Question Producător, vă rog să-mi răspundeți!

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Hei! Există o marjă de profit bună ca producător, merită riscul de a începe o afacere? Mulțumesc băieți
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
446
Reaction score
680
Points
93
Desigur, producătorii au profit maxim și control asupra calității produselor.
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Vă mulțumesc pentru amabilitatea de a răspunde la întrebarea mea! Ultima întrebare ar fi cât de mare ar fi capitalul inițial? dacă nu vă supărați că întreb.
 
View previous replies…

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
446
Reaction score
680
Points
93
Puteți începe cu un set de pahare de laborator (200-300 de euro) și un set de reactivi chimici pentru 500-1000 de euro
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Îmi pare rău că vă răpesc din nou timpul, dar să spunem că am între 10K - 100k de investit ca capital inițial. Ar fi inutil din moment ce ați spus că puteți începe cu 1k3?
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
simțul comun este tot ceea ce aveți nevoie pentru a răspunde singur la această întrebare
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
446
Reaction score
680
Points
93
Trebuie să începeți cu cele mai simple lucruri și să creșteți treptat nivelul, complexitatea sintezei și volumele de producție.

Cu un buget de 100 de mii de euro, puteți înființa un laborator bun, cu ventilație, un reactor, un filtru de nutch și un număr mare de reactivi. Dar înainte de asta, trebuie să dobândiți competențe de bază.
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
37
Points
18
Vă iubesc! Dacă aș putea să vă dau bacșiș pentru ajutor, aș face-o chiar acum. Vă mulțumesc din nou!
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Aș fi crezut că acei dealeri primesc cea mai mare parte, cel puțin în producția de cocaină/heroină.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Gătitul de loturi mari nu este atât de distractiv, iar penalizările sunt mai mari, dacă aș avea posibilitatea de a alege să mă întorc la punctul în care am început, nu aș fi cel mai muncitor tip din întregul lanț, iar profiturile sunt mai mici decât cele ale marilor revânzători care vă pot cumpăra loturile mari, iar problemele finale sunt mai mari decât orice viață pe care ați avut-o.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Nu este atât de ușor pe cât ar putea crede oamenii, multe lucruri pot merge prost, trebuie să iei în considerare o mulțime de factori și întotdeauna te lupți cu ceva, foarte stresant
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Cam la fel ca viața în sine.
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Nu poți fi închis în închisoare pentru mulți ani doar dacă lucrezi cu normă întreagă
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Ei bine, se poate spune că da, se poate. Și cu foarte mulți ani în urmă))
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Deși menținerea unui loc de muncă cu normă întreagă poate reduce într-adevăr probabilitatea de a fi încarcerat, este important să se recunoască faptul că un loc de muncă legal nu garantează imunitatea la închisoare. Chiar și persoanele care sunt cetățeni care respectă legea și care au un loc de muncă stabil se pot trezi implicate în probleme juridice sau se pot confrunta cu încarcerarea din cauza diferiților factori, cum ar fi acuzații greșite, prejudecăți sistemice în sistemul de justiție penală sau circumstanțe neprevăzute. Prin urmare, deși munca cu normă întreagă poate oferi stabilitate și reduce expunerea la activități infracționale, aceasta nu elimină riscul potențial de a fi încarcerat. Abordarea problemelor sistemice din cadrul sistemului juridic, pledoaria pentru o justiție corectă și imparțială și sprijinirea inițiativelor care promovează reabilitarea și prevenirea criminalității sunt pași cruciali în asigurarea unei societăți juste și echitabile pentru toți.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Chiar comparați fabricarea de droguri și asocierea cu persoane care comit infracțiuni similare cu un loc de muncă cu normă întreagă? Vorbiți serios? Desigur, există anumite circumstanțe pe care nu le puteți prevedea și cu siguranță puteți fi acuzat pe nedrept, dar fabricarea de droguri este într-adevăr o infracțiune gravă, iar poliția caută în mod activ traficanți și producători de droguri. Această comparație este doar o prostie și arată că nu aveți prea multă experiență în acest tip de muncă.
 
Last edited:

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Da, într-adevăr. Și pot să vă spun, din experiența mea, că sunteți tânăr și ambițios și asta este bine. Cu toate acestea, sfatul meu ar fi să vă deschideți mintea, să ieșiți din cutie, să vă dați frâu liber imaginației și veți descoperi că, uneori, merită să fiți de acord să nu fiți de acord. Deoarece cunoștințele nu provin întotdeauna din înțelepciunea altora. De multe ori vine din propria experiență de viață. Și vă voi lăsa să o descoperiți singuri, pe linia vieții.
În ceea ce privește experiența mea, pot să vă spun că am peste 45 de ani și că experiența mea în acest domeniu de activitate a început acum 26-27 de ani. Experiența dvs. este, desigur, mult mai mare, însă nici a mea nu este atât de mizerabilă.
Dar apreciez opinia dumneavoastră. Mulțumesc pentru că ne-ai împărtășit-o!
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Numai o persoană fără această experiență în industrie poate compara afacerile cu medicamente cu un loc de muncă cu normă întreagă. "că sunteți tânăr și ambițios" mulțumesc pentru aceste cuvinte emoționante, e frumos din partea dumneavoastră, sunt foarte tânăr și ambițios, voi cuceri lumea!

"Am peste 45 de ani și experiența mea în acest domeniu de activitate a început în urmă cu 26-27 de ani." Încă o dată vă arătați lipsa de experiență împărtășind informații inutile. Poate că mințiți, atunci e bine.
 

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Lol! Continuă! Mai ai de învățat o mulțime de lecții, nu-ți pierde timpul! )) Pe măsură ce începeți să vă pierdeți aderența.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
145
Points
43
Deals
15
Da, mulțumesc pentru sfatul tău valoros, încă mai am mult timp fiind un copil de 16 ani care face lucruri stupide
 
Top