cum să vindeci cocaina tolertanță inversă

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 24, 2023
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Am nevoie să cunosc substanțe chimice care reduc reglarea receptorilor de dopamină, sunt consumator de cocaină, crack, metilfenidat și amfetamină și am dezvoltat recent o toleranță inversă, având nevoie de mai puține doze pentru a intra într-o criză psihotică, cum îmi pot dezvolta din nou toleranța?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Bună ziua. Aceasta este o întrebare interesantă. Vă rog să precizați - de cât timp utilizați aceste substanțe și ce doze ați atins înainte ca toleranța inversă să se manifeste? Când a început aproximativ? Aveți vreo boală cronică? Poate există un început de a lua medicamente?
 

Willaim2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 4, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
hi, reduceți cantitatea de alimente pe care o consumați înainte de următoarea băutură, reduceți exercițiile fizice intense și gândurile active și renunțați la fumat, băutură și consumul de produse comestibile picante și stimulante.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Înțeleg că utilizarea prelungită a acestor substanțe chimice face ca receptorul să își reducă dimensiunea receptivă din cauza suprastimulării. Nu sunt sigur cum se inversează acest lucru?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Da, toleranța se dezvoltă în parte din această cauză. Dar există mult mai multe motive, iar noi nu putem înțelege pe deplin o parte importantă a acestora. Cu toate acestea, există dovezi slab confirmate ale unei scăderi a toleranței după o pauză lungă (într-adevăr lungă) în utilizarea și / sau utilizarea anumitor medicamente farmacologice, cum ar fi Memantina. Repet, acestea nu sunt nici măcar date științifice, ci mai degrabă feedback-ul oamenilor individuali după ce au experimentat pe ei înșiși.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Sunt 100% de acord cu acest lucru, am fost specific cu privire la substanța chimică fiind cocaină. Citind ceea ce am scris, ar fi trebuit să fiu mai clar în această privință, cu toate acestea, dependențele, lipsa consumului și toleranța sunt toate interesante și nu sunt suficient de gândite sau discutate. Am renunțat recent la nicotină după 25 de ani de utilizare, a fost a cincea mea încercare, de data aceasta a fost ca și cum nici măcar nu am încercat să renunț, pur și simplu m-am oprit. Acest lucru mă face să mă gândesc că dependența este 50% o problemă a condiției umane.
 

NinjaFlakkaZombie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
22
Reaction score
43
Points
13
Am citit greșit? OP este îngrijorat de a deveni psihotic. Ca în problemele u obține de la pyros. El nu este preocupat de toleranță.

Dacă nu am citit greșit te-aș sfătui să vezi un psihiatru și de a găsi un neuroleptic pe care le-ar putea lua, fie dacă ur obtinerea super maniacale sau pentru a lua în timp ce youbtske o pauză această a doua opțiune va fi greu Sunt pe aceleași medicamente ca u și nu am putut opri Ritalin și cu excepția cazului în care il rupt cocainelor chiar mai greu) dacă aceste medicamente sunt de a face u pduchotic căuta ajutor profesional (dar aș sfătui u pentru a păstra acest lucru de la wholever este scrisinhng dvs. scripturi Ritalin cumpara care depinde de tine)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Da, discuția s-a îndreptat către toleranță, dar pentru a oferi OP cel puțin un răspuns aproximativ la caz, sunt necesare mai multe detalii. În termeni generali, desigur, merită să mergeți la medici, să fiți examinat și eventual să luați medicamente. Acestea sunt recomandări evidente.
 

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 24, 2023
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
paracelsus crezi că bpc 157 mă poate ajuta?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
BPC 157 este o substanță foarte interesantă și potențial promițătoare. Cu toate acestea, în cercetare, aceasta demonstrează efecte care sunt opuse solicitărilor dumneavoastră, din câte am înțeles. Astfel, BPC 157 poate contracara consecințele leziunilor neuronale nigrostriatale legate de dopamină, epuizarea veziculelor de dopamină, blocarea receptorilor de dopamină și consecințele activității dopaminergice reduse. Toate aceste noțiuni sugerează o interacțiune specială a peptidei gastrice cu sistemul dopaminergic și o capacitate a BPC 157 de a contracara efectul unui agent nociv în cadrul sistemului dopaminergic central și, prin intermediul dopaminei, interacțiunea și cu alte sisteme. În plus, BPC 157 acționează asupra altor sisteme de neurotransmițători. Este dificil de prezis cum va reacționa neurochimia dumneavoastră la administrarea acestuia.
 

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 24, 2023
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Am consumat multă cocaină, Ritalin și crack timp de 3 ani și acum simt un fel de toleranță inversă cu sensibilizarea receptorilor doopaminergici, mă confrunt cu episoade psihotice cu o doză mai mică decât înainte, credeți că memantina îmi poate rezolva problema?Am citit unele articole care spun că agoniștii dopaminei pot ajuta, dar ceea ce am vrut au fost substanțe care să îmi reseteze receptorii
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Puteți preciza cum se manifestă episoadele psihotice? Cum anume s-au schimbat dozele? Aveți vreun diagnostic psihiatric? Dacă este mai convenabil, îmi puteți scrie în mesaje private.
 

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 24, 2023
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
credeți că bpc 157 mă poate ajuta?
 

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
Ketotifene fumarat și difenhidramină curăță receptorii de dopamină și serotonină plus creșterea densității acestora.

Ketotifen fumarat 2mg în fiecare zi înainte de somn
Difenidramină 50mg înainte de somn.

După 1 zi puteți simți diferența luând o simplă cafea
 

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
Ketamina și dextrometorfanul stimulează receptorii NMDA crescând sensibilitatea dopaminei și serotoninei.

Puteți combina tirosina cu stimulentele dvs. pentru a spori efectele.
 

amphguy7686

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 24, 2023
Messages
15
Reaction score
8
Points
3
Da, dar cred că problema mea este suprasensibilitatea în anumite puncte ale creierului meu, nu știu care este mai bun un agent de sensibilizare sau desensibilizare, cred că bpc 157 mă poate ajuta
 

Emelrich

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 6, 2023
Messages
6
Reaction score
15
Points
3
Deals
1
ce vă face să credeți că bpc-157 ar fi de ajutor?
 
Top