Pregabalín Ako môžem syntetizovať

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 19, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pregabalín Ako môžem syntetizovať
Nenašiel som žiadne zdroje, môžete mi pomôcť?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 19, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Hľadám syntézu
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Je lacnejšie kúpiť ako skutočne vyrobiť
 

lamer

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 19, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Našiel som takýto zdroj, ale nie som si istý, či je presný, a nemám potrebné merania.















  1. Pregabalín, známy aj ako kyselina β-izobutyl-γ-aminomaslová alebo Lyrica, je liek používaný na liečbu epilepsie, neuropatickej bolesti, úzkostných porúch a fibromyalgie.


  2. Syntéza pregabalínu zahŕňa niekoľko krokov začínajúcich od 4-metyl-2-pentanónu. Tu je stručný prehľad procesu syntézy:


  3. Konverzia 4-metyl-2-pentanónu na 4-metylvalerofenón: V tomto kroku sa 4-metyl-2-pentanón spracuje s etylmagnéziumbromidom, čím sa získa 4-metylvalerofenón.
  4. Tvorba enamínu: 4-metylvalerofenón reaguje s cyklohexanónom v prítomnosti bázy za vzniku medziproduktu enamínu.
  5. Alkylácia: Medziprodukt enamínu sa alkyluje kyselinou brómoctovou v prítomnosti bázy za vzniku kľúčového medziproduktu, 3-(2-brómoacetyl)-4-metylvalerofenónu.
  6. Cyklizácia: Kľúčový medziprodukt sa cyklizuje s amoniakom za vzniku kyseliny 3-(aminometyl)-5-metyl-hexánovej, ktorá sa potom následnými krokmi zahŕňajúcimi ochranu a deprotekciu aminoskupín konvertuje na pregabalín.

  7. Celú syntéznu reakciu možno znázorniť takto:


  8. Krok 1: 4-metyl-2-pentanón + etylmagneziumbromid → 4-metylvalerofenón


  9. Krok 2: 4-metylvalerofenón + cyklohexanón + báza → intermediát enamín


  10. Krok 3: Enamínový medziprodukt + kyselina brómoctová + zásada → kľúčový medziprodukt (3-(2-brómoacetyl)-4-metylvalerofenón)


  11. Krok 4: Kľúčový medziprodukt + amoniak + ochranné/deprotektívne kroky → pregabalín
 

bigrob

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Niektoré z nich materiál sú pomerne drahé u môžete vyzdvihnúť kg tu za veľmi lacné ja by som sa pozrieť do iných ciest namiesto syntézy to
 
Top