Cea mai simplă modalitate de producere a amfetaminei

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
50
Points
18
Care este, de fapt, cea mai ușoară modalitate pentru începători de a produce amfetamină? Din resursele pe care le obțin în acest forum, aș presupune că este prin sinteză cu P2NP, nu?

Și care este cel mai ușor mod de a produce P2NP (la scară mică)?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
45
Points
18
Cea mai simplă cale este prin amalgamul de mercurс-aluminiu. Metodă foarte simplă și repetabilitate ridicată. există un videoclip pe net. Pot preda )

Pentru p2np, cea mai simplă metodă este condensarea lui Henry. Pot preda și eu ))))
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
45
Points
18

Nu cu siguranță în acest sens. Dacă adăugați pur și simplu mercur la aluminiul pus în apă, aluminiul se va transforma în nămol. Este necesar să amestecați sarea de mercur cu apă și să adăugați acolo folia de aluminiu. Fără încălzire. La temperatura camerei (20-25 grade Celsius, nu 42 ca în Bangkok). Ideea principală este de a rezista cu exactitate la momentul în care aluminiul este amalgamat, clătiți-l cu apă curată și adăugați un amestec de propenă pentru recuperare. După aceea, rămâne doar să ai timp să aduci balonul la recipientul cu apă și să te rogi ca tot acest sistem să nu o dea în bară.

Dacă chiar aveți nevoie de un consultant, vă propun să intrăm în discuții și să discutăm.
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
50
Points
18
Sigur, mai întâi vreau să fac UR-144, apoi să fac niște amfetamină.
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
45
Points
18
Nicio problemă. Întrebați-mă dacă este nevoie )
 

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Unele probleme pentru a găsi nitrat de mercur... cineva are idee unde să îl găsească? Mulțumesc!
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
45
Points
18

Simplu. Cumpărați un termometru cu mercur (de exemplu, în China, 1 $ bucata pentru 10 tuk și 5 $ pentru livrare). Colectați mercurul din el. Adăugați acid nitric la mercur.
Pentru mercurul din 1 termometru 2 ml de acid. Pentru a obține amalgam pentru 1 sinteză de 10 grame de propenă, este suficient 1 ml de soluție.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
50
Points
18
Mercurul necesită o licență aici, dar cinabrul nu. Există mai multe surse de unde puteți cumpăra perle, cristale de cinabru etc. Nu sunt sigur cât de greu este să obții mercur din cinabru.
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
45
Points
18
Ce nu se poate cumpăra un termometru medical în China???

Îl puteți obține din cinabru dacă aveți suficient de mult.
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
45
Points
18

Întrebarea nu are sens. Nu există nicio diferență deosebită față de ce să faci nitrat de mercur. Într-un sens, aruncarea este chiar mai convenabilă. Trebuie să folosiți ceea ce este disponibil.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
50
Points
18

Îmi cer scuze dacă nu a avut niciun sens, am vrut să spun așa:

Să spunem că un termometru medical costă aproximativ 50 $ și să spunem că obțineți 100 ml de mercur (da, probabil că este prea mult, dar de dragul exemplului) este mai mult decât ceea ce ați obține dacă ați cumpăra cristale/perle de 50 $ și ați obține mercur în acest fel?

Cu alte cuvinte, este mai rentabil să cumpărați cristale/perle de cinabru și să obțineți mercur de acolo în comparație cu obținerea mercurului din termometrul medical.
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
45
Points
18
Un termometru conține probabil 200 (poate 500) miligrame de mercur sau cam așa ceva. În China, acesta costă 1 $. Doar 1 $.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
50
Points
18
Dar aveți nevoie de mai mult decât atât, nu-i așa? Dacă cumpărați ca persoană privată 100pcs termometru vă veți face suspect.

Dar dacă cumperi o mulțime de perle și pietre (mai ales fără mercur, de asemenea) vei părea doar un idiot ezoteric
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
45
Points
18
Toată lumea dă doi bani pe câte termometre am. Credeți-mă. Până când voi începe să le vând singur))))

10 bucăți sunt suficiente pentru început )
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Este destul de ușor să produci cantități decente de mercur din cinabru. Dacă acest tip o poate face etc ... 50 de grame de materie primă, 8 grame de mercur.
Cinabrul poate fi găsit pe Ebay. Chiar lângă termometrele chinezești :).
Chimist neglijent care obține mercur din cinabru
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
45
Points
18

Nu am văzut rostul să mă fut cu cinabru timp de mai multe zile dacă există un termometru. Lasă-l s-o ia cum vrea el.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Bineînțeles că poate obține ceea ce dorește. Să nu decidem pentru el ce vrea, ci doar să-i oferim informații despre alternative. Nu trebuie să te pui cu ceva ce nu-ți place.
Și apropo, de ce nu pui un link către aceste termometre chinezești cu mercur?
Aici e unul pentru cinabru.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
50
Points
18

Ideea este că toate produsele care conțin mercur trebuie să fie declarate la vamă. Simplu ca bună ziua. Sunt destul de sigur că pot găsi un magazin național de unde să cumpăr mercurul, dar chiar și acesta necesită o licență. Și, după cum am spus, cumpărarea a 10 termometre este destul de suspectă, în timp ce cumpărarea de cristale de cinabru este absolut nereglementată.

De asemenea, întreb doar ipotetic, dar aș prefera să-mi fac propriul mercur în loc să-mi asum riscul de a fi prins.
 
Top