De ce producția mea de DMT este atât de mică?

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Am urmat pașii din tutorial.
Am folosit
250 g scoarță de rădăcină de mimosa hostiles măcinată.
Apă deionizată
Hidroxid de sodiu NaOHp
Lichid de brichetă Zippo.

Am scuturat și am lăsat să se separe cum se spune și am luat lichidul galben.
Am repetat procesul și după ce a fost lăsat în congelator, randamentul a fost doar pentru un stick de vape DMT. Ceea ce a fost cu siguranță ceea ce mă așteptam.

Ce am făcut greșit, deoarece a fost a doua oară când am făcut acest lucru și am obținut aceleași rezultate.

Singura idee care îmi vine în minte este că scoarțele de rădăcină nu au fost măcinate foarte fin. A fost folosit un râșniț electric.
Nu sunt sigur dacă asta a fost cauza care mi-a stricat randamentul.
 

Anarchy Labz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 9, 2024
Messages
54
Reaction score
43
Points
18
Randamentul DMT este afectat de tek și mai ales de calitatea scoarței. Dacă ați folosit scoarță de proastă calitate, veți obține un randament slab. Nu cred că randamentul dvs. este rău din cauza măcinării pulberii, cred că o râșniță de cafea este suficient de bună pentru pulverizarea scoarței. Îți recomand să încerci să folosești Cyb's Hybrid AB Salt tek. Nu puteți folosi mai mult de 100 g pentru acest tek, dar randamentul este foarte bun, așa că faceți mai multe loturi. De asemenea, încercați să obțineți scoarță bună.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Cu ceva timp în urmă, nu îl mai găsesc acum, GordoTek prezenta pe YT o metodă simplă de extracție; din experiența mea și a prietenului meu, aceasta a fost cea mai eficientă și cea mai simplă metodă din câte am văzut. Ar trebui să am acel videoclip descărcat undeva, dacă doriți, pot face un pic de căutare și să vi-l trimit @fosties.

Dă-mi de știre. :)
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Aceasta
https://www.patreon.com/posts/written-out-of-21369133
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Se pare că acesta, a primit 2 versiuni înainte a fost eliminat de pe YT. Încă mai am una dintre versiunile video dacă cineva este interesat ;)
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
De asemenea, nu-mi amintesc numele tipului, dar era atât de idiot proof AB tek, literalmente 4 ingrediente și un borcan + farfurie pyrex pentru evaporare :)
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Am încercat, de asemenea, să încălzesc puțin lichidul în dorința de a crește randamentul, dar, de asemenea, nu a ajutat.
Poate că este din cauza scoarței rădăcinii care conține o cantitate mică de DMT.
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Încălzirea probabil că nu are nimic de-a face cu creșterea randamentelor :) imo. scoarța de rădăcină de calitate scăzută este problema....
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Btw. de ce nu ai folosit ceva pentru a schimba pH-ul, tocmai a făcut clic pe acum... Adică slack lime sau ceva de genul asta...
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
acidificarea poate fi cheia pentru a scoate mai mult, nu sunt sigur...
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Nu sunt expert, dar din câte îmi amintesc, dimetiltriptamina se dizolvă mai ușor în pH mai mic de 7, sper ca cineva cu cunoștințe mai bune să mă corecteze dacă nu am dreptate.
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Nu știu nimic despre chimia din spatele ei, dar este ceva ce aș putea încerca data viitoare.

Este ciudat, deoarece există într-adevăr o astfel de diferență în ceea ce privește cantitatea de DMT conținută de scoarța rădăcinii? Cum să știu dacă este o scoarță de rădăcină "bună" sau "rea"? Este singura sursă pe care o cunosc de unde o pot cumpăra, așa că se pare că au diferite insigne de scoarțe de rădăcină cu DMT scăzut.
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Da, există o astfel de diferență. Bun și rău depinde mai ales de furnizor. Om tbh. Poți cumpăra un cârnat care conține 35% din carne, restul fiind mister + MSG.... Și puteți cumpăra un cârnat care conține în principiu 98% carne, fără mister....
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Și, așa cum am mai spus, pH-ul ar trebui să fie mai mic de 7...
 
Top