od "SIMPLE to COMPLEX "alebo od metylamínu HCI k metylamínu 40%

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Už skôr som na fóre položil podobnú otázku: "ako z metylamínhydrochloridu vyrobiť 100 % metylamín?" Takže, priatelia, ponáhľam sa vás sklamať, je to nemožné! ale je celkom možné vyrobiť 40 % alebo 50 % roztok.
No, než budem pokračovať, ak poruším pravidlá fóra, prosím, vymažte toto vlákno.
a tak tu je krátky návod:

Na získanie 50% roztoku metylamínu z metylamínhydrochloridu možno použiť nasledujúci jednoduchý postup:
1. Odvážte 500 g metylamínhydrochloridu a umiestnite ho do sklenenej banky s objemom 1 liter.
2. Do banky pridajte 500 ml destilovanej vody a obsah miešajte, kým sa metylamínhydrochlorid úplne nerozpustí.
3. Do banky opatrne pridajte 500 ml 25 % roztoku hydroxidu sodného (NaOH), pričom obsah pomaly a opatrne premiešajte. Výsledkom reakcie medzi metylamínhydrochloridom a hydroxidom sodným bude vznik metylamínu a chloridu sodného.
4. Pokračujte v pridávaní hydroxidu sodného, pomaly a jemne miešajte obsah, kým nedosiahnete pH 10 až 11. Na to môže byť potrebných približne 40 g hydroxidu sodného.
5. Zmes nechajte niekoľko hodín odstáť, aby sa metylamín úplne rozpustil vo vode.
6. Potom môžete výsledný 50 % roztok metylamínu použiť na ďalšie experimenty.
Je dôležité si uvedomiť, že pri práci s metylamínom a hydroxidom sodným je potrebné dodržiavať všetky potrebné bezpečnostné opatrenia, pretože pri chemických reakciách môžu byť nebezpečné. Odporúča sa vykonávať experimenty v dobre vetraných priestoroch a nosiť rukavice a ochranné okuliare.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Príprava maximálne čistého 40 % roztoku metylamínu z metylamínhydrochloridu môže prebiehať nasledovne:
Materiály:
- Metylamínhydrochlorid (približne 160 g)
- Destilovaná voda (asi 240 ml)
- Sklenená banka s objemom približne 500 ml
- Magnetické miešadlo
- Teplomer
- Vykladací žeriav
- Sklenená pipeta
Kroky:
1. Pripravte 240 ml destilovanej vody do sklenenej banky s objemom približne 500 ml.
2. Do banky s vodou dajte metylamínhydrochlorid.
3. Banku umiestnite na magnetické miešadlo a začnite miešať.
4. Zmes zahrejte na teplotu 50-60 °C, pričom na kontrolu teploty použite teplomer.
5. Pokračujte v zahrievaní a miešaní, kým sa metylamínhydrochlorid úplne nerozpustí.
6. Objem roztoku doplňte na 400 ml, v prípade potreby pridajte destilovanú vodu.
7. Zmes ochlaďte na izbovú teplotu a naďalej miešajte.
8. Upravte pH na hodnotu 10 - 11 pomocou 10 % roztoku NaOH.
9. Skontrolujte koncentráciu metylamínu v roztoku pomocou testovacích prúžkov alebo inej metódy a v prípade potreby upravte koncentráciu pridaním vody alebo metylamínhydrochloridu.
10. Zmes nechajte niekoľko hodín alebo cez noc odstáť, aby sa všetky nečistoty usadili na dne banky.
11. Roztok prefiltrujte cez filter, aby ste odstránili všetky zvyšné nečistoty.
12. Hotový 40 % roztok metylamínu sa môže použiť vo vhodných aplikáciách.
Upozorňujeme, že pri používaní akýchkoľvek chemikálií je potrebné dodržiavať príslušné bezpečnostné opatrenia, okrem iného: pracovať v dobre vetranom priestore, používať ochranný odev a rukavice.
 
