Domáce laboratórium: Laboratórium: DIY digestor

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
V tomto vlákne zdokumentujem svoju stavbu digestora pre chudobných. Možno to tak ešte nevyzerá, ale z tejto kartónovej škatule sa o pár dní stane funkčná digestor.
 

Attachments

  • iHUYZW8zMT.jpg
    iHUYZW8zMT.jpg
    1.5 MB · Views: 19

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Na 1. stupeň extrakcie budeme potrebovať:
  • obliečku na vankúš, ktorá slúži ako odpad na priehľadnú plastovú fóliu
  • papierovú trubičku od najlepšej škótskej whisky
  • 12V ventilátor 80x80 mm
  • napájací adaptér 12V
  • lepiaca pištoľ
  • široká (50 mm) lepiaca páska
  • meracia páska
  • kuchynský nôž
 

Attachments

  • JcVQbEyDrM.jpg
    JcVQbEyDrM.jpg
    1.9 MB · Views: 19

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Je čas pokračovať v budovaní:
  1. Vyrežte veľké okno do krabice, cez ktoré budete vykonávať úlohy vo vnútri hotovej digestorovej skrine. Nemusí siahať až na dno.
  2. Na opačnej strane vyrežte otvor pre výfuk, ktorý je umiestnený bližšie k hornej časti, aby bolo možné odsávať stúpajúce výpary.
  3. Vystrihnite priehľadnú plastovú fóliu (musí mať určitú hrúbku, potravinárska fólia nestačí), aby úplne zakryla pracovné okno zo strany na stranu, ale spodok zostal 10 - 15 cm nezakrytý, a pomocou lepiacej pásky ju pripevnite k digestoru na troch stranách (nie na spodku).
Výfuk si vyžaduje ešte trochu práce a bude uvedený v záverečnom príspevku.
 

Attachments

  • mOhjBPFoZp.jpg
    mOhjBPFoZp.jpg
    1.3 MB · Views: 10
  • u8Jbar2B6q.jpg
    u8Jbar2B6q.jpg
    311.4 KB · Views: 10

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Medzitým som postavil aj tento výmysel ako vedľajšiu úlohu pred dokončením primárneho výmyslu. Papierová rúrka bola od jedného konca priečne rozrezaná asi 12 cm hlboko. Vzniknuté segmenty boli ohnuté tak, aby sa do nich zmestil 12 V ventilátor počítača a rúrka sa v podstate stala konvertorom z okrúhleho na štvorcový prierez. Ventilátor bol na miesto prilepený za tepla a medzery boli utesnené lepiacou páskou. Je to pekelne fádne, ale ako-tak to funguje, avšak ventilátor je príliš slabý a neposkytuje očakávaný prietok vzduchu. Je nepravdepodobné, že by som ho použil na digestor, ale svoju úlohu splní napríklad na odsávanie výparov pri spájkovaní nejakej elektroniky.
 

Attachments

  • nbWCIJXwhk.jpg
    nbWCIJXwhk.jpg
    839.3 KB · Views: 8

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
Myslím si, že nedosiahnete vami odporúčanú rýchlosť vzduchu 100 stôp/minútu, samozrejme, že na dosiahnutie 100 stôp/minúty v otvore 1'x1' by ste potrebovali 100 cfm. Len som si myslel, že keď budete nakupovať vo výkladoch a snívať o digestoroch, že to je to, čo sa snažíte strieľať. Menej a energická reakcia prekročí možnosti digestora. To je len to, čo sa mi dostalo do hlavy. Neberte ma za slovo🫨
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
V tejto zostave použijem ventilátor, ktorý sa pohybuje rýchlosťou 1730 cfm, to by malo stačiť aj so zohľadnením strát. Výsledok zverejním o niekoľko dní.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Povedal som vám, že najlacnejšie riešenie je 50 eur (áno, teraz je to 60 alebo tak nejako) 500 m3h 150 mm fi PP vyrobené vent.
má to ešte jedno plus. takže to sú 2 muchy na jednej kope,, môžeš ich rozmnožiť ako 2-3 kusy, takže máš výfuk na mnohých miestach, potom ich môžeš spojiť do 3 rúrok rozdeľovača (neviem názov) a môže to byť nasávané tlakovým ventilom, ktorý tento vzduch dáva do filtra (žiadne straty z akéhokoľvek ventilu)
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
K tomuto bodu sa dostanem neskôr. Dovtedy dokončím túto improvizovanú zostavu s použitím vecí, ktoré už mám, a na základe skúseností sa naučím, čo naozaj potrebujem získať a vylepšiť.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
Tento. Toto je presný opak digestora. Ide o laminárnu prietokovú skriňu . Vyfukuje vzduch VONKAJŠIEHO charakteru z toho 24x24x11,5 Neuclear certifikovaného HEPA filtra. Pod horným krytom je... dúchadlo s klietkou z pece. Odsávač pár vás chráni pred chemikáliami, ale tento chráni veci pred vami hubami, ale rastliny sa často klonujú pred takýmto odsávačom a používajú ich farmaceuti a mikrobiológovia . Účinnosť 99,997 % filtra vyfukuje vzduch oveľa rýchlejšie ako laminárne rýchlosti, aby vytlačil atmosférický vzduch, ktorý by mohol byť kontaminovaný plesňami alebo spórami baktérií. Táto vec mi dobre slúžila 10 rokov prakticky so 100 % úspešnosťou. Po 10 rokoch som ho predal za 200 dolárov, za ktoré som ho postavil. Laminárny je len chytľavá fráza, laminárne prúdenie v atmosférickom vzduchu je rozprávka. , nehovoriac o tom, že laminárne prúdenie nie je vec, je to meranie a merná jednotka sa nazýva Reynoldsovo číslo.
KBI4526Zra
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Ako často sa vymieňajú filtre?
Predpokladám, že stačí mať vo vnútri skrinku a vytláčať vzduch von, áno?
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Myslím, že lepšou možnosťou namiesto použitia kartónovej škatule a horúceho lepidla by bola malá pestovateľská škatuľa s akf + extrémne predimenzované vetranie. A navrhujem vyfukovať vzduch z vývodu von oknom.
Ak budete pracovať v stane, budete samozrejme potrebovať normálne ochranné pomôcky (A2B2E2K2-HG-P3 filtračná maska !!).

Ale namiesto kúpy skutočného digestora by som použil túto možnosť.
 
Top