Hexan

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
M-am uitat peste proprietățile hexanului și pare a fi un solvent potrivit.

De asemenea, este ieftin. Are cineva experiență cu acesta pentru sinteza mefedronei?
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
78
Reaction score
55
Points
18
4-MMC are o solubilitate mai mare în solvenți polari precum DCM, etanol, metanol...etc. Hexanul are o polaritate scăzută, ceea ce îl face să fie mai puțin eficient atunci când interacționează cu grupările funcționale polare ale moleculelor de mefedronă.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
DCM este cât se poate de nepolar, mefedrona freebase este solubilă în medii nepolare, iar clorhidratul în medii polare. Hexanul este, de obicei, costisitor dacă este cumpărat sub această denumire, dar eterul de petrol 40-60 constă în principal din hexani. Dacă este bun pentru acest preparat? Ei bine, CHEM-IS-TRY
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Yep, nu funcționează :)
 

BigBoy72

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 20, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Hei, amice, ai putea detalia un pic mai mult ce nu a funcționat? Ai înlocuit hexanul cu DCM/EA ca solvent în care BK4 este dizolvat înainte de metilaminare?
Sunt sincer curios, deoarece am rămas fără DCM, dar am o canistră proaspătă de 7 l de hexan, în speranța că va funcționa. Nu-mi primesc metilamina până săptămâna viitoare, așa că sper să vedeți acest comentariu.
 

momogf

Don't buy from me
New Member
Language
🇵🇱
Joined
Sep 28, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Puteți utiliza ksylen thf dmso dcm toulen benzen acetat de etil
 

BigBoy72

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 20, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Dar nu există hexan?
 

BigBoy72

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 20, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Am înțeles, mulțumesc.
Voi încerca în continuare.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
Am aproximativ o jumătate de litru de hexan pe care l-am distilat din lichidul de *****ire și pentru care caut o utilizare....Bunson burner? 😄 De fapt, cred că de fapt este heptan
 

BigBoy72

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 20, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Mă gândesc să fac o reacție la scară mică folosind hexan ca solvent pentru a nu pierde prea multă materie primă în cazul în care rahatul lovește ventilatorul, aproximativ 100 g de BK4 ar trebui să fie suficient.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,401
Solutions
4
Reaction score
957
Points
113
Deals
1
Nu fac multe experimente de 15g🙄, dar dacă aș face-o, atunci aș economisi o mulțime de bani. Poate că obțineți o ofertă extraordinară la 2b4mp. Ați plătit ...$160/kg livrat. Acel 100g te-a costat 16 $, dar cât valorează, în timp ce ai plătit, ai așteptat, ți-ai ros unghiile, ți-ai curățat casa și în cele din urmă l-ai primit? Sună a 50$ ușor pentru cei 100g. Odată, cu mult timp în urmă, am cumpărat ceva de pe ebay și am plătit aproape 200 $/50g. S-ar putea să vrei să reconsideri ce constituie o reacție mică
 

BigBoy72

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 20, 2024
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
În situația mea actuală, 100gs constituie o reacție mică,
Iisuse omule, 200/50gs? 100 g nu reprezintă o reacție la scară mică, este opinia dvs. și aveți dreptul la ea, voi fi de acord să nu fiu de acord. Chiar și 160 de dolari pe kg este o sumă mare, de unde îți iei precursorii?
De asemenea, nu reușesc să văd cum pierde timpul degeaba adaugă valoare la bk4? Am rahaturi de făcut care intră în sfera mea de posibilități, nu pot să fac un pachet să ajungă mai repede la mine gândindu-mă la el.
 
Last edited:
Top