Question Poradenstvo v oblasti testovania LCMS?

muscleup

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Dobrý deň, obraciam sa na vás v nádeji, že mi budete vedieť poradiť. Minulý týždeň som sa pokúsil napísať sem do sekcie Znižovanie škôd, ale nevidel som žiadne odpovede. Dúfam, že mi tu niekto pomôže vyriešiť niekoľko vecí.

Dlhodobo užívam anabolické steroidy. Dosť dlho na to, aby som sa považoval za súčasť širokej komunity.

Nedávno som si všimol, že veľa predajcov zrejme predáva nesprávne označené výrobky. Domnievam sa, že väčšina podzemných laboratórií, ktoré dokončujú surové prášky do hotového výrobku, nemá prístup k akémukoľvek laboratórnemu testovaniu, takže v mnohých prípadoch ani samotné laboratóriá nevedia, aká je kvalita produktu, ktorý dodávajú. Bohužiaľ, toto má reálne náklady pre VEĽKÉ množstvo ľudí. Pri anabolických steroidoch je to iné ako pri krátkodobom výlete s kyselinou. Ľudia si zahrávajú so svojimi hormónmi, ktoré ovplyvňujú toľko telesných procesov. Väčšina steroidov je pri zodpovednom používaní veľmi bezpečná a existuje obrovská komunita ľudí, ktorí POTREBUJÚ hormóny ako testosterón na liečbu skutočných problémov. Myslím, že by som mohol pokračovať ďalej a ďalej... a nedávno som dostal zlý produkt, ktorý ma naozaj pokazil.

Mám peniaze. Finančne sa mi darí a mal by som záujem o kúpu laboratórneho testovacieho zariadenia na testovanie produktov pre seba a svoju komunitu. Myslím, že by som potreboval LCMS a zdá sa, že aj použité systémy na ebayi sa pohybujú okolo 10 tisíc dolárov.

Ale za predpokladu, že by som bol v poriadku s nákladmi. Je vôbec legálne, aby som v USA vlastnil takéto zariadenie? A ak by som si ho kúpil, aká veľká by bola krivka učenia sa ho používať? Som si viac než istý, že by som mohol náklady na zariadenie získať späť ponúkaním testovacích služieb komunite, ale kde robím chybu? A rady alebo tipy? Rád by som získal názory od niekoho, kto vie, čo robí.


- MuscleUp
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. V krátkosti:
LC-MS má náklady 70-100k usd + ~10% ceny za údržbu ročne. Potrebujete na to detašované pracovisko.
Musíte poznať základy chémie a byť inžinierom, aby ste mohli pracovať s týmto zariadením. Nie je to naozaj jednoduchá vec.
Je legálne používať a kúpiť bez problémov.
 

muscleup

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Ďakujeme za odpoveď. Snažil som sa urobiť trochu viac prieskumu a zdá sa, že väčšina chlapcov vo svete anabolických steroidov používa na testovanie steroidov skôr HPLC ako LCMS. Je to možné? Zdá sa, že prístroje LCMS sú oveľa lacnejšie a pravdepodobne sa ľahšie používajú. Ako by som mohol zistiť, či stroj HPLC bude testovať surové prášky a hotové produkty anabolických steroidov?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Áno, LC a HPLC majú rôzne čerpadlá, ale používajú rovnaké technológie
Je to nesprávne, majú aj pomerne vysokú cenu. Ak nie ste chemik/inžinier, radšej si objednajte analýzu v profesionálnych laboratóriách.
 

muscleup

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Poznáte nejaké laboratórium tu v USA, ktoré by pracovalo na takýchto látkach pod stolom? Inak väčšina môjho výskumu ukázala, že takmer všetci, ktorí zverejňujú výsledky testov na steroidy, sú HPLC, nie LCMS.

Vyzerá to tak, že prístroj HPLC sa dá nájsť za 2 000 až 4 000 dolárov. Bolo by možné vycvičiť sa na testovanie malého zoznamu látok?
 
Top