4-metylmetkatinón, mefedrón, 4MMC 3 typ syntézy

_Evo_Soul_Gus_

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3

4-metylmetkatinón

(Hodnotenie: výborné)

Ahoj včely,
Posledných pár dní som sa nudil a povaľoval som sa s niekoľkými zábavnými činidlami, tak som si povedal, že skúsim vyrobiť 1-(4-metylfenyl)-2-metylaminopropanón hydrochlorid alebo 4-metylmetkatinón, ako sa to asi bežne nazýva. Dokončené do 48 hodín, počnúc toluénom. Každý krok je len prvým pokusom a pripojil som návrhy postupu, ak sa o to pokúsim znova. Prvé dva kroky fungujú veľmi pekne, ale zabijakom výťažkov je posledný krok, ktorý dáva ~ 45 %. Stále to však zodpovedá 43 % výťažku produktu z toluénu, takže to celkovo nie je zlé:

Príprava 4-metylpropiofenónu 1


MnožstvoJednotky
Zlúčenina / položka
73g
AlCl3
300mL
Dichlórmetán
46ml
Propionylchlorid
54ml
Toluén
600ml
Ľadová voda
200ml
5% roztok NaOH
Síran horečnatý

K roztoku 73 g (550 mmol) bezvodého chloridu hlinitého a 46 ml (525 mmol, 49 g) propionylchloridu v 200 ml dichlórmetánu chladeného vonkajším ľadovým kúpeľom sa v priebehu 30 minút pridalo 54 ml (500 mmol, 46 g) toluénu. Roztok sa nechal miešať ďalších 1,5 hodiny pri 20oC, potom sa opatrne pridal do 500 ml miešanej ľadovej vody. Spodná dichlórmetánová vrstva sa oddelila a vodná vrstva sa extrahovala 2x50 ml dichlórmetánu. Spojené extrakty sa premyli 3x100 ml 5% NaOH, 100 ml vody a potom sa vysušili nad síranom horečnatým. Rozpúšťadlo sa odstránilo a ketón sa vydestiloval vo vákuu pri 123-126oC, čím sa získal 1-(4-metylfenyl)-propán-1-ón ako bezfarebný olej.
Výťažok: 70,0 g (95 %)

4-metylpropiofenón na 2-bróm-4'-metylpropiofenón 1,2


MnožstvoJednotky
Zlúčenina / položka
38ml
4-metylpropiofenón
1mL
48% HBr
14mL
Bróm
125mL
Ľadová kyselina octová
650mL
Voda
300mL
Dichlórmetán
Síran horečnatý

K roztoku 38 ml (250 mmol, 37 g) 4-metylpropiofenónu v 125 ml ľadovej kyseliny octovej sa pridalo 1 ml 48% HBr a následne v priebehu hodiny 14 ml (275 mmol, 44 g) elementárneho brómu. Reakčná zmes, ktorá počas pridávania zmenila farbu na peknú ružovú, sa miešala ďalších 1,5 hodiny, potom sa pomaly preliala do 500 ml ľadovej vody, pričom sa po každom opatrnom pridaní premiešala. Krémovo sfarbený vyzrážaný produkt sa zachytil v 200 ml dichlórmetánu a vodná vrstva sa extrahovala 100 ml dichlórmetánu. Spojené extrakty sa premyli 2x250 ml studenej vody, potom sa vysušili nad síranom horečnatým. Rozpúšťadlo sa odstránilo vo vákuu, pričom sa dbalo na to, aby sa teplota udržala pod 50oC, a zostal tyrkysový olej, 2-brómo(4'-metylfenyl)-propán-1-ón, ktorý po ochladení takmer okamžite stuhol na šumivé voskovité kryštály.
Výťažok: 57 g (100 %)
Poznámky: Pri odstraňovaní rozpúšťadla sa snažte udržať teplotu pod 30oC - farebné kryštály naznačujú určitý rozklad (vyššie boli veľmi svetlé, takže len mierny). DCM by bol lepším extrakčným rozpúšťadlom, pretože by sa dal oddeliť pri nižšej teplote, čo by spôsobilo menší rozklad.

2-bróm-4'-metylpropiofenón na 1-(4-metylfenyl)-2-metylaminopropanón hydrochlorid 3


MnožstvoJednotky
Zlúčenina / položka
13.5g
Metylamín HCl v 15 ml vody
7.9g
Hydroxid sodný v 20 ml vody
11.4g
2-bróm-4'-metylpropiofenón
6mL
37 % HCl v 24 ml vody
115mL
Toluén
225mL
Voda
Acetón

