Nové syntetické kanbinoidné zlúčeniny z muškátového orieška?

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ahoj, komunita bbgate,

som na výskume muškátového orieška a jeho zložiek
našiel som 3 zlúčeniny, ktoré ako afinita k receptorom CB1 a CB2 sú malabarikón C , likarín A, 5-metoxylikarín A
Moja otázka je, či sa z muškátového orieška dajú vyrobiť syntetické kanabinoidy. zaujímavou látkou je Licarin A, ktorý má ako JWH-x
a Pinaca-x štruktúru indazolu.
Neviem o účinnosti týchto troch látok, ale keď nie sú dostatočne silné, môžu sa z muškátového orieška vyrobiť silné deriváty kanbinoidov?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
744
Reaction score
1,050
Points
93
Štruktúry týchto látok naozaj pripomínajú niektoré dizajnérske noidy. Napríklad vitamín E má určitú afinitu ku kanabinoidným receptorom.

"Muškátový oriešok sa používal medicínsky aj rekreačne na liečbu úzkosti a porúch nálady. El-Alfy et al [12] preukázali, že podávanie extraktov z muškátového orieška vyvoláva behaviorálne účinky podobné účinkom Δ9 -THC, známeho exogénneho kanabinoidu a hlavnej psychoaktívnej zložky marihuany. Neskorší výskum odhalil, že tieto extrakty nemajú priamu väzbovú afinitu k receptorom CB1 alebo CB2. [13] Na určenie účinku muškátového orieška na endokanabinoidný systém sa preto hodnotila nepriama modulácia. Pomocou prístupu frakcionácie riadenej testom spojeného s in vitro testami inhibície FAAH a MAGL"
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7938946/pdf/jphp13174.pdf

Tu dostávame nepriamy účinok, podobne ako pri niektorých iných typoch noidov (napríklad alosterické modulátory). V každom prípade, dobré štruktúry pre nápady na návrh RC
 
Top