TLC la fabricarea b-stirenelor?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Bună, băieți,

Tocmai am citit postul TLC al medicamentelor de aici.
În prezent, mă încurc cu reacția Henry, dar m-am încurcat și cu animațiile reductive la rece ale triptaminei - practic, zbor orb...

Sunt puțin confuz - am fost doar încurcat cu ceea ce chatGPT a sugerat ca punct de plecare.
Sunt un pic confuz. Am nevoie de ambele lungimi de undă UV pentru a vedea totul dacă nu dezvolt folosind iod și doar vizualizând sub UV?

Ultimul meu test a folosit 8:2 acetat de etil:etanol - nu am amoniac și mi s-a spus că aș putea scăpa fără el.

Ceea ce constat este că ambele pete doar se ridică în partea de sus a locului în care ajunge faza mobilă... Nu văd nicio diferență în ceea ce privește distanța parcursă, deși presupun - deoarece am folosit 2,5-DMOBA și triptamină doar pentru a exersa.
ÎN REALITATE - după timpul care mi-a luat să scriu acest post, am reexaminat placa sub UV și acum pot vedea punctul de plecare...

1. Voi folosi în principal această tehnică pentru a asigura conversia completă în sinteze, spre deosebire de testarea drogurilor preachiziționate pentru puritate - așa că presupun că, dacă am reperat cu RM și prezintă mai multe "puncte" după dezvoltare, înseamnă că nu a existat încă o conversie completă?

2. Este, de asemenea, o idee bună să iau o mostră din amestecul nerefluxat pentru comparație - presupunând că așa este, deoarece trebuie să vedeți că se dezvoltă diferit?

Cred că sunt un pic confuz...

Iată a doua mea încercare - 2,5-DMOBA în stânga și triptamina în dreapta. (Înțeleg că este puțin probabil să le testați pe cele două unul lângă celălalt) totuși - teste

De asemenea, mi s-a părut destul de amuzant când ai spus să tai placa cu foarfeca, deoarece ale mele sunt din sticlă lol
Cu toate acestea, am cumpărat un tăietor de sticlă care funcționează foarte bine, dar este greu de tăiat drept, de unde și marginile ușor șubrede.

MIEkxurSzn


Oh, asta e ciudat, a transformat imaginea în lateral....okay partea de jos a plăcii pe dreapta, partea de sus pe stânga. Îmi pare rău pentru asta.
Așadar, există 2 pete de 2,5-DMOBA și 3 pete de triptamină... nu sunt sigur de ce petele de sus ale petelor de triptamină nu apar totuși... lipsă de amoniac?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Sincer, am crezut că partea cu "reperarea" va fi cea mai dificilă - cât de mult m-am înșelat! Ha
 
Top