Vânzările online, argumente pro și contra.

Kabul

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2021
Messages
2
Reaction score
4
Points
3
KW2buAQNnE
Celmai recent, am mers la magazin pentru cărți, iar pentru a petrece o seară bună cu cei dragi, am luat VHS-uri sau DVD-uri s în video rental. Acum facem cumpărături pe Amazon și vizionăm filme pe Netflix. Progresul a condus inevitabil la acest lucru. Evoluția comerțului cu droguri este, de asemenea, inevitabilă și, în ciuda unui număr de probleme cu care s-a confruntat piața occidentală, aceasta se va dezvolta în continuare. Da, au existat dificultăți pe piețe. Au existat site-uri care au făcut escrocherii la ieșire. Au fost site-uri care au fost închise de poliție și utilizatorii au avut probleme, ca în cazul Hansa când în iulie 2017 a fost închis de Europol și au avut datele cumpărătorilor. Nu parole și logări inutile, ci adrese de domiciliu la carecumpărătorii acceptau achiziții, ceea ce este periculos și nu este plăcut.
Dar aceste probleme au o soluție. Pentru ca proprietarii site-ului să nu dispară cu banii, nu trebuie să îi stocați acolo. Achizițiile trebuie făcute din portofelul dvs. adică fără depozit. În acest caz, ieșirea din escrocherie nu este posibilă, iar site-ul acționează doar ca un garant, și nu ca o bancă. În caz de hacking al site-ului de către poliție, adresele de domiciliu nu au căzut în mâinile lor, trebuie să treceți la o altă schemă de transfer al bunurilor, nu prin poștă, ci prin picături moarte, informațiile despre care sunt șterse automat după finalizarea tranzacției. Această metodă este utilizată în mod activ în țările fostei URSS și și-a dovedit fiabilitatea în timp.
În acest moment, nu există niciun site cu astfel de caracteristici și funcții, dar, din câte știu, dezvoltarea este deja în curs și în curând ar trebui să apară ceva similar. Deoarece comerțul online are mai multe avantaje incontestabile față de vechiul model de organizare a cartelurilor.


CqPxfwIki2

Un cartel este un număr mare de oameni, sute și uneori mii de oameni cu armatele lor. De exemplu, cartelul Sinaloa era format din 30.000 de persoane.
F8xzuRbeQw
Toate acestea sunt lanțuri de conexiuni personale, ceea ce înseamnă că este imposibil să se mențină anonimatul. și dacă vorbim despre bani cu adevărat mari primiți din comerțul cu droguri, nu putem face fără sânge și cruzime, și față de ai noștri și față de alții, deoarece o parte integrantă a organizației este disciplina strictă, teroarea fără milă împotriva apostaților, trădătorilor, concurenților și dușmanilor. Pablo Escobar a dus un război deschis cu guvernul timp de nouă ani. Zeci de oameni au fost uciși în fiecare zi, iar în noiembrie 1989, un cartel a aruncat în aer un avion la bordul căruia, probabil, trebuia să zboare viitorul președinte César Gaviria Trujillo. Toți pasagerii au fost uciși, 110 persoane, Trujillo nu era la bord. O mulțime de sânge pentru bani, uneori sânge fără sens.
Este demn de remarcat faptul că nu oricine este capabil să devină liderul unei astfel de organizații, mai mult, există doar câteva astfel de persoane. Pe lângă faptul că ai nevoie de un temperament specific, trebuie să fii pregătit pentru faptul că tu sau membrii familiei tale veți fi uciși, torturați extrem de crud sau închiși. Unele dintre aceste lucruri se vor întâmpla cu siguranță, este doar o chestiune de timp. De asemenea, nu va fi posibil să ieșiți dintr-o astfel de afacere, chiar dacă se va realiza că riscul nu mai este justificat și că există o mulțime de bani. Rezultatul va fi același.


ATXwIEdjeK
Trăgând concluziile din toate cele de mai sus, este necesar să luăm în considerare avantajele comerțului online în fața modelului clasic.
În acest caz, nu trebuie să fii Escobar, oricine poate construi un imperiu, absolut oricine. Fără a pleca de acasă și fără a părăsi zona de confort. Este suficient să respectați regulile elementare de siguranță și, cel mai important, să vă țineți gura. Este demn de remarcat faptul că, în acest caz, este posibil să vă păstrați anonimatul, ceea ce înseamnă că puteți ieși din afaceri după bunul plac și fără o împușcătură cu foștii parteneri.


