Question Ketamín hcl na prášok?

jaxomo

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 20, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Mám 10ml fľaštičku s 50mg/ml ketamín hydrochloridu farmaceutickej kvality. teraz z neho chcem vyrobiť práškovú formu, môže mi niekto pomôcť s postupmi?
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇪🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
82
Reaction score
92
Points
18
Deals
16
Premena roztoku ketamínu na formu prášku zvyčajne zahŕňa proces nazývaný "lyofilizácia" alebo "lyofilizácia." Týmto procesom sa z roztoku odstráni rozpúšťadlo, pričom sa zachovajú pevné častice liečiva, čím vznikne prášok. Tu je všeobecný prehľad toho, ako sa to robí:

Príprava roztoku: Začnite s roztokom ketamínu vo vhodnom rozpúšťadle, ako je voda alebo fyziologický roztok.

Zmrazte roztok: Roztok umiestnite do mrazničky alebo iného chladného prostredia, aby sa zmrazil. Zmrazenie pomôže roztok stuhnúť a pripraviť ho na sušenie.

Lyofilizácia: Zmrazený roztok preneste do lyofilizátora, čo je zariadenie, ktoré odstraňuje rozpúšťadlo sublimáciou vo vákuu. Tento proces zahŕňa tri hlavné kroky:

Primárne sušenie: Postupné znižovanie tlaku a teploty, aby zmrazené rozpúšťadlo sublimovalo priamo z pevnej látky na plyn bez prechodu cez kvapalnú fázu.

Sekundárne sušenie: Ďalšie znižovanie tlaku a teploty na odstránenie zvyšných stôp rozpúšťadla a zabezpečenie úplného vysušenia prášku.

Konečné balenie: Po ukončení procesu sušenia sa lyofilizovaný prášok vyberie z lyofilizátora a uzavrie sa do vhodného obalu, aby sa zabránilo absorpcii vlhkosti.

Kontrola kvality: Vykonajte testy kontroly kvality, ako je analýza veľkosti častíc a testovanie účinnosti, aby ste zabezpečili, že prášok spĺňa požadované špecifikácie.

Skladovanie: Lyofilizovaný prášok skladujte v suchom a chladnom prostredí, aby sa zachovala jeho stabilita a trvanlivosť.

Je dôležité poznamenať, že lyofilizácia je špecializovaný proces, ktorý sa zvyčajne používa vo farmaceutickom a výskumnom prostredí.
 
Last edited:

jaxomo

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 20, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Čo ak kvapalinu jednoducho položím na tanier a vložím do rúry? V podstate jediné, čo potrebujem, je odparenie vody a získanie prášku, takže si tiež nie som istý, či by to fungovalo alebo nie
 
Top