Question Najlepší spôsob, ako sa učiť chémiu.

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Ahoj, len by ma zaujímalo, aký je najlepší spôsob, ako sa naučiť potrebnú chémiu na vykonávanie rôznych syntéz a aké vybavenie je potrebné na učenie chémie na praktickej úrovni kinda hľadá nové hobby namiesto matematického výskumu . Mnohokrát ďakujem Ron
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Premýšľanie o organickej chémii. Veľká vďaka Ron
 

maloo

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 5, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Získajte do rúk totálnu syntézu 2. Ak ste vo všetkom noví, mali by ste sa po približne prvej kapitole stratiť v žargóne a tempe. Vždy, keď uvidíte nové slovo alebo pojem, ktorému nerozumiete a o ktorom ste nikdy predtým nepočuli. Vyhľadajte si ho, prečítajte si o ňom. Aké sú názvy vybavenia a aká je ich funkcia. Rôzne metódy, ako napríklad extrahovať A/B. Čo sa snažíte dosiahnuť. Ako to dosiahnete touto metódou. To je dobrý spôsob, ako začať chápať zmysel vecí. Potom si možno vyberte syntetizátor, ktorý by ste chceli vyskúšať. Prečítajte si o ňom. Vyhľadajte si všetky veci, ktoré neviete (opäť). Prečítajte si vlákna o ľuďoch, ktorí to skúšajú. Pozrite si video s reakciou. Potom to možno skús.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Naučte sa princípy, ako napr: elektronegativita, funkčné skupiny a ich elektronegativita, termodynamika, stechiometria, usporiadanie elektrónov a ako sa tým vytvárajú triedy prvkov, rôzne typy väzieb (iónová, kovová, kovalentná), rovnovážne reakcie, oxidačné stavy, zlúčeniny uhlíka (ako sa kreslia a názvoslovie)

Tento zoznam môžem robiť stále dlhší a dlhší, v chémii je veľa drobných tém, ktoré sa treba naučiť Najlepšia rada je vziať si knihu zo strednej školy alebo tá, ktorú som čítal ja, bola "Organická chémia Franicis A. Carey/Robert M. Guiliano"
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
Prechod z 0 na 0+1

Mám nulové chemické vzdelanie. Len som sa jedného dňa rozčúlil, keď som si chcel kúpiť kartu Zyrtec. Dôvodom je samozrejme to, že ľudia používajú efedrín na výrobu pervitínu.(Mimochodom, tu je návod, ako na to.) V ten konkrétny deň ma to naozaj vytočilo. Prečo by som mal mať nepríjemnosti kvôli tomu, že niekto, koho ani nepoznám, vyrába pervitín? To je nejaká správa o menšine, kašlem na to, nevinný, kým sa nepreukáže vina, skurvenec. Ak sa nad tým zamyslíte, nie je to nič iné ako KYC, aby vláda mohla sledovať, ako míňate svoje BTC........... oh wait, o čom som to hovoril?

Každopádne, cestou domov som si pomyslel "idem si vyrobiť nejaký Meth". Nikdy predtým som o tom nepremýšľal, ale vnukli mi tú myšlienku do hlavy.

Odvtedy sa to pre mňa zmenilo na super tajný koníček (nesnažím sa z toho urobiť biznis). Vyskúšal som viacero zdrojov a informácie sú tam, naučil som sa, ako urobiť shake & bake (Jeden hrniec) za deň... bez založenia ohňa! BBGate je však jediné miesto, ktoré som našiel a vďaka ktorému sa cítim dostatočne sebaisto na to, aby som vystúpil z obrubníka. Na tomto fóre môžete ísť tak plytko alebo tak hlboko, ako chcete, pokiaľ ide o vedomosti.

Je tu všetko, čo potrebujete!

Sú tu zverejnené recepty, vybavenie a činidlá, ktoré potrebujete. Potom natočia video, ktoré vám ukáže, ako postupovať krok za krokom. Ak máte otázky, niekto vám odpovie a odpovedi môžete dôverovať, pretože je overená skupinou odborníkov (hoci sa často nezhodnú na "správnej" odpovedi).

Nemáte reagencie alebo vybavenie? Ukážu vám, ako ich vyrobiť, alebo ak chcete, zakúpte si ich.

Jediné, čo BBGate neposkytuje, je iniciatíva a vytrvalosť. Nájdete však povzbudenie!

Začnite s týmito jednoduchými receptami a pýtajte sa na to, čo neviete. Ale skúste najprv vyhľadať fórum, pretože som zistila, že ak mám otázku, pravdepodobne ju už položil niekto iný.
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 7, 2021
Messages
26
Reaction score
22
Points
3
môžete sa učiť z online pracujem s dymiacim dusičným astínom v sklenených nádobách a viem hovno lmao, folow stict ppe tho ak sa chcete naučiť jednoduché chemické vedecké bláznovstvá fóra sú na to sakra užitočné
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Takisto ak niekto potrebuje nejaký dnp, mám niečo okolo 50 kg voľných.
 
Top