• Vitajte v slovenskej časti fóra. Pamätajte, že publikácia kontaktov (Jabber, Telegram, Signal a ďalšie) spôsobí trvalý zákaz! Ak sa rozhodnete kupovať alebo predávať bez použitia väzby a strate peniaze, nebudeme vám môcť pomôcť.

Methamphetamine Ma - huang - efedră - maturare, extracție, producție

Methamphetamine

random1

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 30, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua tuturor. O mulțime de discuții aici despre ce să facă, unde să obțină lăzi, pseudo, dacă să meargă metoda p2p și așa mai departe ... Am încărcat o mulțime de lucruri, brevete pentru a face efa ajutoare pentru drojdie și benzaldehidă. Dar înainte să se facă așa, efa se scutura direct din buncăr. Există mai multe fermentatoare și poate cea cu cel mai mare randament dă cam 10g de efa la 100g ( materie uscată ? ) acum nu știu dacă e materie uscată sau proaspătă, dar cred că acum nu mai contează. Apropo, undeva aici pe forum există un ghid de extracție. Eu mai degrabă vreau să întreb dacă a încercat cineva această extracție ? Am adus odată din vacanță niște dovleac, cam 50 g uscat, poate mai mult. Am extras și m-am trezit cu un gel verde, nu l-am putut transforma în hcl sau într-o bază clară incoloră. Dar mai târziu m-am întrebat dacă gelul verde ar putea fi reacționat și direct cu I/Rp ? Ar fi posibil acest lucru? Are cineva vreo experiență? Mulțumesc și mult noroc.
 

primitiveintelectual

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Feb 12, 2022
Messages
91
Reaction score
93
Points
18
Sintetizarea metamfetaminei cu Ephedra
Aproximativ 425 de grame de material vegetal de efedră măcinat au fost spălate de trei ori cu metanol. Spălarea cu metanol a fost colectată și lăsată să se evapore pentru a produce o substanță gudronată de culoare verde-maronie. La acest material s-au adăugat 250 ml de soluție de acid hidriodic 57% și 9,5 grame de fosfor roșu într-un balon cu fund rotund de 1000 ml. Balonul a fost echipat cu un condensator de lucru și cu o cămașă de încălzire. Amestecul a fost încălzit și lăsat la reflux timp de aproximativ 5 ore. Soluția apoasă de reacție a fost filtrată, preparată cu NaOH (pH > 12), apoi extrasă în triclorotrifluoroetan (Freon-113). Soluția organică a fost uscată pe Na2tak4 anhidru. Clorura de hidrogen gazos a fost apoi barbotată în freon, rezultând cristalizarea produsului final sub formă de sare clorhidrică812. S-au prelevat probe din amestecul de reacție în diferite momente pe parcursul sintezei. Aceste probe au fost bazificate, extrase pentru clorură de metilen și analizate prin GC-IRD și GC-MSD. Probele au fost prelevate la timpii de reacție de 60, 127 și 310 minute de sinteză. Tradus de la sursă:
erowid*org/archive/rhodium/chemistry/ephedra.html
 

Fosforus

Don't buy from me
New Member
Joined
May 21, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
L-a încercat cineva pe bune. ? Știu unde crește mult chvojnik în sud, lângă mare. Conform acestui TEKU, nămolul verde ar trebui să fie capabil să reacționeze clasic
 
Top