám, že každá skupina má svoje vlastné spôsoby, ktoré sa snaží čo najviac utajiť.

Vo väčšine prípadov bude zmysluplnejšie vybudovať laboratórium a vyrábať drogy "na mieste" namiesto prevážania veľkého množstva po svete, tresty za prekurzory nie sú také vysoké ako za drogy, záleží na konkrétnom prípade.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Rozhodne, "štandardné" spôsoby distribúcie liekov sú štandardom z nejakého dôvodu.

Jediný spôsob, ako by to malo zmysel, je, ak by sa ich niekto snažil predávať v krajinách s analogickými zákonmi alebo by sa snažil mať kúsok legálnej nádeje na povedzme prepravu množstva na osobné použitie cez hranice.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Jediný spôsob, ako by to malo zmysel, je, ak by bolo možné pripojiť aminoskupinu A ochrannú skupinu súčasne, čím by sa technicky zabránilo tomu, aby sa v ktoromkoľvek bode vytvorila nelegálna droga. Ale to sa zdá byť nepravdepodobné.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Boli by ste prekvapení, aké sú niektoré prodruhy. Toto bola kampaň s nízkym úsilím, existujú metabolické procesy, ktoré je takmer nemožné obnoviť chemicky a ktoré menia neškodné chemické látky na lieky. Vaša pečeň je majstrovský chemik, ktorý dokáže napríklad premeniť prípravok na odčervenie koní (levamizol ) na aminorex, silný stimulant... existujú prodrugy na LSD metamfetamín a mnohé ďalšie, ktoré treba msgc poznať, pretože nie sú pozitívne testované na drogy
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Boli by ste takí láskaví a dm mi o niektorých z uvedených liekov? Ďakujem
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Vo všeobecnosti platí, že v čase, keď sú nezákonné prodrogy pomenované, sú už nezákonné. Tento patent v dolnej časti obsahuje mnoho ciest k prodrugom nezákonných látok, tento odkaz hovorí o mnohých bez toho, aby uvádzal chemické názvy https://www.mdpi.com/1420-3049/13/3/519.
Tu je niekoľko ďalších informácií;
1p-lsd
GBL 1-4 butándión
N,t-boc-mdma
"Existujú rôzne prodrugy amfetamínu a/alebo metamfetamínu, medzi ktoré patria amfecloral, amfetamín, benzfetamín, klobenzorex, D-deprenyl, dimetylamfetamín, etylamfetamín, fencamín, fenetylín, fenproporex, furfenorex, lisdexamfetamín, mefenorex, prenylamín a selegilín.

1-Aryl-3-fenylamino-1-propanón hydrochloridy 1-10, ktoré sú potenciálnepotentné cytotoxické látky, boli syntetizované prostredníctvom Mannichových reakcií s použitím paraformaldehydu, fenetylamín hydrochloridu ako aminovej zložky a acetofenónu, 4'-metyl-, 4'-metoxy-, 4'-chlór-, 4'-fluór-, 4'-bróm-, 2',4'-dichlór-, 4'-nitro-, 4'-hydroxyacetofenónu alebo 2-acetyltiofénu ako ketónovej zložky.

N,N-dipropargyl-2-fenyletylamín a N-propargyl-2-fenyletylamín

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Všimnite si, že je potrebné dbať na to, aby sa vždy, keď sa v jednej skupine viet objaví slovo "cytotoxický". Význam je nejasný od antibakteriálneho až po tvrdú chemoterapiu a prečo sa nevzťahuje na 4-chlóramfetamín, ktorý vyhladzuje serotonínergické neuróny (tvrdí sa, že poskytuje najväčšiu eufóriu, ale je jasné, že by to bolo naposledy, čo by ste sa dostali do vytrženia). Zmysel spočíva vo veľmi dobrom zdokumentovaní známych údajov o všetkých zlúčeninách, aby ste zistili, či sa ich oplatí získať skôr, ako tak urobíte. Môžete byť skvelý syntetický organický chemik, ale nenechajte sa zabiť biochémiou.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Vôbec nie som chemik. Ani zďaleka nie. Chcel som len reagovať na jeho žiadosť s nejakými relevantnými informáciami. L-dopa a aspirín sú prodrugy, ale nie až také zaujímavé. Ľudia sa ma pýtajú na chémiu oveľa viac, ako by mali, a ja sa púšťam do lovenia odkazov, v čom som naozaj dobrý. O CHÉMII som premýšľal možno dva roky.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Získanie správnych odkazov je v mojich očiach dosť veľká chemička. Musíte tiež ovládať jazyk, aby ste vyextrahovali relevantné informácie, a pred ich interpretáciou stačí posypať trochu zmyslu pre chémiu, aby váš výklad dával zmysel, až kým sa tak nestane. Získanie správnych referencií na tému obsahujúcu chémiu je nezvyčajne prvou vlastnosťou, ale môže sa použiť na odomknutie dverí do posvätnej chodby, kde niektoré dvere budú ešte aspoň na chvíľu zamknuté, ale väčšina bude otvorená a dosť veľa bude iných chodieb. Stratu treba predpokladať skôr, ako sa o ňu budete starať, a svetlo, ktoré ste nazbierali, vám bude svietiť na cestu. Dovoľte mi nesúhlasiť s tým vaším "ani zďaleka" bez toho, aby som vám zdvihol sebavedomie viac, než je potrebné, aby som to oľutoval, a správna cesta je odo mňa sľúbená. Pokiaľ totiž mám vedomosti, aby som pomohol, dobré odkazovanie je okrem pre tehlu po tehle povahy účinnosti vo výučbe seba chémie alebo iným (kde to považujem za povinné). Chemik je dobrý aj v postrehnutí pojmov, ktoré si treba osvojiť počnúc základmi, experimentátor je dosť ťažko opísateľný a zložitý charakter, ale tak to vidím ja: "kým robíš med, si včela". Práve som prekvapil biológa, ktorým som, aby som povedal veľkú chybu, ale moja hmyzia chodba je v mojej entomologickej galérii v oddelení bezstavovcov, do ktorej nerád zablúdim. Na zdravie ;)
P.S. uvedený text je určený pre všetkých čitateľov a dúfam, že každý sa dostane tam, kam chce. Očakávam, že povedzme "nemecká kvalitná chémia" práve od toho, kto je takmer tam.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
tBOC a FMOC sú dobre známe aminochrániace skupiny, ale aj acyly sa bežne používajú, ak ide o drsnejšie podmienky (väčšie straty v závislosti od acylu). Môžete tiež pokukovať po ich enzymatickej hydrolýze, ktorá môže byť v pohode kvôli opätovnému použitiu a špecifickosti, ak by sa mala vykonať deprotekcia (1pLSD je tiež proliečivo, ale nemusí sa deprotekovať, to sa stane po požití).
 
Top