Question De unde să cumpărați acid sulfuric tehnic?

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 12, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Bună împreună,

ultima dată când am cumpărat acid sulfuric a fost acum aproximativ 2 ani, când îl puteai cumpăra aproape peste tot fără autorizații speciale. A fost cu puțin timp înainte ca acesta să fie clasificat ca substanță periculoasă în Europa.
Majoritatea distribuitorilor online de produse chimice solicită o declarație de utilizare finală.

Așadar, de unde pot cumpăra cantități de 1-5l acid sulfuric cu puritate <95%??
Are cineva o piață clearnet/darknet, unde se oferă acid sulfuric și alte bunuri chimice?

Mr.Magic
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
Acidul sulfuric cu puritate de 95% nu este de calitate tehnică. Nu "majoritatea" distribuitorilor necesită o declarație a utilizatorului final, ci toți. Pur și simplu nu veți putea cumpăra acest produs decât dacă îl cumpărați ca o afacere și declarați o utilizare legitimă a acestuia.

Unele produse de curățare a scurgerilor conțin acid sulfuric de calitate inferioară pe care îl puteți extrage și concentra la concentrația dorită. Rețineți totuși că fierberea acidului sulfuric concentrat nu este o glumă, deoarece trebuie să faceți acest lucru la temperaturi de peste 300 °C.

În ceea ce privește o piață, puteți utiliza acest forum pentru a cumpăra bunuri. Dacă chiar aveți nevoie, puteți să-mi trimiteți un mesaj direct și v-aș putea trimite ceva.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Indiferent de acidul sulfuric pe care îl obțineți, acesta poate fi contaminat, curățătoarele de canalizare sunt adesea contaminate. ar trebui să fie limpede și mai greu decât apa. pentru a asigura puritatea, puteți utiliza un aparat de distilare. în primul rând pentru a elimina apa, în al doilea rând pentru a distila acidul și a lăsa contaminanții
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Folosesc un detergent specific pentru canalizare, care conține 97% acid sulfuric, dacă nu mai mult. 1 litru = 1,8 kg este ieftin ca dracu prea, dar ce altceva să se aștepte în Europa de Est
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Bună ziua,
nu veți găsi nicio sursă legală care să vândă acid sulfuric peste 14,9% în UE, indiferent unde veți căuta.

Dacă aveți nevoie de o concentrație mai mare decât aceasta, puteți fie să utilizați substanța cu concentrație de 14,9 %, pe care o puteți cumpăra cu ușurință în cantități mari și în multe magazine diferite, fără rețetă și online, și să o concentrați, fie să obțineți substanța prin alte canale.

Concentrarea acidului sulfuric până la 70% este floare la ureche și va necesita doar sticlărie de bază... Orice cantitate mai mare de 70% ar trebui făcută numai cu unele măsuri de siguranță, echipament adecvat și cunoștințe de bază/experiență. Acidul sulfuric concentrat în fierbere este o chestie urâtă, credeți-mă.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Am 97% acid. Și nu fierbe haha are o culoare mov drăguță Îmi pot pune mâna în el fără probleme dacă nu am o tăietură în mână atunci poate arde
 

magnesium_sulphate

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Bună ziua,
Există un detergent pentru canalizare care este 97% acid sulfuric. 1l costă sub 5 euro. Setați VPN-ul la Lituania și căutați pe Google "sieros rūgštis valiklis". Nu sunt sigur unde locuiți și nu sunt sigur dacă vă vor
să vi-l trimită, dar merită să aruncați o privire. Am aruncat o privire la indregients și cu siguranță este acid sulfuric 97%.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Pot reship via bbgate escrow curățător de scurgere dar mai scump decât 5 eur :D
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Ei colorează chestia aia. Are o culoare purpurie. Sunt ezitant în ceea ce privește utilizarea Ambro-sol.
 
Top