K miešanému roztoku 11,4 g (50 mmol) 2-bróm-4'-metylpropiofenónu v 25 ml toluénu udržiavaného pri teplote 20 °C sa v priebehu 5 minút pridalo 6,2 g metylamínu v 35 ml vody (pripraveného pridaním roztoku 7,9 g (198 mmol) hydroxidu sodného v 20 ml studenej vody k vychladnutému roztoku 13,5 g metylamínu HCl v 15 ml vody). Zmes sa nechala miešať ďalších 16 hodín pri teplote 20 - 25oC, potom sa preliala do 150 ml ľadovej vody. Toluénová vrstva sa oddelila a zvyšná voľná báza sa extrahovala 2x20 ml toluénu. Spojené toluénové extrakty sa premyli 3x25 ml vody a potom sa okyslili 2x15 ml zriedenej HCl. Spojené kyslé extrakty sa potom dvakrát premyli 25 ml toluénu a odparili sa vo vákuu do sucha, čím sa vytvorila belavá tuhá látka. Pridalo sa 20 ml acetónu a zahrialo sa do varu, čím sa vytvoril homogénny roztok, ktorý sa potom pomaly ochladil a umožnil vyzrážanie kryštálov. Kryštály sa prefiltrovali a prepláchli asi 100 ml ľadového acetónu.

Výťažok: 4,8 g (45 %)
Poznámky: Skúste miešať 24 hodín pri teplote 0oC, čo zabráni tvorbe pyrazínu. Môže to tiež znížiť výťažok, ale uvidím pri ďalšom pokuse. Je otázne (IMHO), či sa pri tomto treťom kroku dá očakávať výťažok vyšší ako 50 % kvôli vedľajším reakciám, ktoré môžu nastať a aj nastávajú.
Výťažok je uvedený pred rekryštalizáciou, ale po skoncentrovaní a opätovnom filtrovaní a premytí 100 ml acetónu, čím sa získal ďalší 1 g produktu. Na odstránenie zvyšného pyrazínu sa odporúča rekryštalizácia, ktorú možno vykonať z acetónu/metanolu.

Kroky 1 a 2 vychádzajú zo syntézy analógu pyrovalerónu, 4-MPPH, pyrovalerónu s hexánovým reťazcom namiesto pentánu. Ďakujeme nášmu milému Nemovi Teneturovi za poskytnutie syntézy 4- MPPH .
Medziprodukt bromoketón je pomerne silný lachrymátor, dokonca aj v pevnom stave. Dávajte pozor na umývanie skleneného riadu po syntéze a nepoužívajte horúcu vodu, kým ste predtým všetko dôkladne neumývali studenou vodou.
Voľne založené na Príspevok 289410 (foxy2: "Methcathinone and ephedrine from propiophenone", Stimulants), hoci mne sa nikdy nepodarilo dosiahnuť deklarované 70-74 % výťažky, keď som sa o to pokúšal na bromobutyrofenóne.

Samozrejme, tento produkt by sa dal tiež redukovať s dobrým výťažkom na 4-metylefedrín a potom veľmi ľahko vyrobiť (4-metyl)-metamfetamín. Ak by ste to chceli urobiť, navrhoval by som redukovať bromoketón pred pridaním metylamínu. Takto sa môže metylamínová skupina pridať za oveľa intenzívnejších podmienok, čo vedie k vyššiemu výťažku. Pri jednom pokuse sa dosiahol výťažok približne 60 %, ale som si istý, že by sa dal zvýšiť.



Biologická skúška tiež dopadla pomerne dobre. Trochu som sa bál, čo môže spôsobiť šňupanie 50 mg, ale keďže som takmer neustále zneužíval (zle syntetizovaný) 1-fenyl-2-metylaminobután- 1-ón (t. j. metkatinón s butylovým reťazcom namiesto zvyčajného propylového), 50 mg príliš veľa neurobilo. Myslel som si, že som premárnil čas, kým som si asi po 30 minútach nešňupol ďalších 100 mg, a vtedy mi to došlo. Intenzívne návaly po celom tele, trvajúce hodne cez 30 minút. Keďže mám momentálne dosť vysokú toleranciu na katinón, asi o hodinu neskôr som si dal ďalších 100 mg a asi hodinu potom 100 mg. Zakaždým som cítil návaly energie, ktoré ma prešli, a potom fantastický pocit pohody, ktorý som doteraz nemal zo žiadnej drogy okrem mojej milovanej extázy.



Účinky pociťujem ešte aj teraz, keďže som syntézu dokončil len pred 6 hodinami a biologickú skúšku som začal o hodinu neskôr . Je to zábavná droga, a hoci je menej účinná ako metkatinón (pokiaľ moja tolerancia nie je naozaj vysoká), ľahko sa vyrába a čo je najlepšie, je legálna! Dúfam, že sa to niekomu bude hodiť, alebo ho to bude aspoň zaujímať...
 

Erixon

Don't buy from me
New Member
Language
🇵🇱
Joined
Oct 9, 2024
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Žiadny váš produkt nie je nízkokvalitný. Na toulen u získate viac produktu, ak je na 60°c zmiešate 2 h
 

_Evo_Soul_Gus_

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Myslím si, že.
Chcem, aby ste mi poskytli svoj názor a príspevok. Vyjadrite sa k mojim možnostiam, aby som mohol napraviť svoju chybu a aby mi mohli pomôcť aj ostatní ľudia na tomto fóre.


Ďakujem
 

Erixon

Don't buy from me
New Member
Language
🇵🇱
Joined
Oct 9, 2024
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Bol som vám povedať, čo u treba urobiť
 
Top