Care medicament este cel mai bun pentru somn

RandomViewer

Don't buy from me
New Member
Language
🇮🇹
Joined
Oct 8, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
De câteva zile nu reușesc să dorm mai mult de două ore și deja mă trezesc, credeți că ketamina ar ajuta și cum ar trebui să o iau?
Am comandat deja niște Xanax de la un vânzător de aici și sunt, de asemenea, dispus să cumpăr de la alți vânzători care vor reveni la mine. Grezie.
P.S. Mai întâi trebuie să încarc niște bani în portofel și sunt gata să cumpăr.
 

Carlz

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 7, 2023
Messages
34
Reaction score
6
Points
8
Ketamina este doar un analgezic și un anestezic, în timp ce alprazolamul este un sedativ, un relaxant și un somnifer.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
463
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Zopiclonă 👌
 

Amfetamin

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 15, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Categoric zopiclone!
Am avut-o ani de zile, 15mg pe noapte de cele mai multe ori, dar câteva luni am avut un medic bun care mi-a dat 22,5mg pe noapte, și este singurul somnifer care nu a încetat niciodată să funcționeze pentru mine de-a lungul anilor. Și am primit întotdeauna un mic buzz muscarinic, ca să spun așa. Ceea ce mă făcea suficient de calm pentru a dormi.

Acum vorbesc despre perioade fără sau cu puține medicamente. Deci, acest lucru nu este poate super științific, dar știu că funcționează zilnic timp de cel puțin câteva luni și asta nu este ceva ce nu pot spune despre oricare dintre bensodiazepine dacă nu vă creșteți doza
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
xanax este util pe termen scurt, dar veți construi rapid o toleranță și nu va funcționa pentru totdeauna dacă funcționează pentru dvs. inițial. Ambien este la fel. Eu alternez sau amestec cele două uneori.. Nu dorm bine și chiar și făcând acest lucru de multe ori nu face truc, dar este cel mai bun pe care l-am găsit până acum. Din nou, același lucru în fiecare noapte nu va mai funcționa după un timp. Găsiți cel puțin 2 lucruri care funcționează pentru dvs. și alternați-le, poate 1 pentru o săptămână, apoi utilizați celălalt pentru o săptămână, asigurați-vă doar că nu este aceeași clasă, cum ar fi 2 benzos, xanax și valium pentru exemplu..... xanax va ajuta probabil pentru o vreme, dar dacă nu găsiți că al doilea lucru pentru a alterna cu dvs. fi dreapta înapoi în cazul în care sunt doar cu un obicei nenorocit benzo care suge fundul pentru că aceste retrageri nu sunt cool.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Ketamina este uneori utilizată în contexte clinice pentru tratarea depresiei rezistente la tratament, dar nu este prescrisă de obicei ca somnifer. Este un anestezic disociativ și, deși este utilizat în anumite cazuri pentru afecțiuni mintale (sub supraveghere medicală strictă), poate provoca o serie de efecte secundare dacă este utilizat necorespunzător, cum ar fi percepții distorsionate și disociere, agitație și confuzie și chiar insomnie agravată dacă efectele dispar prea repede sau perturbă arhitectura normală a somnului.

Xanax este o benzodiazepină, adesea prescrisă pentru anxietate sau tulburări de panică, dar nu este ideală pentru gestionarea somnului pe termen lung din cauza
potențial ridicat de dependență, toleranță și sevraj sever și efecte secundare sedative - deși vă poate ajuta să adormiți inițial, Xanax poate perturba ciclul natural al somnului, în special etapele profunde și restaurative ale somnului.

Întrucât vă confruntați cu insomnie severă de câteva zile, ar fi important să consultați un furnizor de servicii medicale pentru a identifica potențialele cauze subiacente și pentru a obține un tratament adecvat. Insomnia poate fi legată de anxietate, depresie, stres, igienă deficitară a somnului sau chiar de afecțiuni medicale subiacente.

Între timp, unele alternative mai sigure care ar putea ajuta includ:
  • Somnifere non-benzodiazepine: Zolpidem (Ambien), Eszopiclone (Lunesta) sau Zaleplon (Sonata).
  • Difenhidramină (Benadryl, Unisom SleepGels): Acesta este un antihistaminic cu efecte sedative. 25-50 mg la culcare. Poate provoca somnolență a doua zi (efect de "mahmureală") și toleranță dacă este utilizat pe termen lung.
  • Suplimente de melatonină: Un hormon natural care reglează ciclurile somn-veghe. Este în general sigur atunci când este utilizat pe termen scurt.
  • Suplimente pe bază de plante: Rădăcină de valeriană, mușețel, etc.
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnie (CBT-I): Aceasta este o abordare extrem de eficientă, fără medicamente, pentru tratarea insomniei, care ajută la schimbarea tiparelor de gândire și a comportamentelor care contribuie la problemele de somn.
  • Igiena somnului: Stabiliți un program regulat de somn, limitați timpul petrecut cu ecranul înainte de culcare și creați o rutină liniștitoare înainte de culcare.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Un lucru pe care l-aș adăuga la ceea ce a enumerat Paracelsus, un lucru pe care îl consider util deoarece ambienul meu nu mai funcționează afectiv în timp, iar pentru unii oameni lucruri ciudate precum mersul în somn, condusul, cumpărăturile, printre altele, pot apărea la doze mai mari, unii oameni la orice doză, este consumul de suc de cireșe Montmorency, eu cumpăr marca Indian Summer deoarece este doar parțial concentrat, unele mărci sunt 100% concentrate și trebuie să găsiți amestecul potrivit. De ce suc de cireșe Montmorency?

