Question Medicamentele cu acțiune scurtă sunt mai profitabile?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Mă întreb dacă cineva are vreo contribuție cu privire la rentabilitatea medicamentelor cu acțiune scurtă vs. cele cu acțiune lungă.

Cel mai bun exemplu este cocaina vs metamfetamina.

Medicamentele cu acțiune scurtă trebuie utilizate mai des și sunt mai convenabile, dar par, de asemenea, puțin mai scumpe, cel puțin pentru cocaină.

Medicamentele cu acțiune prelungită, cum ar fi metamfetamina, tind să fie mai ieftine, dar există probabil o piață mai mare pentru ele, deoarece oamenii doresc medicamente ieftine care funcționează bine.

Sunt de părere că, pentru cea mai bună combinație între risc și recompensă, drogurile cu acțiune scurtă pentru un standard ridicat și clienți mai bogați sunt cea mai bună soluție, cel puțin la scară mică.

Care sunt părerile dumneavoastră?
 

RAMIREZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 28, 2024
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua CryoThio, cred că medicamentele cu puritate și calitate mai ridicate au un efect mai mare asupra consumatorului. De obicei, oamenii caută un efect mai puternic fără a fi nevoiți să plătească mai mulți bani, dar, în același timp, poate fi mai riscant sau poate să nu aibă efectul așteptat.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Prefer întotdeauna calitatea superioară, chiar dacă prețul este puțin mai mare. Când vine vorba de farmacie, majoritatea oamenilor pe care îi cunosc preferă oxicodonă cu acțiune scurtă în locul celei cu acțiune lungă, chiar dacă prețul este mult mai mare, dar dacă nu cumperi doar pentru ameliorarea durerii, atunci acțiunea scurtă este calea de urmat. Lucrurile precum stimulentele sunt totuși diferite. Cocaină și metamfetamină sunt senzații foarte diferite. Cunosc oameni cărora le plac amândouă și cunosc oameni care adoră metamfetamina și spun că cocaina nu le face nimic. Eu nu sunt un mare consumator de stimuli, dar atunci când o fac, aleg cocaina, dar numai dacă este de bună calitate. Lucrurile care se vând sunt făcute din lăcomie, fără să le pese deloc de consumatorul care plătește facturile în primul rând, dar întotdeauna va exista un altul care să ia locul celui care moare din cauza porcăriei proaste din produs, cred că asta este ideea. Pastilele presate sunt un exemplu, sunt mai ieftine și pot fi uneori mai puternice, dar nu sunt întotdeauna la fel de bune pentru durere, iar efectul este adesea foarte diferit. Poate că costă mai puțin, dar pe termen lung merită? În ceea ce privește rentabilitatea, din experiența mea, cea mai bună formulă este să-ți cunoști clienții și preferințele lor. Pot obține metamfetamină în vrac mult mai ieftin decât cocaina, dar niciunuia dintre oamenii pe care îi cunosc nu-i place metamfetamina, cu excepția celei de modă veche. Cocaină se vinde repede, astfel încât, în timp ce profitul este mai mic, $ vine în mai repede și pe termen lung se termină prin a fi o afacere mai bună.
 

armanimani

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 11, 2024
Messages
79
Reaction score
52
Points
18
Cred că depinde de piața țării tale, vezi ce este mai profitabil. De exemplu, dacă cocaina de înaltă calitate este deja disponibilă pe străzile pe care concurați nu va fi atât de profitabilă, dacă este cazul, faceți contrariul, vindeți, de exemplu, metamfetamină, așa cum ați menționat. Desigur, oamenii își vor cumpăra întotdeauna drogul preferat, indiferent de calitate. Dar sper că înțelegi ce încerc să spun, nu concura cu ceva care este deja disponibil pe străzi, uită-te în jur și vezi alegerile oamenilor. Începeți ceva nou, ceva care nu este cu adevărat disponibil, indiferent dacă este de scurtă durată sau de lungă durată, mă îndepărtez puțin de subiect. Dar ideea mea este că trebuie să fii special și să începi să vinzi ceva nou. Rămâi în siguranță, omule.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Înțeleg. În SUA, nu cred că metamfetamina este atât de profitabilă, cu excepția cazului în care îi aprovizionează pe cei care au mijloacele de a plăti pentru o calitate superioară. Mefedrona ar putea fi bună totuși, ușor de produs, rivalizează cu cocaina, ar trebui să fie vândută mai ieftin totuși, cum ar fi 40 pe gram, poate 60, dar 40, cel puțin pentru clienții comerciali, nu cei care vor plăti pentru o calitate superioară.
 

armanimani

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 11, 2024
Messages
79
Reaction score
52
Points
18
Sunt de acord, RC-urile pot fi foarte bune de vândut pe stradă. Personal, nu am văzut prea multă concurență nicăieri pentru ele. Cumpărați ceva de calitate superioară și începeți să distribuiți câteva mostre mici doar pentru a câștiga încredere și clienți. După primul lot de calitate superioară, puteți să cumpărați niște produse de calitate inferioară, dar pure, mai ieftine, doar pentru mai mult profit. Din când în când, comutați între loturile de calitate superioară și cele de calitate inferioară pentru a obține un profit mai mare, așa cum am spus deja. Așa aș proceda eu. Sunt de acord că 40-50 este un preț bun dacă aveți de gând să vindeți pe unul. Aș spune clienților obișnuiți 40, celor noi 50. Dacă nu există o piață activă pentru RC dorită pe care doriți să o vindeți sau să o faceți, puteți crește literalmente prețurile. Și asigurați-vă că menționați modul în care funcționează prețurile, 40 după ce deveniți un client obișnuit, poate aduce mai mulți clienți activi. Desigur, acest lucru se întâmplă dacă decideți să cumpărați loturi, nu să le faceți.
 
Top