View previous replies…

Albert A

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 6, 2022
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
Roztok metylamínu vo vode a roztok hydroxidu sodného (NaOH) nie je potrebné pred a počas pridávania chladiť.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Zo 160 g metylamínhydrochloridu získate 73,6 g voľnej metylamínovej bázy rozpustenej v 400 ml vody. Bude to 18,4 % roztok metylamínu aq. Nie 40 %.
Okrem toho v tomto roztoku získate 138,5 g NaCl, ktorý sa úplne nerozpustí z dôvodu presýtenia vody. Rozpustnosť NaCl je 360 g/l (25 °C).
Je dôležité povedať, že MeNH2 je veľmi prchavý a pomerne ľahko sa odparuje. Preto je potrebné banku pevne uzavrieť. Najlepšou možnosťou je použitie roztoku metylamínu priamo po príprave.

Tu som zverejnil metódy prípravy roztokov metylamínu vo vode a metanole z metylamínhydrochloridu tímom BB fóra.

 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18

Prečo si myslíte, že touto metódou získate 50 % metylamínu? Používate približne 7,45 mol metylamínu HCL, ktorý po bazifikácii vylúči 7,45 mol plynného metylamínu, čo je približne 232 g rozpusteného v 1134 ml vody. To má ďaleko od 50 %. Pri samotnej reakcii vzniká okrem 1 l vody 7,45 mol vody

Ak chcete získať % nad 25 %, musíte si vyrobiť plynový generátor a prebublávať metylamín cez vodu, potom odvážiť prijatú banku, aby ste zistili skutočné percento
 
View previous replies…

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Máte pravdu, percento metylamínu vo výslednom roztoku nemusí byť presné, čo môže byť spôsobené viacerými faktormi, napríklad únikom plynu, nedokonalou reakciou atď. Na získanie presnejšieho percentuálneho podielu je potrebné použiť ďalšie merania a presnejšie metódy analýzy. Jednou z metód môže byť metóda váženia prijímacej banky.


Pri použití metódy generátora plynu je potrebné prepustiť plynný metylamín cez vodu v prijímacej banke. Generátorom plynu môže byť zariadenie, ktoré umožňuje kontrolovať prietok plynného metylamínu do roztoku.
Pod kontrolou hmotnosti prijímacej banky prepúšťajte plyn cez vodu, kým nedosiahnete požadované percento metylamínu.


Ďakujem za váš komentár. v tejto súvislosti, ako som už uviedol, som čerpal informácie z rôznych zdrojov.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Ak chcete byť úprimní, môžete použiť 25 % metylamínu vo vode, len prepočítajte množstvo, ktoré potrebujete na reakciu. Ak vaša reakcia vyžaduje 50 %, potom stačí použiť dvojnásobné množstvo 25 %

Ak však potrebujete 40 % alebo vyššie množstvo, môžete urobiť toto: do banky dajte malé množstvo (50-100 g) metylamínhydrochloridu, navlhčite ho malým množstvom vody a po kvapkách tam pridajte silný vodný roztok NaOH. Získate plynný metylamín, ktorý môžete nasmerovať do banky s vodou.

Predtým, ako sa o to pokúsite: prečítajte si všeobecné informácie o nastavení plynového generátora a pozrite si niekoľko videí na youtube. Inak môžete skončiť s miestnosťou plnou metylamínového plynu :)
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
je možné získať 40% roztok metylamínu bez použitia generátora plynu na základe presných molárnych meraní. v tomto prípade je potrebné vykonať jednoduchší výpočet.
Generátor plynu sa používa v prípadoch, keď je potrebné získať plynnú zlúčeninu, napríklad metylamín, na ďalšie použitie. Generátory plynu umožňujú generovať plyn z pevného alebo kvapalného činidla pomocou chemickej reakcie. V prípade metylamínu sa generátor plynu môže použiť na výrobu plynného metylamínu, ktorý potom prejde vodou a vytvorí roztok metylamínu.
Hlavným rozdielom medzi použitím generátora plynu a metódou založenou na presných molárnych meraniach je spôsob tvorby roztoku metylamínu. Plynový generátor vytvára plynný metylamín, ktorý potom prechádza vodou, aby sa rozpustil. Metóda s presnými molárnymi meraniami umožňuje získať roztok metylamínu pridaním metylamínhydrochloridu priamo do vody.
Ktorá metóda je lepšia, závisí od konkrétnej situácie a požiadaviek experimentu alebo procesu. Plynové generátory sa bežne používajú, keď je na vykonanie určitých chemických reakcií alebo procesov potrebná plynná zlúčenina. Môžu byť užitočné, ak je potrebné presne kontrolovať prietok plynu alebo ak sa plyn nemôže použiť v kvapalnom stave.
Na druhej strane metóda s presnými molárnymi meraniami poskytuje možnosť získať presné roztoky s požadovanými koncentráciami bez použitia generátora plynu. Môže byť výhodnejšia a jednoduchšia na použitie v prípadoch, keď sa nevyžaduje plynné skupenstvo metylamínu, ale stačí získať roztok na použitie v chemických reakciách alebo iných procesoch.
Výber metódy teda závisí od konkrétnych požiadaviek a cieľov vášho experimentu alebo procesu.

