Octombrie 2018 || Cel mai mare laborator de metamfetamină dezmembrat în Australia de Sud

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,647
Solutions
2
Reaction score
1,741
Points
113
Deals
666
SKWcakho5Q

Poliția din Australia a descoperit unul dintre cele mai mari laboratoare de metamfetamină. Ei au confiscat 120 de kilograme de pudră, precum și 11 kilograme de metamfetamină cristalină. De asemenea, forțele de ordine au arestat doi bărbați.

În timpul unei percheziții într-o clădire de apartamente din Morphett Vale, Adelaide, ofițerii de combatere a criminalității grave și organizate au găsit unul dintre cele mai mari laboratoare de metamfetamină din Australia de Sud. Aceștia i-au reținut pe Houshang Naroye, 36 de ani, din Seaview Downs, și pe Shahram Kamali, 40 de ani, care a sosit recent în țară cu pașaport american.
AfE0j5e8sn

Membrii Grupului operativ pentru combaterea drogurilor și a criminalității organizate au dezmembrat laboratorul. Potrivit experților, laboratoarele clandestine de droguri reprezintă un pericol semnificativ pentru societate. De obicei, în producția de droguri sunt utilizate substanțe chimice corozive, inflamabile și toxice, care duc adesea la incendii și explozii.
Je7PamCN0F

Valoarea stradală totală a substanțelor confiscate nu a fost încă confirmată, iar alte substanțe chimice și pulberi găsite în casă nu au fost încă analizate.

____________________________________________________________________________
Sursă: https://www.abc.net.au/news/2018-10-08/morphett-vale-meth-drug-lab-find-one-of-largest-ever/10351090
 
Last edited:

semiconscious

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
"Metoda în sine era extrem de nedetectabilă, în sensul că nu producea același nivel de aromă chimică la care ne-am putea aștepta, iar simplitatea sa o făcea cu atât mai puțin detectabilă de către poliție."
Judecătorul Schammer l-a descris ca fiind un laborator de metamfetamină simplu, dar foarte sofisticat, care nu avea miros, ceea ce îl făcea mai greu de detectat.

Arestarea inițială - octombrie 2018
9 ani de închisoare pentru unul dintre bărbații care au fost aduși din Statele Unite pentru a supraveghea operațiunea.
Alți doi au fost condamnați la mai mult de 8 ani.
Se pare că situația a ieșit la iveală doar atunci când poliția a interceptat un apel telefonic.

Octombrie 2018 - https://www.abc.net.au/news/2018-10-08/morphett-vale-meth-drug-lab-find-one-of-largest-ever/10351090
Iulie 2020 - https://www.abc.net.au/news/2020-07...mist-recruited-for-adelaide-meth-lab/12498610
August 2020 - https://www.abc.net.au/news/2020-08...jor-methamphetamine-haul-in-adelaide/12592430
Noiembrie 2021 - https://www.abc.net.au/news/2021-11...jailed-over-morphett-vale-drug-bust/100602996
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
50
Points
18
Mă întreb de ce au interceptat apelul telefonic. Oricum, nu vorbiți niciodată despre "astfel de lucruri" cu serviciile în care nu aveți încredere. Eu unul nu aș avea încredere nici măcar în Wickr, darămite în Signal, WhatsApp etc.
 

x9Ev3nTh0riz0n9x

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Vă întrebați ce era această metodă sofisticată fără miros?
 

bndr

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
a fost doar o configurație normală Psuedo/Hypo/Iodine cu un raector de 3 mii de litri, locul a avut filtre de aer de carbon similare cu cele utilizate în casele de cultivare a canabisului, de asemenea, au bubuit gazul care este expulzat prin apă care oprește mirosurile foarte bine.
 

n00by Blitz

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Guerrilla mail este ceva care îmi vine în minte. Deși în legătură cu chestiuni de apel. Aș spune că declarația a fost făcută mai degrabă în contextul datoriei. Cu ceea ce ar trebui să fie un război împotriva drogurilor în plină desfășurare. Asta mă face să cred că operațiunea a fost efectuată pe teritoriul altcuiva.
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Da, am căutat-o... Tipul a pledat vinovat destul de repede. Nu am găsit niciun document judecătoresc care să detalieze nimic..

Cât despre apelul telefonic.. în acea perioadă. Făceau atât de multă metamfetamină fără un lanț de aprovizionare care să o transporte. Deci, ce au făcut... au scăzut prețul... cred că a scăzut. Ca. 1/3 la jumătate ceea ce a fost normL mkt. În Sydney.. pentru ppl în afara Australiei.. the. Generial premise. Este. Sydney este cel mai ieftin apoi Melb .. apoi. Qld și. Perth fiind. Cel mai. Scumpe.

Cele mai multe dintre prețurile sunt normaly multiplu de preț Sydney.

Oamenii au început să zboare interstatale pentru a ridica. Prețul au fost în scădere.. ca nebun prețurile cele mai ieftine meth și consum zboară în sus date wastr apă.

Nu ai nevoie de un apel telefonic pentru a-ți da seama. A cauzat atât de mult zgomot. Apelurile telefonice probabil o aruncare off.
 
Top