Question Securitate

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Bună ziua, am fost activ pe forum pentru o lungă perioadă de timp și am vrut să aflu cât de sigur este la toate. Nu mă refer la cumpărarea de produse, ci mai degrabă dacă forumul este sigur, acesta este activ în darknet pe care îl bănuiesc a fi relativ sigur, dar și în clearnet ceea ce îmi dă de gândit că autoritățile nu îl vor lăsa neobservat. Forumul este, de asemenea, bine mediatizat, astfel încât mi-e greu să îl percep ca pe un forum/market subteran. Întrebarea mea este ce garanții există din partea operatorului Site dacă ești activ prin darknet sau clearnet? Și ce pot face cel mai bine pentru propria mea siguranță pentru a fi activ în acest forum.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Mi s-a spus că adresa clearnet este doar un portal către site-ul onion. Eu fac doar cumpărături prin clearnet și nu trimit niciun mesaj sau ceva care să semene prea mult cu un complot în vederea fabricării. Am văzut niște chestii faine în ultima vreme. Lumea vorbește mult despre program? Sistemul de operare? Numit cozi pe care descarci sistemul de operare pe el, apoi bagi stickul de memorie la *****ire și atunci calculatorul rulează un alt sistem de operare și totul se duce pe dispozitivul USB și nu se mai vede nimic pe calculator după aceea. De asemenea, am văzut pe cineva care a luat un mic dispozitiv de tip usc și l-a făcut invizibil. Tipul ăsta a luat un micro card de memorie sau ceva de genul ăsta și a disecat un cablu de la USB la micro USB de tip c și l-a introdus în el astfel încât să pară doar un cablu de încărcare, dar de fapt este o unitate flash. Asta e ceva James Bond rahat, ei sunt puțin probabil să scruteze un cablu de încărcare, dar ar putea avea un sistem de operare și toate fișierele pentru a rula rig nedetectabil. Am nevoie pentru a obține acest lucru făcut eu de fapt.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Deci folosiți deja tails și, prin urmare, vizitați site-ul prin Tor? Alte recomandări ale mele ar fi pgp pentru a vă cripta propriile mesaje (aveți kleo pe tails). Am auzit că furnizorii ar trebui să aibă cheia lor publică pe pagina lor. De asemenea, aveți preinstalat portofelul feather, deci utilizați XMR
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Vă mulțumesc foarte mult, voi lua cu siguranță cozi. Cablul de încărcare este minunat pentru că am văzut banda de rulare în urmă cu doar câteva zile.

Din cauza cozilor am avut o altă întrebare, ar fi posibil să *****iți un smartphone?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Da, nu-l poți folosi pe un telefon. Este cel mai sigur pe un computer
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Tails nu va funcționa cu smartphone-urile, dar dacă obțineți un telefon Google Pixle, puteți descărca Graphene Os, care oferă cea mai sigură cantitate de securitate pe care o puteți obține cu un telefon. Totuși, v-aș sfătui să evitați telefoanele dacă este posibil.
 
Top