Question Ak by niekto začínal od nuly, kam by ste ho nasmerovali?

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Chémia liečiv ma nesmierne zaujíma. SKUTOČNÁ chémia už tak veľmi nie.

Chcel by som si sadnúť a naučiť sa niektoré základy. Mám na to voľný čas a internet.

Kam by som sa mal obrátiť na základy chémie? Youtube?

Ako dlho by mi trvalo naučiť sa vyrábať niečo ako alprazolam?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Môj milý priateľ, úplne chápem tvoje zmýšľanie, ale ak môžem, z celého srdca ti odporúčam, aby si sa pokúsil pochopiť aj základy a potom sa pri každej dokumentácii týkajúcej sa lieku informuj o javoch súvisiacich s prípravným procesom. Youtube je dobrý začiatok aj mňa to nasmerovalo na správnu cestu popri Vogelovej praktickej organickej chémii (je to veľké .pdf nebojte sa veľa vás naučí) začnite pochopením všeobecných/anorganických základných pojmov potom prejdite na základné laboratórne techniky (rekryštalizácia, destilácia, acidobázická extrakcia a samozrejme samotná syntéza a ďalšie purifikačné metódy vákuová filtrácia, vysolenie, rozpúšťadlá, činidlá atď...) potom musíte zvládnuť zápis molekulových štruktúr a nomenklatúru (ich pomenovanie). Alprazolam je silný a aj keď existuje pomerne nová horúca metóda jeho jednoduchej syntézy zo získaných prekurzorov (2-amino-5-chlór-benzofenón + 2-bróm-propionyl-chlorid + hydrazín + rozpúšťadlá a vybavenie), odporúčam začať nejakými cvičnými pokusmi pred manipuláciou s nebezpečnými chemikáliami a tiež najprv vyrobiť diazepam (pretože je menej účinný a hrozí vám asi desaťkrát menšie riziko náhodného predávkovania), nemusíte tiež používať hydrazín, ktorý je dosť výbušný. Začnite s jednoduchými vecami, ako je fluoresceín, a dopracujte sa k amfetamínu syntetizovaním vlastného 2-fenyl-nitropropénu a prečo nie nitroetánu (môže to byť demotivujúco frustrujúce, ale je to niečo, čo všetci konfruntujeme), každopádne na bitchute.com je užívateľ s názvom ChemPlayer... pozrite si jeho videá a naučte sa prax od neho a použite Vogel's ako slovník pre Pihkal, ktorý by mal byť vašou bibliou na štúdium aspoň dovtedy, kým nezačnete vidieť a chápať vzory a čo znamená každý krok (Saša urobil skvelú prácu tým, že vysvetlil každý dôvod vykonaných krokov). Pán Boh zaplať za šťastie a dobrú rýchlosť!

P.S. Som si vedomý, že sedatíva sú vaším cieľom a úprimne dúfam, že zbohatnutie nie je vaším plánom, ale zvyšovanie vašej hodnoty ako osoby, aby ste boli dôstojným potomkom Promethea, GHB je oveľa jednoduchšie vyrobiť sedatívum, ale má svoje nebezpečenstvá pri používaní.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
VITRIOL! (V.I.T.R.O.L.)
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Ocultum Lapidem.

