Întrebare pentru comunitate

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Acest forum are o adevărată comunitate susținută de sinteza medicamentelor, am observat. Sunteți mulți dintre voi chimiști cu studii universitare legale? Hobbiști înrăiți? Cât de mult ar trebui să investească cineva pentru a cumpăra echipamentul pentru un laborator de bază (poate unul care ar putea sintetiza mai mult de un medicament) Voi începe să sap în unele dintre rețetele ușoare și să văd dacă cred că aș putea să o fac

Felicitări tuturor. Mi se pare atât de fascinant că voi sunteți capabili să amestecați niște substanțe chimice pentru a produce drogurile pe care le iubim cu toții. Sunteți un fel de vrăjitori (vine de la cineva care a avut doar un singur curs de chimie la facultate, care a fost o luptă pentru a trece)
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,647
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Valoarea investiției poate fi minimă. Totul depinde de ceea ce sintetizați și în ce cantități intenționați să produceți.
De exemplu, pentru a sintetiza mefedrona în cantități mici veți avea nevoie doar de niște sticlărie, nu este nevoie de alte echipamente. Dar dacă aveți de gând să produceți 100 kg de mefedronă pe săptămână, va trebui să vă risipiți pe niște echipamente scumpe.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
sincer, eu doar primesc o nouă hiperfixare la fiecare an sau 2 și aceasta este cea actuală ^^;

nu am încă sticlărie sau precursori pentru că sunt falit, dar lucrez la asta. abia am trecut de chimie în liceu. nu am fost niciodată interesat (sau bun la asta) până de curând. sincer, lucrurile de care ai nevoie pentru a face medicamente nu sunt atât de scumpe, am doar alte lucruri de care am nevoie mai mult rn lol
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Foarte interesant... M-am uitat la lista de cumpărături. Cel puțin am o resursă bună dacă am întrebări!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Desigur, dl Heisenberg a nimerit-o. Depinde ce vrei să faci. Spoiler alert, probabil că nu veți face LSD, dacă veți face vreodată - ca noi ceilalți, fără o investiție serioasă în echipamente, efort, timp și bani, și ceea ce vreau să spun este că, chiar și atunci, nu este o sarcină ușoară. Probabil că puteți obține tot ce aveți nevoie, inclusiv sticlărie și echipament de laborator pentru a face orice doriți (în limitele rațiunii) și, de asemenea, să cumpărați precursorii necesari pentru a vă concentra pe loturi de 20g de amfetamină și să începeți pentru 500 de dolari sau mai puțin, iar acest preț include probabil ruinarea primului transport de ingrediente la încercările eșuate și încă să vă rămână ceva mărunțiș, poate în funcție de sursa dvs. pentru produse și de ruta aleasă.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Deci prepararea amfetaminei trebuie să fie un fel de artă dacă probabil îți vei strica primul lot? Nu este o rețetă simplă din cartea de bucate?
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
49
Solutions
1
Reaction score
41
Points
18
Deals
3
Depinde de traseu. Dacă executați conversia efedrinei, am fost capabil să creez chiar de la început. asta a fost la începutul anilor '90. Când pastilele erau ușoare. obișnuiam să intru în cosco wulitjout un membru și să umplu un coș. gol rafturile lor. Amoniacul anhidru îți poate face rău mergând pe această rută.
Rutele Prop sunt mai complicate
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
"Aceasta este artă, domnule White! Sunteți un artist! .... Mulțumesc Jesse, mă bucur că aprobi...."
Da... plănuiește să strici câteva loturi, iar dacă nu... păi la naiba, acum tu ești cel mai tare...

Amfetamina este foarte simplă în ceea ce privește sintezele simple. Doar un pic mai greu decât o PSE în reducerea metamfetaminei... tipii ăștia o fac să arate ca un castron de cereale în videoclipuri. Nu mă pot pronunța cu privire la mine, încă, dar pune-mă în antrenor! Când ți-ai asumat sarcina descurajantă de a învăța să faci metamfetamină, nu credeai că va fi la fel de simplu ca prepararea PSE în niște acid hidroiodic (oricare ar fi acesta) timp de câteva ore.... a/b extract, bubble HCl gaz, colecta sare și se spală cu acetonă. Cu greu chimie, nu? Este nevoie de câțiva pași pentru a ajunge acolo, ceva muncă și risc sunt implicate, Doamne, puneți RP și I2 împreună, gătiți un pic și adăugați o porție egală de apă, acolo este acidul HI.. Un strop din asta și o pată din aia, destul de simplu, nu? Este posibil să nu reușiți la început, probabil că nu veți reuși - așa că așteptați-vă la asta. Se pare că nici măcar experții antrenați nu reușesc de obicei să facă experimente de prima dată. Pot să vă asigur că NU este dificil dacă puteți depana problemele cu precizie și învăța din greșeli, într-o manieră sigură. Dacă sunteți autodidact ca mine, fiți răbdători și perseverenți. Mai presus de toate, fiți în siguranță. Nimic din toate acestea nu va mai conta după ce vă veți da foc și veți ajunge în închisoare sau veți muri. Mergi în ritmul tău și trăiește pentru a învăța în altă zi.

Sfatul meu este să exersezi mai întâi "chimia alimentelor". Există un motiv pentru care li se spune bucătari și bucătari. Învățați să preparați câteva feluri de mâncare, în mod competent, fără să ardeți nimic sau să îmbolnăviți pe cineva. Studiați temeinic chimia organică, învățați tehnici, vizionați videoclipuri, citiți, citiți, citiți! Familiarizați-vă cu terminologia. Începeți cu ceva mic și simplu și exersați câteva lucruri. Mină de aur este atunci când cineva explică, în termeni simpli, ce se întâmplă de fapt în timpul unei anumite etape a unei reacții, știința din spatele acesteia - ce se întâmplă, ce s-a schimbat? Cum? De ce? Să înțelegi magia, să ți-o însușești, să o faci a ta... și apoi să o execuți singur. Am văzut într-o altă postare că cineva a numit articolele de aici "chimie din epoca de piatră", învechită și inutilă pentru majoritatea, dar amuzantă. Eu cred, ei bine, întoarce-te la superlaboratorul tău și apasă butonul "START" pentru lucrurile tale. Pentru restul dintre noi: Lăsați artiștii să picteze. Când civilizația voastră stupidă se va prăbuși peste ea însăși și nu vă veți putea da seama cum să re*****iți curentul sau cum să mai obțineți precursori din China. Dinozaurii vor fi dincolo de thunderdome.

Episodul din Hamiltons cu Fester în costumul diavolului și bucătarul MDMA cu peruca. Mai tare decât cealaltă parte a pernei, dacă mă întrebați pe mine! *****ind de la zero, la 15-20 de pași distanță, poate mai mult, și folosind doar articole cumpărate din magazin pentru a produce ~100g de produs bun, curat. Ce? Uimitor... magic.... Artă! ......... Nu sunteți distrați?
 
Top