Question Amine protejate?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Acest articol mi-a atras atenția și curiozitatea.


Se pare că, în 2015, autoritățile au confiscat terț butoxi carbonil mdma, care este doar mdma cu grup protector lipit pe amină.

Cred că aceasta ar putea fi o cale excelentă spre contrabanda cu droguri și consumul în general. S-a constatat că această t boc mdma era un promedicament pentru mdma atunci când era ingerată. Astfel, se pot consuma substanțe ilicite în mod legal.

Mă îndoiesc că acest lucru ar funcționa în SUA și nu funcționează în Australia, din punct de vedere juridic, dar multe alte țări ar putea beneficia de pe urma acestui lucru.

Întrebarea este de ce acest lucru nu este mai comun și mai cunoscut? Cred că pentru că trebuie să folosești drogul ilegal pentru a produce drogul legal, practic. q
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Este într-adevăr interesant să te gândești la asta. În prezent, se fac lucruri similare cu contrabanda cu cocaină, se lichefiază cocaina și se amestecă cu alte substanțe precum ceramica sau betonul.
Atunci când grupurile folosesc astfel de tehnici, aș presupune că fiecare grup are propriile sale metode pe care încearcă să le țină cât mai ascunse posibil.

În cele mai multe cazuri, este mai logic să se construiască un laborator și să se producă drogurile "la fața locului", în loc să se transfere cantități mari în întreaga lume; pedepsele pentru precursori nu sunt atât de mari ca pentru droguri, în funcție de caz.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Categoric, modalitățile "standard" de distribuție a medicamentelor sunt standard dintr-un anumit motiv.

Singurul mod în care acest lucru ar avea sens ar fi dacă cineva ar încerca să le vândă în țări cu legi analoge sau ar încerca să aibă o fărâmă de speranță legală pentru a transporta, să zicem, cantități pentru uz personal peste granițe.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Singurul mod în care ar avea sens ar fi dacă s-ar putea atașa gruparea amină ȘI gruparea de protecție în același timp, evitând din punct de vedere tehnic fabricarea medicamentului ilegal în orice moment. Dar acest lucru pare puțin probabil.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Ați fi surprinși să aflați ce sunt unele prodroguri. Aceasta a fost o campanie cu eforturi reduse, există procese metabolice care sunt aproape imposibil de recreat chimic, care transformă substanțe chimice benigne în medicamente. Ficatul dvs. este un maestru chimist care poate, de exemplu, să transforme vermifugul pentru cai (levamisol) în aminorex, un stimulent puternic... există prodroguri pentru LSD meth și multe altele care trebuie să fie msgc pentru a le cunoaște, deoarece nu sunt testate pozitiv pentru droguri
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Ați fi atât de amabil încât să îmi trimiteți un dm despre unele dintre medicamentele menționate? Mulțumesc.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
În general, în momentul în care sunt denumite prodroguri ilicite, acestea sunt deja ilegale. Brevetul din partea de jos prezintă mai multe căi de obținere a prodrogurilor de substanțe ilicite; acest link vorbește despre multe fără a prezenta denumirile chimice https://www.mdpi.com/1420-3049/13/3/519
Iată alte informații;
1p-lsd
GBL 1-4 butanedionă
N,t-boc-mdma
"Există o varietate de prodroguri de amfetamină și/sau metamfetamină și includ amfecloral, amfetaminil, benzfetamină, clobenzorex, D-deprenil, dimetilamfetamină, etilamfetamină, fencamină, fenetilină, fenproporex, furfenorex, lisdexamfetamină, mefenorex, prenilamină și selegilină

Clorhidrații de 1-aril-3-fenetilamino-1-propanonă 1-10, care sunt agenți citotoxici potențialpotențiali, au fost sintetizați prin reacții Mannich folosind paraformaldehidă, clorhidrat de fenetilamină ca componentă amină și acetofenonă, 4'-methyl-, 4'-methoxy-, 4'-chloro-, 4'-fluoro-, 4'-bromo-, 2',4'-dichloro-, 4'-nitro-, 4'-hydroxyacetophenone sau 2-acetylthiophene ca component cetonic.

N,N-dipropargil-2-feniletilamină și N-propargil-2-feniletilamină

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
Rețineți că trebuie avut grijă ori de câte ori cuvântul "citotoxic" apare în același grup de propoziții. Sensul este vag, de la antibacterian la chimioterapie dură și de ce să nu ne referim la 4-cloroamfetamina care extermină neuronii serotoninergici (se susține că dă cea mai mare euforie, dar este clar că ar fi ultima dată când te droghezi). Ideea este să documentați foarte bine datele cunoscute despre toți compușii pentru a vedea dacă merită să le obțineți înainte. Puteți fi un mare chimist organic sintetic, dar nu lăsați biochimia să vă omoare.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Nu sunt deloc chimist. Nici pe departe. Am vrut doar să răspund solicitării sale cu câteva informații relevante. L-dopa și aspirina sunt prodroguri, dar nu atât de interesante. Oamenii mă întreabă despre chimie mult mai des decât ar trebui, iar eu mă apuc să caut referințe, lucru la care mă pricep foarte bine. La CHIMIE mă gândesc de vreo 2 ani.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
A obține referințele corecte este destul de mult chimist în ochii mei. De asemenea, trebuie să vorbiți limba pentru a extrage informațiile relevante și, înainte de a le interpreta, să presărați un pic de chimie pentru ca interpretarea dvs. să aibă sens până când o face. Obținerea referințelor corecte pentru chimia care conține subiectul este rar prima trăsătură, dar poate fi folosită pentru a debloca ușa coridorului sacru unde unele uși vor fi încă blocate cel puțin pentru o vreme, dar majoritatea vor fi deschise și destul de multe vor fi alte coridoare. Pierderea trebuie să fie asumată înainte de a vă îngrijora de ea, iar lumina pe care ați adunat-o vă va lumina calea. Permiteți-mi să nu fiu de acord cu acel "nici măcar pe aproape" al vostru, fără a vă crește stima de sine mai mult decât este necesar pentru ca eu să regret, iar calea cea bună este promisă de mine. Pentru că, în măsura în care am cunoștințele necesare pentru a vă ajuta, referențierea bună este aparte pentru natura cărămidă cu cărămidă a eficienței în predarea chimiei de către voi înșivă sau către alții (unde o consider obligatorie). Chimistul este bun și în depistarea noțiunilor pe care trebuie să le asimilezi *****ind de la cele de bază, experimentalistul este destul de greu de descris și un personaj complex dar așa cum îl văd eu: "atâta timp cât faci miere ești albină". Tocmai am surprins biologul care sunt să spun o mare greșeală, dar coridorul meu de insecte este în galeria mea de entomologie din departamentul de nevertebrate în care urăsc să mă pierd. Noroc ;)
P.S. textul de mai sus este pentru toți cititorii și sper ca fiecare să ajungă unde își dorește. Mă aștept, să zicem "chimie de calitate germană" doar de la cel care e aproape acolo.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
535
Reaction score
287
Points
63
tBOC și FMOC sunt grupări bine cunoscute de protecție a aminoacizilor, dar, în mod normal, și acilii pot fi utilizați dacă sunt implicate condiții mai dure (pierderi mai mari în funcție de acil). De asemenea, vă puteți uita la hidroliza lor enzimatică, care poate fi interesantă datorită reutilizării și specificității în cazul în care ar trebui efectuată deprotecția (1pLSD este, de asemenea, un promedicament, dar nu trebuie să fie deprotejat, acest lucru se va întâmpla după ingestie).
 
Top