Am reușit ÎN FINAL?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Deci, după cum sunt sigur că câțiva dintre voi au adunat iv încercat cataliza cetonă de triptofan pentru a produce triptamina, dar a fost având probleme.
Se pare că pur și simplu nu am putut urma instrucțiunile pentru că luam pauze, nu luam notițe și uitam unde mă aflam.
Sunt încântat să spun că am corectat aceste probleme și am ajuns la acest rezultat: ....
Ce părere avem? Am vrut să fac TLC, dar nu am decât plăci MASIVE și, în primul rând, nu eram sigur ce chimicale să folosesc pentru a "dezvolta" placa TLC, dar, de asemenea, dimensiunea uriașă - mă refer la 20cmx10cm, ar putea cauza probleme cu absorbția picăturii? De asemenea, să înțeleg că trebuie doar să dizolv o cantitate infimă în apă și apoi să întind un tub capilar pentru a face o "micropipete" pentru a picura o picătură pe placă, apoi să aștept să fie absorbită de siliciu înainte de a o pune în poziție verticală în rezervorul masiv de developare (sau un borcan mare) pe care l-aș folosi pentru a o dezvolta.
Îmi pare rău dacă folosesc o terminologie greșită, învăț pe parcurs, dar am ajuns atât de departe în doar câteva luni.
Îmi pare rău, știu că este mult în acest post, o mulțime de întrebări și chestii, așa că îmi cer scuze, m-am gândit că cineva de aici A făcut asta înainte... cu siguranță
 

Attachments

  • 1w7ZyFehXH.jpeg
    1w7ZyFehXH.jpeg
    6.1 MB · Views: 236
  • gzm6Pi4TfQ.jpeg
    gzm6Pi4TfQ.jpeg
    5.6 MB · Views: 212

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Am urmat descrierea arhivelor de rodiu care foloseau l-carvona din uleiul de mentă verde, doar că am înlocuit-o cu ciclohexanona (din descrierea catalizată de cetonă de mai sus). În esență, asta a fost tot. Încă mai am o parte din "licoarea-mamă", așa că s-ar putea să o folosesc pentru a vedea dacă mai pot decarbura cu ea, dar tbf mă îndoiesc - cred că voi repeta experimentul dacă mai am nevoie. Trebuie să o răzuiesc și să o cântăresc pentru a vedea dacă este o presupunere rezonabilă că este de fapt triptamină. Adică, am evaporat-o din apă, ceea ce a fost foarte enervant și lent - DCM ar fi fost mai bun, dar din anumite motive, nu a lăsat un strat, așa că bănuiesc că este miscibil cu terebentină - ceea ce face ca scrierea de mai sus să fie incorectă în a doua jumătate sau recuperare a tryptaminei menționate. Mă îndoiesc că cineva va citi sau va răspunde la asta, deoarece nu am prea multă experiență aici, dar hei ho, este un succes masiv pentru mine dacă ESTE triptamina. Am trecut de la a ști doar despre extragerea moleculelor din materia vegetală, la a învăța acest proces în aproximativ 4 luni.
Mi-am dat un an pentru a învăța, dar se pare că obținerea cunoștințelor nu este partea cea mai grea! Obținerea reactivilor relevanți este!!! Mai ales că acum vreau să-mi concentrez atenția asupra fenetilaminelor - de asemenea, tocmai mi-am dat seama că am postat acest lucru în secțiunea greșită (îmi pare foarte rău mods, ați putea, eventual, să-l mutați la secțiunea triptamine?) Îmi pare rău!
 
Top