Triptamine noi....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Bine, deci sunt sigur că unii oameni știu că am făcut n-DMT și alte triptamine folosind aminare reductivă la temperaturi scăzute...
așa că mă întreb, având în vedere că există atât de multe lucruri bazate pe 2,5-dimetoxibenzaldehidă, sunt curios ce s-ar întâmpla dacă ați folosi-o ca sursă de aldehidă în această reacție?
De asemenea, m-am întrebat același lucru despre ciclohexanonă, dar ca o cetonă, desigur...

deci cu prima ai obține ipotetic ceva de genul 2,5-dimetoxi-4-metiltriptamină? Ar fi aceasta activă?

Dar n-ciclohexiltriptamina?

este posibil ca vreuna dintre acestea să fie activă? Trebuie să încerc să citesc mai multe informații generale despre relațiile structură-activitate, ceea ce intenționez să fac în weekend pe câteva subiecte, acesta fiind unul dintre ele....

Cred că m-a pus pe gânduri....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Sunt eu nebun? Sunt surprins că nimeni nu a intervenit aici.... majoritatea chimiștilor de aici fac am-her și alte chestii?
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
23
Reaction score
20
Points
3
Derivații piperidinici ai triptaminelor nu servesc la nimic. Pierdere de potență și niciun efect distinctiv.
Nu se potrivește nomenclatura triptaminei și a fenetilaminei.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Da, îmi cer scuze pentru asta. Am scris asta cu ceva timp în urmă, înainte să încep să mă interesez de chimia PEA.

Am auzit cu siguranță de 5-MEO-pyrolidinetryptamine și cred că și de una fluorinată care a ieșit din laboratorul Nichols. Adică, nu sună prea plăcut, dar este interesant faptul că cred că cineva a ajuns să fie găsit gol în campus după ce a ingerat o parte din 5-Meo-pyr-tryptamine, la laboratorul Nichols.
Ei au făcut într-adevăr o mulțime de lucruri interesante acolo - nu a fost, de asemenea, Nichols care a venit cu întreaga idee și chimie pentru o mulțime de n-benzilfentilamina, de asemenea?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Ei bine, am făcut câteva care au un comportament superpotent de deplasare a ligandului radiomarcat, dar acest lucru este între mine însumi, care nu a avut suficient până acum (prea mult ar fi înfricoșător) și independent de către Prof. Nichols cel din imaginea de mai sus și o mână de oameni din cadrul unui departament de cercetare al unei universități sau așa era pe atunci...
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
23
Reaction score
20
Points
3
Ați fi de acord să furnizați informații anonime de primă mână cu privire la cele pe bază de ciclobutan și cele cu substituenți ai azetidinei?
 
Top