Múdrosť je existenciálny cieľ pochopenia okolitého sveta a pochádza z reflexie dovnútra a hľadania hlboko v sebe. Experimentovanie s hmotou je metaforou na hľadanie SAMÉHO SEBA.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
ahoj. to je naozaj ťažká úprimná otázka tam. aj ja zdieľam túžbu naučiť sa tieto veci oveľa viac ako, jeho zaujímavé. dostať odpovede na základné otázky by tu mohlo byť trochu ťažké. bez urážky, toto fórum je oveľa pokročilejšie s rôznymi cieľmi. moje metódy boli doteraz toto. začať jesť, dýchať a spať chémiu.Stanovil som si jeden cieľ, ktorý chcem dosiahnuť, viac ako to v tak komplikovanej a rôznorodej oblasti by sa jednoducho nestalo. pozrite si každé video na youtube, ktoré nájdete, aj keď sa zdanlivo netýka vášho intrestu. musíte si vytvoriť základy základov. povedal by som, že si vezmete online kurz pre gen. chem. a alebo chem.1/Ak by ste chceli niečo vyrobiť, možno si kúpte všetky chemikálie, len aby ste ich mali, preštudujte si všetky listy s názvami a naučte sa všetky základné vlastnosti a reakčné látky.Preštudujte si zoznam chemických látok, aby ste zistili, čo je tam za bezpečné položky, a naučte sa o nich všetko. preštudujte si podmienky skladovania a spôsoby skladovania týchto chemikálií, aby ste nevytvorili chemický spad... smiech... a čo je najdôležitejšie, podeľte sa so mnou o všetky spôsoby, ktoré ste našli, účinnejšie ako vyššie uvedené. aj ja som trochu stratený... smiech.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Hovorili ste múdro! Prosím, skúste mi PM Môžem vás považovať za hodný môjho súkromného a prispôsobeného poradenstva Aby ste dosiahli svoj cieľ tým, že vám poradím v bode. V závislosti od toho, kde sa nachádzate, môžem vám tiež pomôcť získať všetky potrebné zdroje a pracovať na výrobku v takom poradí, aby ste navždy pochopili, čo potrebujete vedieť. Našťastie sa objavila nová a zriedkavejšia menej komplikovaná metóda pre to, čo chcete, ale budete potrebovať krok za krokom vedenie, pre ktoré ponúkam svoje služby. Všetci moji žiaci dosiahli úspech v rôznych oblastiach a ja som s vášňou pre sedáciu, takže som ochotný pomôcť vám ako hetre, tak aj viac žiaduce v súkromí.
 

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Začnite tým, že sa dozviete, ako extrahovať DMT. Potom sa naučte, ako DMT premeniť na vape juice. Keď to zvládnete, môžete sa naučiť, ako premeniť CBD na aktívne kanabinoidy.

To by vás malo na chvíľu zamestnať.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Extrakcia DMT je najvzdelávanejším a najúspešnejším východiskom, na internete je množstvo metód a môžem skontrolovať, či je tá, ktorú si vyberiete, vhodná. Naučí vás extrakciu alkaloidu z rastlinného materiálu (najlepšia je kôra koreňa Mimosa hostilis), trochu veselým spôsobom tento prípravok funguje lepšie s ghetto laboratóriom a metódami (hádam sa všetko vysvetlí, ale moja rada je, že by ste mali použiť organické rozpúšťadlo čo najčistejšie a so slušne nízkym bodom varu C6-C8 alebo inak petroléter, budete tiež potrebovať čo najväčšiu striekačku, pretože tie, ktoré sa používajú na čistenie uší 60-150 ml, nájdete skôr v lekárni ako v bežnej lekárni, pipeta na varenie je tiež veľkým prínosom) okrem pohárov a iných vecí budete možno potrebovať aj mlynček na kávu (po vyčistení ho môžete použiť na varenie potravín), nezabudnite na veľký lievik (plastový je v poriadku, najlepšie je polymérový typ HDPE) a možno akváriový ponorný ohrievač, aby ste zmes udržiavali pri teplote okolo 40 C (teplomer je užitočný), pH papier je dobré mať, ale nie je to nevyhnutné, a v neposlednom rade pyrexovú misku, ktorú vložíte do mrazničky, a naberačku a pinzetu na vyberanie kryštálov, filtračný papier (stačí kávový) je na to, aby ste naň položili kryštály a nechali ich absorbovať tekutinu na povrchu. Po zozbieraní úrody kryštálov z mrazničky môžete misku so zvyšnou tekutinou nechať, aby sa jej časť odparila (opatrne možno použiť fén), a až potom ju umiestniť späť a mať ďalšiu úrodu. Čo sa týka chémie CBD, ešte som to neskúšala, ale láka ma to a možno sa mi to raz podarí... S pozdravom!
 

HULKMAN

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 21, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Aj ja som začínajúci a nadšený chemik začiatočník, toto vlákno mi veľmi pomohlo, ďakujem,
 
Top