Question Neúspešná syntéza 4mmc, potrebujem pomoc

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Prosím, prečítajte si ho a pomôžte mi

Najprv som urobil 4mp -> 2b4mp

Chemické látky, ktoré som použil

4-metylpropiofenón
Bromovodík 46-48%
Peroxid vodíka 37%
Hydrogenuhličitan sodný

(postupovala som podľa tejto syntézy - https://bbgate.com/threads/preparation-of-2b4mp-precursor-for-mephedrone.7042/ )

Ako som to urobil -
Najprv som do banky pridal 50 ml 4mp, potom som pridal 40 ml kyseliny brómovodíkovej 48 %, premiešal som to, potom som pomaly po kvapkách pridal 18 ml peroxidu vodíka 37 % a zároveň som roztok miešal.
Potom som pridal studenú vodu
A potom som kryštál prefiltroval
Potom som kryštál premyl vodou s obsahom hydrogenuhličitanu sodného a potom som kryštál vysušil

Takto to vyzeralo


D54swG7eYM


Potom som urobil 2b4mp -> 4mmc

Nasledovala táto syntéza -(https://bbgate.com/threads/the-simplest-recipe-for-crystal-mephedrone.7031/)

Použité chemikálie -
2b4mp* - 50gg
Benzén - 100 ml
Metylamín 40% - 70ml
Kyselina chlorovodíková - 20ml
Chladený suchý acetón -

Ako som to urobil -
Do banky som pridal 100 ml benzénu, potom som do banky pridal 50 g 2b4mp, miešal som, kým sa nerozpustil, potom som do banky pomaly pridal 70 ml metylamínu 40%, uzavrel som banku a miešal som ju pomocou megnetického miešadla 2 hodiny, potom som po 6 hodinách opäť miešal 2 hodiny, potom som to miešal ďalšie 2 hodiny, zmes už bola zelená, potom som to miešal každé 2 hodiny, miešal som 30 minút, kým som neukončil 20 hodín, zmes bola stále zelená

(Nepoužil som metódu zahrievania)


2P9JsVNeR5




Potom som roztok naliala do oddeľovacieho lievika a pridala 500 ml teplej vody a premiešala, potom som počkala na oddelenie a potom som vyliala spodnú vrstvu, potom som tento postup zopakovala.
(V syntéze sa uvádza, že by som mal mať žltý roztok, ale ja som mal zelenomodrý roztok, prečo?)


VNh0lFcsjH





Potom som pristúpila ku kroku okyslenia




Do banky som pridal roztok voľnej bázy 4 mmc a potom som pridal vychladený suchý acetón 200 ml, premiešal som to a potom som do roztoku po kvapkách pridal hcl, keď som začal, hladina ph bola 9, ale keď som začal pridávať kyselinu, vyzeralo to, že hladina ph sa zvyšuje (nie som si istý, či som si vybral), po nejakom čase to vyzeralo, že hladina ph dosiahla 3-4, tak som nevedela, čo mám robiť, tak som to skúmala a zistila som, že úroveň ph môžeme zvýšiť pridaním roztoku súdim bikarbonátu do zmesi, tak som pridala asi 30 ml tohto roztoku do zmesi, nefungovalo to, tak som pridala viac hcl po kvapkách, pridala som asi 20 ml hcl a potom to nejako dosiahlo ph 5-6, zastavila som okysľovanie a miešala som to ešte 10 minút


EUywTdBhR1

YVCaJIXErb


(Roztok bol stále tekutý, len zmenil farbu zo zelenej na červenú, keď som pridala hcl, roztok nezhustol alebo niečo podobné)

Potom som roztok vyliala a zabalila do sklenených nádob a zabalila do igelitu a dala do mrazničky, po 6 hodinách som zmes vybrala a prefiltrovala cez papierový filter a nič sa nestalo, nebola tam ani kvapka 4mmc prášku :(

Je to taký skľučujúci pocit, po všetkom tom čakaní a tvrdej práci to nefungovalo, čo si myslíte, čo sa pokazilo

Myslím, že by to mohlo byť 4 dôvod

1. Po pridaní metylamínu som to mal zahriať namiesto toho, aby som čakal 20 hodín
2. Mal som urobiť zmes suchého Actonu a hcl a potom pridať voľnú bázu namiesto zmiešania voľnej bázy so suchým Actonom a potom pridať hcl
3. V kroku okyslenia som nemal pridávať roztok vody s hydrogenuhličitanom súdim
4. Možno je roztoku príliš veľa, mal by som polovicu odpariť a skúsiť to znova?

Prosím, povedzte mi, čo môžem zlepšiť a čo bolo zle, a či mám roztok vyhodiť, alebo môžem z tohto roztoku ešte získať 4 mmc?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Ešte jedna dôležitá vec Temprature v mojom meste je okolo 30-35 stupňov, keď som syntetizoval
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Na začiatku väčšina osôb využíva DCM.

Po druhé, zaujímalo by ma, prečo si vyrábate vlastný BK-4. Pri vašom prvom pokuse by ste mali tento ďalší krok odstrániť a jednoducho použiť vopred pripravený BK-4.

Okrem toho sa zdá, že vaše pomery sú nesprávne. Na 50 g BK-4 by malo byť približne 100 ml metylamínu (za predpokladu, že ide skutočne o BK-4).

Ďalší problém sa týka pomerov pri okysľovaní. 200 ml acetónu je príliš veľa. Okrem toho používate nedostatočné množstvo HCl. Pomer HCl k acetónu by mal byť 10:1.

