Looking for a vendor Căutați acid clorhidric 35%-37% vânzător

leopard12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
După cum spune titlul, caut un furnizor de acid clorhidric 35-37%. Mulțumesc anticipat pentru ajutor
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
mergeți la un magazin și cumpărați HCl, vând 30% pentru curățare și apoi doar destilați-l dacă aveți nevoie de el rl pur, dar mai ales contaminarea cu fier nu este prea mare de o issiue și, în general, nu aveți nevoie de ea fuming 30% ar trebui să funcționeze la fel de bine trebuie doar să calculeze în diferența, dar care aint prea greu.
Magazinul de hardware este cel mai bun prieten al dvs. și cel mai de încredere furnizor.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Nu se poate distila acid clorhidric.............
 
View previous replies…

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
... u ofc poate auzit vreodată de un azeotrope? nu răspândiți informații false dacă nu aveți niciun indiciu despre chimie.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Un azeotrop sau un amestec cu punct de încălzire constant este un amestec de două sau mai multe componente în stare fluidă ale cărui proporții nu pot fi modificate sau schimbate prin simpla distilare. Acest lucru se întâmplă deoarece atunci când un azeotrop este fiert, vaporii au aceleași proporții de constituenți ca și amestecul nefiert.

Vă rog să explicați acum cum doriți să faceți acest lucru fără să vă pierdeți complet mințile. Ați spus destilare, așa că haideți să explicăm cum doriți să faceți acest lucru prin destilare.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Punctul meu de vedere a fost doar că puteți elimina contaminanții, cum ar fi rahatul de fier, prin destilare, nu știu nici măcar care este problema dvs.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Nu se poate distila acid clorhidric.............
 
View previous replies…

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
N*****wVKqW0l

Atunci ce este asta? Simt mirosul unui azeotrop 🤔
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
sau dacă doriți o dovadă sumară, faceți-mi o favoare și încercați-o
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
în cazul amestecurilor azeotrope, punctul de fierbere al amestecului este diferit de cel al componentelor individuale, atunci când încercați să distilați un amestec HCL/apă, vaporii care se formează au într-adevăr o compoziție diferită, astfel încât, la cantități mici, puteți distila HCL într-o anumită măsură, însă, cu cât încercați să îl concentrați mai mult, compoziția vaporilor devine suficient de apropiată de cea a lichidului pentru a forma un azeotrop, în acest moment, simpla încălzire a soluției nu va provoca nicio separare suplimentară, chiar dacă se atinge căldura aparent necesară pentru a face acest lucru, deoarece vaporii păstrează aceeași compoziție ca și lichidul, dacă ați dori să ocoliți acest lucru, ați avea nevoie de un compus suplimentar (un antrenor) care poate modifica compoziția fazei de vapori, permițând o separare suplimentară prin "ruperea" azeotropei. Pentru un amestec HCL/apă, acest lucru poate fi realizat cu alcooli sau solvenți organici precum toluenul.

Toate acestea pentru a vă spune că trebuie doar să găsiți o sursă bună pentru concentrații mai mari, deoarece, probabil, nu va fi rentabil să o faceți singur la scară mică.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
lol Îmi plac unele dintre argumentele de aici (atât timp cât nu sunt persoana care este numită idiot) am fost acolo, am făcut asta! Ha jk.
Recunosc că, până de curând, nu mi-am dat seama că nu se poate obține decât o anumită concentrație procentuală cu HCL.
Știam despre azeotropi din alcool, dar nu mi-am dat seama că concentrația este atât de scăzută în cazul HCL (sunt sigur că un cadavru într-un butoi cu această substanță nu ar fi de acord cu această evaluare!), așa că nu mi-am dat seama că am de fapt 5L de acid HCl conc.
Trebuie să trăiesc ca să învăț! De fapt, am folosit până acum doar cantitatea de 10%.
A fost surprinzător de greu de obținut în această țară doar prin intermediul site-urilor web tbf.
acum mă lupt cu ciclohexilamina sau n-butilamina. Întotdeauna există ceva - chiar și atunci când fac o RXN, planific două RXN-uri înainte, deoarece acum sunt conștient de cât timp durează să se adune rahatul!
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
Nu cred că OP își dă seama cu adevărat de proprietățile HCL, deoarece HCL este un lichid concentrat doar la aproximativ 35%, la concentrații mai mari va face bule în aer deoarece HCL este un gaz în forma sa pură, acest lucru contribuie la calitățile sale de distilare de rahat, în plus, HCL are o legătură ridicată cu apa, astfel încât distilarea simplă după aproximativ 20 % HCL și 80 % apă este imposibilă, deoarece aceasta este compoziția care formează de obicei un azeotrop pentru acest amestec, cel puțin fără prezența unui antrenor, dar este, de asemenea, important de reținut că, în funcție de antrenor, este posibil să fie necesară o separare suplimentară pentru a elimina solvenții.
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
Să nu mai vorbim de faptul că expedierea HCL la acest tip de concentrație are cerințe stricte de reglementare, dacă ați fi fost să-l expediați pe piața internă fără documente corespunzătoare, ați putea risca să răniți grav lucrătorii poștali, ceea ce mă îndoiesc că cineva de aici susține, În unele țări, acest lucru poate fi suficient pentru a vă cumpăra o acuzație de terorism.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
ABSOLUT! A fost o companie privată de transport maritim și un container de 5L de "curățător de piscină" și astfel au știut exact ce a fost - am OBLIGATORIU o cadă cu hidromasaj am curățat pentru mama mea DUH!
Haha este destul de la îndemână am cumpărat 5L de ea pentru că atunci când o folosesc, care nu ar trebui să fie prea departe acum - fie că sau azeotropic acid sulfuric, dar care este o altă poveste cu totul ca va fi pentru scopuri de sărare (la orice putere este necesară - am fost de învățare despre baloane volumetrice. Destul de interesant).
Am plătit prin nas pentru transportul pe care să fie corect ... £ 50 dacă îmi amintesc ...
Oh și haha am cumpărat 25g de NaBH4 de la APC Pure (companie mare, nu o dis pe ei la toate) și a plătit ca £ 30 sau poate chiar £ 50 pentru livrare atunci când produsul a fost ca £ 12 haha
😛 stupid, dar ce să faci! Când ai nevoie de ea ai nevoie de ea - oh stai, am nevoie de ea?! Haha oh yeh NaBH4 am făcut-o, iv folosit-o. A fost grozav, acum am nevoie și aștept o cameră de vid + pompă
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
S-ar putea să fiu o excepție în această privință, deoarece primesc doar picături și picături de bani din când în când, așa că nu știu. Sunt sigur că dacă vrei să vinzi și să investești este o poveste diferită - eu sunt un tip de uz personal / libertate cognitivă.
Am fost la închisoare pentru trafic de droguri. Nu vreau să mă implic din nou așa că am ajuns la chimie! Haha
 
Top