Question Ce medicamente eliberate fără prescripție medicală pot fi utilizate pentru a produce un medicament psihoactiv?

juu

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 14, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua! Se știe că metamfetamina poate fi fabricată din pseudoefedrină, mă întrebam ce alte medicamente fără prescripție medicală / medicamente fără prescripție medicală pot fi utilizate în scopuri recreative sau pentru a face compuși psihoactivi.
Vă mulțumesc.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
442
Reaction score
679
Points
93
În țările dezvoltate, medicamentele cu efecte psihoactive sau precursori sunt eliberate pe bază de rețetă. Acestea pot fi siropuri de codeină pentru tuse, metilfenidat (ritalin), medicamente care conțin ergotamină, adderall, xanax, lyrica și multe altele.
 

juu

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 14, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
cum rămâne cu medicamentele eliberate fără prescripție medicală?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Am postat anterior o sinteză a cocainei și a unor analogi din D-riboză, dar chiar și eu sunt sceptic. Există totuși un brevet
 
  • Like
Reactions: juu

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
De ce să ne uităm chiar și la medicamentele otc? Uleiul sintetic de migdale conține benzaldehidă. Aroma sintetică de vanilie conține vanilină. Benzaldehida ar putea produce amfetamină sau metamfetamină. Vanilina ar putea produce Mescalină. Piperul negru conține piperină. Piperina poate produce Piperonal. Piperonal poate produce MDMA sau MDA. Nucșoara conține tot felul de chestii bune. Lista continuă. Pentru o vreme. Dar ar fi mult de lucru și nu ar fi rentabil. În fiecare zi ești înconjurat de precursori și catalizatori. ... paladiu în convertorul catalitic al mașinii tale... folie de aluminiu în bucătăria ta... o educație în chimia de bază și chimia medicamentelor îți va deschide ochii la posibilitățile teoretice care te înconjoară (cele mai multe nu sunt rentabile).
 

juu

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 14, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
interesați în special de otcs
 
Last edited:

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Dextrometorfan. Sunteți destul de limitat, atunci, dacă nu începeți să vă uitați la suplimente precum L-triptofanul. Totuși, nu există nimic care aș spune că ar putea fi folosit într-un mod rentabil și practic. M-aș putea gândi să o fac pentru noutate dacă nu aș avea de lucru, dar asta e tot. M-aș uita la natură înainte de a mă uita la medicamentele OTC ca precursori. Natura este generoasă. FDA? Nu atât de mult.
 
  • Like
Reactions: juu

marekzmarek

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
54
Reaction score
42
Points
18
Deals
14
Brother u dont need prescription for drugs 😁 just ask 😉
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Nu știu de ce nu ești Dr. Feelgood, dar cred că acel cântec nu a fost popular în afara Statelor Unite
 
Top