A teraz by ste mali tieto zložky spojiť a pomaly ich pridávať, pričom počkajte, kým sa medzi jednotlivými pridaniami stabilizuje hladina pH. Zdá sa mi, že po pridaní metylamínu nedošlo k žiadnej reakcii. Je možné, že je to spôsobené tým, že ste v skutočnosti nevyrobili bk4?

Odkiaľ ste získali metylamín? Pozorovali ste exotermickú reakciu? Stúpala teplota pri pridávaní metylamínu? Cítili ste silný zápach metylamínu?

Zvyčajne sú to všetko príznaky reakcie. Zápach sa tiež stratí po 2 hodinách miešania pri teplote o niečo nižšej ako 40 °C.
 
View previous replies…

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Nemohol som nájsť 2b4mp miestneho predajcu v mojej krajine, preto som to urobil, ale myslím, že je to správne, pretože reakcia sa stala, pretože keď som získal prášok, bol to plač a moja ruka svrbela, 2. použil som benzén, pretože to, čo sa spomína v syntéze, nevedel som, že dcm je oveľa lepšia možnosť, 3. áno, keď som pridal metylamín, teplota sa zvyšovala, pridával som kvapku, keď bola teplota okolo 35-40. Po pridaní metylamínu to išlo 50-55°, potom som čakal, kým teplota klesne
 
View previous replies…

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
55 je príliš horúca. Ak je teplota vášho základu 25, pomaly pridávajte za pomalého miešania, udržujete ju na úrovni okolo 35. Keď pridáte celých 100 ml a ste si istí, že teplota stále nestúpa, môžete na 2 hodiny použiť teplotu 37-38. Tiež nechcete prehriať, pretože to vedie k znečisteniu výrobku. Zistil som, že pri dodržiavaní týchto pokynov dosahujem veľmi dobrú výťažnosť.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Čistá zrazenina, takmer biela.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Získal som veľmi tenký červený vrch, ktorý by som mohol ľahko vysať a po ktorom by bolo potrebné minimálne umývanie v acetóne
 

Attachments

  • xhGi0yY4SR.mp4
    12.2 MB · Views: 0

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Ide o porovnanie dvoch dávok, ktoré boli zmrazené počas 24 hodín. Červená vrchná dávka sa varila pri vyššej teplote a dlhší čas, pričom sa nevenovala veľká pozornosť pridaniu DCM a teplu. Presné načasovanie pridania metylamínu sa tiež starostlivo nesledovalo.
 

Attachments

  • pfbE*****VGFM.jpg
    pfbE*****VGFM.jpg
    4.4 MB · Views: 52

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Tenký červený vrch 🤩IA9TovcNHm
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Mal som na sebe masku, takže som necítil veľa, nebolo to až tak' zlé, myslel som si, ale bolo to zlé
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28

Ste si tým istí, alebo je recept nesprávny?

0ivytl8buL
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Od bieleho priezračného až po tento
 

Attachments

  • w4*****TmBYWu.mp4
    21.2 MB · Views: 0

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Čisté zrážky vysokej kvality 4mmc
 
Last edited:

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
1. Mali by ste jednoducho urobiť 2b4m zo 4 MP len tak, že to necháte v rozpúšťadle pre syntézu 4mmc. Myslím, že by to bolo jednoduchšie.
Ak to chcete urobiť tak, ako ste to urobili, mali by ste to vykryštalizovať v nejakom rozpúšťadle, aby ste sa zbavili nečistôt. Potrebujete čistú bk4
pravdepodobne bol veľmi nečistý a nechcel reagovať, preto ste dostali tú zelenú farbu, ale to je naozaj ťažké povedať.
určite nemôžete pridať teplú vodu, pri zbavovaní sa metylamínu vždy pridávajte studenú vodu, je účinnejšia.
nabudúce použite pred okyslením ľadovo studený acetón a zmes premiešajte

ale verím, že to všetko je preto, že váš 4bk nereagoval, ste si istý, že to bolo 50 gramov? alebo to bolo 50 gramov ako mokré na fotografiách? potom ste mali pravdepodobne pomer 10 g:70 ml v banke.
Nemôžeš odtiaľ dostať 4mmc, musíš urobiť úspešnú reakciu BK4 + MMA, aby si neskôr získal mefedrón :) to si neurobil, tak to skús ešte raz!
zamerajte sa na získanie čistého bk4, mal by vyzerať ako snehové kryštáliky, ak ho chcete kryštalizovať, ale nemusíte, môžete ho nechať v rozpúšťadle, ktoré použijete pri syntéze 4mmc.
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
50 gramov s vlhkosťou, neviem, prečo sa nevysušila nechávam ju na vzduchu viac ako 6 hodín
 
View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Museli ste urobiť niekoľko chýb, len to skúste znova a pozorne si prečítajte príspevky, ktoré zdieľal odborník, určite nájdete problém
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
ste si istí, že ste dodržali časové rámce pre požadované kroky? ako napríklad dávať pozor, aby ste nepridali peroxid skôr, ako sa bromid dostatočne dobre premieša. Teplota nebola príliš vysoká?
skontrolovali ste, aké ph ste mali po použití hydrogenuhličitanu sodného?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Teplota bola vysoká, keď som pridala peroxid a metylamín, v oboch krokoch, aká je požadovaná teplota?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Hmm video som nepozeral. Myslím, že je vhodný čas opýtať sa odborníka
Možno by vám chcel pomôcť @G.Patton. Tiež by som to rád vedel :)
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
jeho problém so samotným 2b4m tu ani nereagoval, možno v EA by
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Čo myslíte tým, že to môžem nechať v bk4? Môžete mi povedať postup alebo sa podeliť o odkaz?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
2b4m môžete získať pridaním Br2 k 4MP v rozpúšťadle, ktoré neskôr použijete na syntézu 4mmc
 
Top