Question Piper Auritum. O nouă sursă de safrol

DarkMarlboro

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 12, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Unde locuiesc eu nu există altă sursă de obținere a safrolului decât piper auritum, cu avantajul că acesta este o molimă și se găsește peste tot, ce părere aveți despre sinteza mdma din ulei de piper auritum, purific uleiul așa cum se arată în grevă Sinteză totală, purificare cu acid acetic glacial 28% și alcool de cereale, apoi distilare. Altceva de adăugat sau comentarii? Oxidare cu acid formic și peroxid de hidrogen Mă gândesc să fac o reducere cu mercur și aluminiu, ce precauții trebuie să iau?
Mulțumesc pentru comentarii
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
Nu știu dacă ați mai văzut aceste informații. Acesta este cam tot ce ați vrea să știți despre MDMA. Primele 5-6 link-uri sunt toate despre diferite metode de ulei de safrole, iar Comprehensive Safrole FAQ este deosebit de util.
Oricum, sper că vă ajută :
https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/index.html
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
DarkMarlboro..................Oare am rahat Sass sau cred că sfatul lui Strike privind acidul acetic de ghețar 28% nu este o metodă solidă. Ai încercat-o cu succes? Am încercat de mai multe ori cu randamente extrem de scăzute de Safrole fiind produse. În plus, toată chestiunea cu adăugarea etanolului, așa cum a scris Strike, nu are nici măcar un sens logic. Sunt curios ce părere aveți despre acest subiect la această dată mult mai târzie.......
 
Top