Question Aký je váš názor na bitúmen?

smuser86

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 23, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ahoj. narazil som na jeden z tých bankomatov, ktoré ponúkajú nákup bitcoinov, a tak som si povedal, že jednoducho naskenujem QR kód, ktorý mi dala jedna z online platforiem, aby som si pridal prostriedky na svoj účet. Problém je v tom, že tá hlúpa vec vyžaduje vaše daňové číslo, takže ak by som ho uviedol pri kúpe mincí, v podstate by to znamenalo, že hovorím "hej, policajti, idem si kúpiť nejaké drogy, tu je moje ID bitcoinovej peňaženky a všetky moje osobné údaje vrátane mojej domácej adresy pre prípad, že by ste chceli prísť na kávu". Dokonca uvádzajú, že ak uvediete nesprávne daňové číslo, môže dôjsť k oneskoreniu spracovania transakcie, takže predpokladám, že ak zadáte len nejaké náhodné číslice, jednoducho to nebude fungovať (Mýlim sa v tom?).

Na druhej strane som prišiel na to, že tieto bitcoinové peňaženky sú individuálne, predpokladám, že ich nikto okrem mňa nikdy nepoužije, takže nie sú prepojené so žiadnymi inými transakciami, ktoré by sa mohli považovať za nezákonné. Myslíte si, že to ešte stojí za pokus?

Každopádne, aký by bol podľa vás najlepší spôsob, ako si kúpiť nejaké bitcoiny na takéto účely bez toho, aby som vzbudil prílišnú pozornosť? Myslel som si, že to bude oveľa jednoduchšie, ale zrejme sa to skomplikuje, keď si chcete kúpiť "anonymnú" menu bez toho, aby ste federálom skutočne poskytli všetky svoje osobné údaje. Mal by som si zaregistrovať vlastnú peňaženku a potom ísť hľadať nejakých P2P obchodníkov a potom použiť svoju osobnú peňaženku na uskutočnenie transakcie na platforme? Predpokladám, že priemerný užívateľ drog menom Joe, ktorý si rád raz za čas dá nejaké to H, by sa takýmito nepríjemnosťami nezaťažoval. Ľudia si jednoducho zaregistrujú peňaženku niekde na coinbase a potom nakupujú bitcoiny pomocou svojich kreditných kariet?

Ospravedlňujem sa, ak je to hlúpa otázka, len som v tejto téme veľmi nový a vlastne nerozumiem, ako to celé funguje.
 
Top