Question Forme cristaline de ketamină

iseeghosts

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua tuturor, prietenul m-a întrebat dacă cristalele de ketamină pot fi schimbate într-o formă diferită, cum ar fi o candelă sau ceva de genul. El vinde ket în vrac, astfel încât scopul este de a face transporturile mai puțin vizibile la vamă. Ar fi vorba de S-ketamină. El a spus că a făcut ceva similar cu mdma și cu siliciu. Se poate face acest lucru? Dacă da, atunci poate cineva să mă învețe?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
atâta timp cât îl poți separa, poate încerci să adaugi acizi grași precum acidul palmitic? sau doar să îl amesteci cu ulei de palmier? nu sunt sigur dacă ar rezista sub formă de lumânare, dar este doar o idee
 

iseeghosts

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Se separă R de S? Deci, dacă am ket s pur, atunci cum să îl recrystilaze în altă formă?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
Mă gândeam doar să adaug un fel de liant sau emulsificator ca la o pastilă sau sirop sau ceva de genul ăsta și să-l tratez ca pe ceară și să fac o lumânare

iată informații despre racemizarea r-ketaminei. nu am putut găsi exact ceea ce căutați, dar sper să puteți obține ceva din asta :3
 
  • Like
Reactions: vis

iseeghosts

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Când încerc să mă înregistrez pe site, acesta solicită adresa de e-mail. Idk dacă este sigur
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
folosiți doar un e-mail temporar. nu trebuie să îl verificați afaik

există o mulțime de resurse bune pe site, îl folosesc pentru a răspunde la majoritatea întrebărilor mele legate de chimie lol ^^;
 
Top