Question Cum să faci sare fără generator de HCl,.

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, băieți,

Am toate lucrurile necesare pentru reducerea p2p cu NaBHr4. vroiam doar să pun această întrebare. la sfârșitul sintezei rămâneți cu dcm + freebase, pot să scap de dcm prin evaporare (distilare) și apoi să amestec freebase cu acetonă și să adaug acid clorhidric?până la ph 7 și se evaporă pentru a obține sare de hcl?Am doar hcl cu apă (acid clorhidric) și nu am acid sulfuric în acest moment pentru generatorul de gaz hcl.Pot să fac doar așa cum am descris?
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Ai nevoie de HCl pentru că ai făcut amfetamină hcl
 

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Fac metamfetamină, nu amfetamină. Știu că am nevoie de HCl, dar nu vreau să fac gaz pentru că vreau să îl titrez cu acid clorhidric în proporție de 31 %.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Cred că există prea multă apă în HCl 31%, veți pierde produsul.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18

Da, puteți utiliza hcl apoasă și izopropanol în loc de acetonă. Trebuie doar să adăugați acidul în porții mici, să amestecați bine, să așteptați, apoi să verificați pH-ul. Este nevoie de timp. Dacă soluțiile dvs. au devenit roz, înseamnă că ați adăugat prea mult hcl.

1. Amestecați baza liberă cu izopropanol și adăugați HCL (aq)

2. Evaporați până la sirop. Se răcește pentru a cristaliza.

3. Spălați/Recristalizați. Cel mai bun solvent pentru acest pas este etilacetatul fierbinte/în fierbere
 

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Vă mulțumesc foarte mult domnule pentru această informație. presupun că pot înlocui metanolul cu izopropanol, nu?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
da, puteți utiliza orice alcool. etanol, metanol sau izopropanol. asigurați-vă că evaporați tot ce fierbe <100 de grade, inclusiv apa. apoi răciți și se va solidifica.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
U folosiți gheață carbonică și nu trebuie să așteptați toată noaptea
Aruncați freebase aceeași acetonă 1:1 amestecați a fost și aruncați acid HCl sau puteți amesteca cu acetonă aruncați la gheață uscată aproximativ 20min și aruncați la freebase și amestecați rapid acest lucru totul despre culoare nu vă faceți griji puteți spăla cu acetonă și cristal va fi alb
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Cineva care știe despre ce vorbește.
Aruncând gheață carbonică în soluție, soluția în sine scade. Dar gheața carbonică este atât de rece și pH-ul este diferit la temperaturi scăzute, cum ar fi -80 dacă adăugați suficient, astfel încât va fi cel mai probabil într-adevăr alb

Este același principiu ca și cum ai arunca HCl în soluția ta nepolară, dar este exact principiul opus
 
Top