Sucul de cireșe Montmorency are un gust grozav și conține și melatonină naturală (aproximativ 0,013 mg pe gram), precum și triptofan, știți chestia aia din curcan despre care toată lumea spune mereu că îi face somnoroși, triptofanul este folosit de organismul nostru pentru a produce atât seratonină, cât și melatonină. Poate că este în capul meu, dar simt că mă ajută, deși melatonina în sine nu o face, și îl folosesc atunci când fac gumele de canabis, care cred că ajută și la somn. Atenție însă la sucurile ieftine cu adaos de zahăr, ceea ce este negativ, concentratul va atenua acest lucru și nu aveți nevoie de prea mult dacă aveți nevoie sau doriți să evitați zahărul adăugat din cauza gustului acru și, bineînțeles, trebuie să pună zahăr în orice în zilele noastre.

Alergiile sunt, de asemenea, o problemă, asigurați-vă că nu sunteți alergic, știu mulți oameni care nu au auzit niciodată de aceste cireșe, astfel încât nu le-au avut niciodată și nu au nici o idee despre posibilele alergii. Apoi, aveți interacțiuni potențiale cu aceleași medicamente care ar putea interacționa cu melatonina, având în vedere că există mai multă melatonină în cireșele Montmorency decât în orice altă cireșă, unele interacțiuni includ anticoagulante, anticonvulsivante, medicamente pentru diabet, medicamente pentru hipertensiune arterială, imunosupresoare și cofeină. Cei mai mulți oameni nu beau cofeină cu melatonina lor, deoarece încearcă să doarmă, dar amintindu-și unele lucruri, cum ar fi ceaiul, au în mod natural cofeină în el, beți ceai pentru a vă lua mealatonina, cofeina poate bloca capacitatea organismului de a absorbi melatonina și poate duce la o acumulare de melatonină. Suplimentele nu sunt reglementate ca multe medicamente și unele au fost găsite cu seratonină adăugată și o acumulare de serotonină poate duce la sindromul serotoninei. Toate sunt lucruri bune de analizat înainte de a lua ceva precum melatonina sau de a bea suc de cireșe care o conține în mod natural.
 

whatshappening

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 15, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Ceva care este utilizat pentru tratarea insomniei.
 

Anomaly89

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Apr 2, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Trazodone funcționează prea (25-50 mg)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Trazodona este în primul rând un antidepresiv, dar este utilizată și ca somnifer datorită efectelor sale sedative. Este adevărat. Dar există motive pentru care nu am menționat acest lucru. În opinia mea, această substanță este mai bine lăsată pentru al doilea rând, dacă primul rând arată ineficiență. În unele situații, nu este nevoie să începeți cu cea mai puternică, dacă problema poate fi rezolvată cu ceva care are un efect mai blând și mai direcționat.

Trazodona crește disponibilitatea serotoninei prin inhibarea recaptării acesteia la nivelul sinapselor, permițând ca mai multă serotonină să fie activă în creier. În plus, blochează anumiți receptori de serotonină (5-HT2A și 5-HT2C), despre care se crede că ajută la îmbunătățirea dispoziției și la reducerea anxietății, contribuind în același timp la proprietățile sale de inducere a somnului. Blocarea acestor receptori poate reduce, de asemenea, unele dintre efectele secundare comune ale altor medicamente care stimulează serotonina, cum ar fi disfuncțiile *****uale sau agitația.

Efectele sedative ale trazodonei sunt atribuite în principal acțiunii sale asupra receptorilor histaminici H1 și asupra receptorilor adrenergici alfa-1. Blocarea receptorilor histaminici produce somnolență, în timp ce blocarea receptorilor alfa-1 adrenergici poate duce la scăderea tensiunii arteriale și la sedare suplimentară, ceea ce face ca trazodona să fie utilă ca ajutor pentru somn la pacienții cu insomnie.

Se prescrie pentru insomnie, în special în doze mai mici. La doze mai mari, efectele sale antidepresive sunt mai pronunțate, făcându-l util pentru tratarea tulburărilor de anxietate sau chiar a tulburării depresive majore.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Există un altul care se încadrează în aceeași clasă ca Trazadone și este uneori prescris de medici off label pentru insomnie, numit Remeron sau mirtazipină. Din câte am înțeles, este destul de puternic, dar poate adormi cu siguranță o persoană dacă nimic altceva nu a funcționat.
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
În urmă cu câteva luni, am făcut un comentariu lung despre unele somnifere necomune, fără benzos. Poate găsiți câteva indicii interesante. See /threads/suggest-me-a-downer.10724/post-58614
 
Top