Puteți recruta personal fără contacte personale, oriunde în lume. Devine posibil să vă construiți imperiul cu venituri colosale, în cadrul planetei, având doar un computer. Nu este nevoie să fiți în apropiere și cu atât mai mult să atingeți bunurile. Cu alte cuvinte, puteți trăi o viață normală, fără prea mare risc de a vă pierde libertatea sau de a vă pierde viața.




FhoHYvpM5I
RsXQh7zrkP


Rezumând, vreau să spun că comerțul online cu droguri va suplini inevitabil modelul clasic. Singura întrebare este cine va fi primul care își va construi imperiul global și va câștiga cel mai mare premiu.
 
Last edited by a moderator:

Doxi999

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
5
Points
3
Vă mulțumim pentru acest post, foarte util :D
 

Kabul

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2021
Messages
2
Reaction score
4
Points
3
Sunteți bineveniți!
 

8888

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 20, 2022
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Bun post Aștept cu răbdare pentru ceva cu picături moarte ar fi grozav :)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93

Cercetători precum alpha02 (Alexandre Cazes), Dreadpirateroberts (Ross Ulbricht), Alpraking (Alexandre Beadry) - mulți oameni au profitat deja din plin de digitalizarea în creștere a comerțului cu droguri.

Cred că ar putea exista povești de succes și mai mari, pe care nu le cunoaștem, ale oamenilor care s-au oprit cu adevărat la momentul potrivit.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
26
Points
8
Yup... Alpraking a dus-o la un alt nivel, am vorbit cu el o dată prin chat, tipul era literalmente nebun, cred că steroizii cu care a început i-au dat ulterior sentimentul fals de încredere.
Am avut probleme cu achiziționarea unei mașini din cauza zgomotului pe care îl făcea, literalmente orice cu angrenaje provenind din China ar fi fost etichetat, se pare... în cele din urmă le-am vândut și am avut altele noi fabricate în țară, au necesitat ceva asamblare și depanare, dar sunt 100% fără risc...

Nu a trimis pe cineva de încărcare la frontieră cu o sanie plină de xans btw? De asemenea, mi se pare amuzant că încă vă referiți la ei ca povești de succes, Quantik și Ulrich ambele au fost prinse în moduri destul de prost...
 
View previous replies…

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Acestea ar putea fi considerate povești de succes doar din punct de vedere monetar și al pionieratului.
Dar cred că cele mai mari povești de succes sunt cele care nu sunt spuse niciodată :)

PS - atunci când expediați prese de pilule și altele din China, expediați doar piese de schimb în mai multe transporturi + reetichetați produsul
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
26
Points
8
Bineînțeles că aceasta este calea, dar când prostul ăla posta mașinile pe care le avea scuipând cocoloașe peste tot, pe cel mai activ forum de discuții cu privire la pastilele sale presate la momentul respectiv, am avut două mici care au venit, desigur, de rutină și demontate, dar nimeni pe atunci nu s-a gândit să le expedieze bucată cu bucată, dacă existau suspiciuni, exista o afacere legitimă care să le revendice, nu noi. Așa au fost vândute ulterior, dar când au sosit, niciuna dintre ele nu era complet asamblată și tot au fost etichetate... din câte îmi amintesc, timp de câteva săptămâni au deschis majoritatea mașinilor din China și au verificat cel puțin ce erau, am râs bine gândindu-ne cum șeful lor probabil a cedat în cele din urmă și le-a făcut să funcționeze după ce a văzut operațiunea lui quantik...

în acele vremuri, nimeni nu credea că cineva este atât de nebun încât să înceapă să posteze chestii de genul ăsta... vremurile erau cu siguranță diferite.... în zilele noastre pui un cod HS care are ceva de-a face cu un rulment cu bile și poți uita că pachetul tău va intra vreodată în portul de destinație... o nebunie...
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Îmi imaginez că trebuie să fii din State, asta trebuie să fie dur.
Persoanele din UE nu au astfel de probleme :D Există o mulțime de opțiuni pentru a primi bunuri din China și chiar mai bine, multe surse locale pentru orice, astfel încât nici măcar nu trebuie să comandați din China
 
Top