Môže niekto vysvetliť syntézy DMT z tryptamínu?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Mám na ceste nejaký tryptamín s cieľom syntetizovať niekoľko vecí pre seba.
Predpokladám, že prvým je DMT - teraz už viem, aký je postup, ale môže mi niekto vysvetliť, čo sa deje v jednotlivých krokoch? Takto to plne pochopím.
Viem, že použitie 37 % formaldehydu je bežné, rovnako ako absolútny metanol, rovnako ako reduktor - teraz som zmätený, čo mám použiť? Vykonávajú všetky rovnakú činnosť? Borohydrid sodný vs STAB vs SCABH, čo je najlepšie použiť a prečo?
Vďaka, ľudia
 

Wiley Smith

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jun 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Áno, veda, ktorá sa za tým skrýva, je veľmi ľahko pochopiteľná, ale kroky sú viac mätúce, poznám vedu, ale nie presné kroky, tu je veda.
Tryptamín chemická látka, ktorá sa nachádza v živočíchoch a rastlinách, má veľmi podobnú chemickú štruktúru ako N,N-dimetyltryptamín, len namiesto metylových skupín, ktoré sa pripájajú k dusíku, sú to atómy vodíka. Na premenu tryptamínu na jeho dimetyl variant je potrebné vykonať proces nazývaný metylácia (myslím, že to je ten názov), pri ktorom sa premieňajú základné atómy vodíka na metylové skupiny, v prípade tohto scenára sa premieňajú atómy vodíka v pozíciách Rn1 a Rn2 na metylové skupiny, pričom sa použije metylačné činidlo, napríklad formaldehyd, formaldehyd premieňa atómy vodíka na metylové skupiny a spôsobuje premenu základného tryptamínu na jeho magický variant, DMT. (Ak sa v niečom mýlim, opravte ma.)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Aby som bol spravodlivý, teraz už postup poznám a som takmer na konci - mám niekoľko kryštálov zo záverečnej rex z heptánu, ale olej vytvorený v predposlednom kroku (ak používate NaBH4) je SUPER NÁROČNÝ na to, aby ste z neho urobili úspešnú rex.

Syntézu, ktorou sa riadim, som našiel na Reddite, ale mám potvrdené od ostatných, že má fungovať - len som trochu zmätený, prečo sa mi olej v poslednej fáze nechce rexovať z vriaceho heptánu.

Tiež si nie som úplne istý, či mám urobiť zmrazovací zraz na uvedenom heptáne, aby som sa dostal k DMT, alebo či mám heptán odparovať. Predpokladám, že to druhé - preto sa spomína potreba vákuovej komory (nepríjemne), pretože stojí ešte viac peňazí lol

Toto sa stalo syntézou, ktorú budem asi skúšať znova a znova, kým na to neprídem, keď mám toľko tryptamínu.
Mám v úmysle začať jednoduchšie tým, že si kúpim nejaký aldehyd a urobím na ňom Henryho reakciu, potom na ňom urobím reduktívnu amináciu, aby som získal meskalín a jednu z TMA, ale pomaly si na to šetrím nitrometán a nitroetán, než si kúpim veľa príslušného aldehydu.
Je to dosť šialené, koľko som sa toho naučil, odkedy som napísal tento príspevok, aby som bol spravodlivý!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Mimochodom, to všetko mi znelo správne, nechcel som, aby to tam vyznievalo arogantne. To bola naozaj dobrá odpoveď... ja som to tak trochu náhodou zamietol pod koberec čisto preto, že som tak blízko k vykonaniu RXN, len si nie som istý, či som redukčné činidlo nepridal príliš skoro - myslím, že ste to mimochodom zabudli spomenúť, formaldehyd ste však uviedli správne a práve v tomto som zmätený - či NaBH4 pôsobí ako katalyzátor a tiež či je to stále redukčná amínová amínová reakcia - vzhľadom na to, že tryptamín je už amín....V tom som bol zmätený, keď som písal príspevok, a odvtedy som si to nevyjasnil.
Preto sa mi zdá reduktívna aminácia niektorých aldehydov zrozumiteľnejšia - normálnym amfetamínom som sa veľmi nevenoval, ale psychedelickým určite áno a je to ľahšie pochopiteľné.
 
Top