p.s. Všetky informácie sú získané z internetu. a na základe vašich vedomostí mi, prosím, povedzte, ktorá metóda je najlepšia na varenie potravín? povedzme pervitínu atď. Ďakujem. 😌
 

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
3
Ďakujeme vám za príspevok/komentár! Mám doplňujúcu otázku.
Ktoré činidlo je potrebné použiť v plynovom generátore, aby sa z metylamínu hcl vyrobil plynný metylamín?
Dúfam, že sa ozvete!
 

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
3
Mám to, je to NaOh. Už som dostal odpoveď, ale ešte som nespojil dods😅
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Máte pravdu, percento metylamínu vo výslednom roztoku nemusí byť presné, čo môže byť spôsobené viacerými faktormi, napríklad únikom plynu, nedokonalou reakciou atď. Na získanie presnejšieho percentuálneho podielu sa musia použiť ďalšie merania a presnejšie analytické metódy. Jednou z metód môže byť metóda váženia prijímacej banky.


Pri použití metódy generátora plynu je potrebné prepustiť plynný metylamín cez vodu v prijímacej banke. Generátorom plynu môže byť zariadenie, ktoré umožňuje kontrolovať prietok plynného metylamínu do roztoku.
Pod kontrolou hmotnosti prijímacej banky prepúšťajte plyn cez vodu, kým nedosiahnete požadované percento metylamínu.


Ďakujem za váš komentár. v tejto súvislosti, ako som už uviedol, som čerpal informácie z rôznych zdrojov.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
prosím, neváhajte. ak je to možné, doplňte informácie. 🙏 ďakujem
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
150
Reaction score
56
Points
28
Ďakujeme, že ste nastolili tému, ktorú si želá mnoho ľudí
 

Sh!zz

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 15, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Overili ste si možné zložky čipky kráľovnej Anny? Teraz už viem, že je to póza na selektivitu. Ale čítal som niekde, kde je 40 % metylamínu, prirodzene. Väčšinou ide o hydrosol z parného destilátu. Zaujímalo by ma, ako by sa mohla postulovať fyziologickosť mletého... možno s IPA by to vytvorilo prášok/prídavok... idk.
 

Sh!zz

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 15, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Skutočnou otázkou je, ako máme formaldehyd, pretože bez formaldehydu nebudeme mať pravý amfetamín... Metanol prehnaný spaľovacím motorom alebo motorom vyvíja tento zaklínač ako vedľajší produkt.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Vie niekto o európskom kontakte, ktorý dodáva metylamín 40 % vodný? Skúšal som hľadať, kde sú dodávatelia chemikálií na tejto stránke bit nemám šťastie

Prosím o pomoc, ak je to možné
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Constantylious777
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
ak by som chcel vyrobiť 40% vodný metylamín, použil by som metódu generátora plynu tak, že by som jednoducho položil banku naplnenú vodou na súpravu váh a potom do nej potrubím privádzal plynný metylamín, kým sa nedosiahne požadovaná hmotnosť? (napr. banka s 1 kg h2o, do ktorej sa potrubím napustí metylamín, kým banka nebude vážiť 1,4 kg?)
 
Top