Ukryte svoje údaje na ľubovoľnom zariadení USB

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
V nasledujúcich krokoch vám na veľmi jednoduchom príklade vysvetlím, ako urobiť váš operačný systém vrátane všetkých vašich údajov prenosným a neviditeľným pred neželanými návštevníkmi.

Keďže konverzia je samozrejmá, nebola zdokumentovaná obrazovo.



Krok 1:


Získajte kľúč USB s vysokou rýchlosťou čítania a rozhraním USB 3.1.

V mojom prípade Samsung MUF-128AB.

S týmito rozmermi je na tento účel ideálny.

IrFBH3qk5h



Stačí len odstrániť odtlačok na kľúči.

V ďalšom kroku vytvoríte bootovateľnú pamäťovú kartu s operačným systémom, ako je Windows to go / Linux Mint prostredníctvom programu "Rufus".

Na Youtube sú tony návodov.

Po dokončení inštalácie prejdite do biosu, naštartujte kľúč a preneste všetky príslušné údaje do nového systému.



Krok 2:


Objednajte si opravnú súpravu na nabíjanie USB, ktorá vyzerá autenticky.



Myslím, že teraz by malo byť všetko jasné.

Vezmite superlepidlo a prilepte kábel najprv zásuvkou na strane USB C a potom samotným konektorom.

Dávajte pozor na vzdialenosť od zásuvky ku konektoru a na to, aby bol zarovnaný rovno.

Vezmite kliešte a odrežte plastový kryt zariadenia falsh.

Uvidíte, že sa veľkosťou nelíši od náhradného dielu.

Prilepte kryt z druhej strany a opatrne tam skúste umiestniť tyčinku.

Netlačte na ňu príliš silno, odstráňte časť plastu vo vnútri krytu.

V mojom prípade bola tyčinka trochu väčšia, takže kryt praskol, preto tyčinka sedí v puzdre trochu nakrivno ako na obrázkoch.

Teraz máte oddelený operačný systém, ku ktorému sa dá dostať len vtedy, ak zapojíte "nabíjací kábel" do počítača a spustíte ho cez Bios, ktorý sa v žiadnom prípade pri prehliadke nenájde a nezabaví, pretože nejde o pamäťové médium.

Q5lIZbWzwF



Ak chcete mať istotu, že sa nič nestane, po každom použití ho odpojte od počítača a zapojte do napájacieho adaptéra.

Od76y8APoa
TS5pPjWqlB





Pre ľudí, ktorí potrebujú ešte väčšiu bezpečnosť ako ja, je tu ďalší krok.



Krok 3:



Kúpte si ďalší kľúč USB a MALÝ adaptér USB OTG.

WUPOvFbu1H



Okrem toho som si zaobstaral elektrickú cigaretu OXVA xlim SE.

PHW9Y3xlIk
NyVKcOgjoF



Tá sa dá otvoriť vytiahnutím kolíka na boku, ako je uvedené vo videu.


Stačí vybrať batériu odrezať kábel OTG a pripájať ho k portu USB C.

FXzYoB37ON



Pripojte nový kľúč USB, zostavte ho a pripojte k počítaču prostredníctvom dátového kábla.

E5sdwoiFCE



Spustite systémové zariadenie z kábla, zašifrujte ho a kľúč vložte na druhé zariadenie.


Dokončite!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Uložené v mojej knižnici :) Je to úžasné!
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
Ďakujem, dúfam, že som mohol pomôcť zvýšiť vašu bezpečnosť.
Samozrejme, budem vďačný aj za vaše osobné nápady. Možnosti sú nekonečné, keď si uvedomíte, že cez USB sa dá pripojiť takmer čokoľvek.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Určite nemám čas rn to nastaviť a nie je to potrebné na 100 %, keďže nie som predajca, ale nastavím to, keď bude čas
Vlastne by bolo dosť šialené mať to všetko uložené na USB C-Type a nie na obyčajnom, aby to zapadalo do vzhľadu androidových nabíjačiek! Väčšina notebookov má aj tak porty C-Type... Zaujímalo by ma, či by bol možný prenos dát cez nabíjacie porty typu C v notebookoch, ale som si istý, že to bude najjednoduchšie realizovať
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
Obojstranný kábel usb C bohužiaľ nebude fungovať, pretože v tejto veľkosti zatiaľ neexistuje pamäťové médium, takže pre nabíjací kábel musí byť k dispozícii port usb A.
Ak máte obavy zo samotného pripojenia, môžete samozrejme použiť vyššie uvedenú opravnú súpravu podľa určenia, len s tým rozdielom, že tyč zozadu spájkujete.

Alebo by ste mohli použiť zariadenie so vstupom usb C, ako je vysvetlené v kroku 3, kde sa pamäťové médium nachádza v samotnom zariadení, ktoré je viditeľné len po pripojení k počítaču pomocou kábla OTG.
Napríklad napájací zdroj mobilného telefónu.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Čo by bolo cool aswell by vlastne bol herný headset alebo niečo podobné, a schovať do neho palicu..zvyčajne sa dodávajú s bežnými portami USB
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
Keby som o tom tiež premýšľal. V tomto prípade by na type pripojenia nezáležalo, pretože sa musí použiť adaptér, ako je na obrázku vyššie.

Na tento projekt by stačil priestor.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Revolúcia sa nebude vysielať v televízii :) Ako váš podpis :)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Vďaka za to, že ste mi to dali do pozornosti, kámo, čoskoro si dám nejaké veci do remesla, som veľmi veľmi ohromený
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
V stene mám niekoľko zásuviek Usb, všetky sú určené na nabíjanie zariadení. Len s jednou z nich sa manipuluje pomocou sandisk micro usb. zvonku vyzerá rovnako a myslím, že ste museli urobiť naozaj veľa sračiek, aby vám popo vytrhol zásuvky.
(tiež veľmi dobré, pretože som trochu neporiadny, pokiaľ ide o periférie už stratil 2 z týchto malých kľúčov).
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
(Samozrejme, možné aj s prenosnými nabíjačkami)Všetko, čo potrebujete, je malá tyčinka vašej koice a toto:
 

Attachments

  • 3NakExlH54.png
    3NakExlH54.png
    192.6 KB · Views: 279

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Veľmi sa mi páči nápad ukryť ho do herného headsetu alebo niečoho podobného, čo by sa dalo stále používať, hoci by sa s ním manipulovalo
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
To je mazané! Páči sa mi to! Niekoľko ste ich pokazili, kým ste to úspešne urobili? Zaujímalo by ma, či by som to dokázal urobiť a či by to vyzeralo normálne (nie ako lepidlom pokrytá krivá hmota)
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Je to jednoduché. Stačí si kúpiť 2 lacné pre prípad, že by ste jeden z nich pokazili ;-)
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Ak bude mať záujem viac ľudí, môžem zverejniť návod, kedykoľvek na to budem mať čas
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Nie som natoľko technicky zdatný, aby som to teraz mohol realizovať, ani to dnes silno nepotrebujem, ale len keď sa rozhliadnem po svojom dome, sú tam hory vecí, s ktorými by som to mohol urobiť. Reproduktory Bluetooth....Mám v stene zásuvky s konektormi USB. Mám také, ktoré sa pripájajú do cigaretových zapaľovačov v aute, multiplexné nabíjačky a ďalšie 2 konektory USB nechávam ako nabíjačky. Ovládače videohier. Nástroje s USB nabíjaním ( napríklad mám 3 rotorové nástroje, ktoré sa nabíjajú cez USB.... Existuje široký otvorený trh pre niekoho, kto by tento špionážny softvér vyrobil a predával
 
Top