Question Dimensiunea maximă a sintezei/producției pentru o singură persoană?

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Mă întreb cât de mare poate fi laboratorul cuiva și ce cantități poate manipula, în funcție de greutate, cu o singură persoană. Amfetamine în special

Există o pagină online veche, ușor de găsit, despre fabricarea la scară largă a metamfetaminei, care pare să se ocupe de câteva kilograme la un moment dat.

Mă întreb cât de mare se poate obține fără echipamente motorizate, cum ar fi stivuitoarele, și reactoare din sticlă sau oțel.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună,

Iisuse Hristoase, de unde vin toți oamenii ăștia?

Aveți vreo experiență de viață profesională?

Întrebările tale depind de persoana care efectuează sarcina.

O persoană poate manipula doar 100g alta 2kg.

Doar începe să citești încercând și află.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Adică, desigur, variază în funcție de experiența, cunoștințele etc. ale fiecăruia. Dar, la un moment dat, vor exista limitări fizice care vor necesita fie mai multe persoane, fie echipamente cu motor.

Pentru a fi mai concis, presupunând că cineva este un chimist obișnuit, care este dimensiunea maximă generală pe care o poate gestiona într-o sinteză? Din căutările mele, pare să fie de câteva kilograme.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
Totul depinde, desigur, de cunoștințe, de metoda de sinteză și de precursori. Într-o zi, puteți face atât 100g, cât și 100kg.
Prin urmare, trebuie să fii specific cu privire la... ce fel de spații ai și ce buget ai pentru a investi în precursori și echipamente.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Vă voi acorda beneficiul îndoielii în această privință.

De exemplu, eu nu sunt chimist. Dar munca mea de zi cu zi îmi cere să fiu foarte organizat, autonom și foarte educat.

Cu configurația mea actuală pot produce 1,5 kg în fiecare zi.

Dacă aș investi într-un laborator mai mare, cu mai multe echipamente, fără a pune la socoteală un reactor chimic, aș putea produce 5 kg în fiecare zi.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Tone literal, dacă aveți spațiu pentru un reactor cu mai multe etaje de 2-4 tone. Va trebui să fiți în formă, totuși, va fi mult de urcat și coborât scări singur.
 
Top