Pentru dragostea lui Dumnezeu am nevoie de ajutor

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Jur pe Dumnezeu că am umblat pe internet în ultimele 4 luni încercând să obțin un răspuns clar și concis la problema mea.

Caut o rețetă despre cum să fac niște shake and bake prin metoda cu baterii litiu/combustibil coleman etc.

Eu am următoarele:
combustibil de camping Colemans
amonium de la o grămadă de pachete frigorifice
baterii cu litiu
leșie
sticle de sifon
pseudo
containere diverse
foc lichid și sare (pentru gazare)


Am încercat acest lucru de cel puțin zece ori și nu-mi dau seama de ce nu funcționează. Fac leșie de amoniu și litiu pentru a obține bronz și adaug pseudo în amestec și apoi îl strecor într-un recipient. Apoi am gaz lichidul meu și mă uit la zăpadă. Așa că mă gândesc dulce a funcționat! Apoi îl usuc și chiar îl spăl în acetonă uneori, dar nu fumează. Nu are gust de droguri. Nu face nimic. Este un gunoi. Ce fac greșit? orice ajutor este apreciat pentru că im pierde mintea mea aici.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
87
Reaction score
68
Points
18
Deals
18
Există o mulțime de videoclipuri și subiecte pe site pentru aproape orice are legătură cu meth. Nu sunt chimist, așa că nu aș putea să vă spun, dar pe vremuri îmi amintesc că ingredientele cheie pentru primul pas erau benzile de litiu, pseudoamoniacul și amoniacul anhidru. Tastați în shake and bake în bara de căutare și ar trebui să găsiți o mulțime de fire pentru ceea ce sunteți looing pentru
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
87
Reaction score
68
Points
18
Deals
18
Există o mulțime de videoclipuri și subiecte pe site pentru aproape orice are legătură cu meth. Nu sunt chimist, așa că nu aș putea să vă spun, dar pe vremuri îmi amintesc că ingredientele cheie pentru primul pas erau benzile de litiu, pseudoamoniacul și amoniacul anhidru. Tastați în shake and bake în bara de căutare și ar trebui să găsiți o mulțime de fire pentru ceea ce sunteți looing pentru
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
asta vreau să spun, m-am uitat și am citit și am citit și am citit și am citit atât de multe mesaje diferite și bloguri și alte site-uri web și simt că toate fie lipsesc un pas, fie ingrediente greșite, fie pur și simplu greșesc intenționat pentru a face rău celor care încearcă.. Conform unui alt răspuns de aici, cred că am greșit amoniacul, care poate fi motivul eșecurilor mele repetate. Mă voi gândi cum să obțin tipul potrivit și voi încerca din nou. Mulțumesc pentru ajutor!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
969
Points
113
Deals
1
Ce ingrediente au ambalajele tale reci? Am căutat peste tot și nu am putut găsi un pachet frigorific cu nitrat de amoniu. Nu se mai fac de peste un deceniu. Dacă pe ele scrie nitrat de calciu și amoniu sau uree, nu vor funcționa. Schimbă-le cu sulfat de amoniu sau acid Lewis de amoniu de orice fel
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Tipul meu.... cred că ai descifrat codul. Mulțumesc! Am cu siguranță calciu-amoniu. Cum se procură sulfatul sau "acidul Lewis"?
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
în procesul meu, fac următoarele (dacă vă pasă, dacă nu, îmi cer scuze pentru informațiile inutile)

-măsurați combustibilul coleman (toate acestea sunt scrise btw, și nu le am la îndemână pentru a fi 100 la sută exacte acum, dar am măsurători exacte scrise)
-puneți-l în sticla de jet de sifon
-măsurați amoniacul, puneți-l în sticla de sifon
-desfaceți bateriile, puneți-le într-un recipient separat de coleman fuel pentru a le conserva.
-se ia pseduo amestecat, se pune în jet de sifon
-se măsoară leșia, se introduce în jetul de sifon
-se ia litiu, se introduce în jetul de sifon
-*****iți reacția cu o cantitate minusculă minusculă minusculă de apă și astupați imediat.
-învârtiți, nu agitați, până când amestecul începe să se rostogolească tare
-așteptați cât mai mult posibil înainte de a râgâi
-scuturați ca naiba, râgâiți, repetați, continuați până când tot litiul se transformă în bronz
se filtrează prin bile de vată și o serie de filtre de cafea într-un recipient nou
-gazarea lichidului cu foc lichid și sare prin tuburi până când "ninge"
-filtrați chestia albă și uscați

-rezultatul final este un gunoi inutilizabil. este totul din cauza amoniului?? aș putea, eventual, să iau această pulbere de gunoi și să o pun într-un nou preparat și să funcționeze atunci? sau este inutilă și trebuie să fie aruncată?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
969
Points
113
Deals
1
Va trebui să mă gândesc la asta, dar atâta timp cât nu ai aruncat nimic, probabil că îl poți recupera. În mare parte, rețeta arată bine, cu excepția sursei de amoniac. Mă gândesc că nu vrei să o agiți sau să o amesteci energic decât dacă reacția încetinește sau o emulsie amenință să depășească sticla. Nu este imposibil ca această reacție să curgă și să creeze probleme serioase. De fapt, acesta este modul în care majoritatea oamenilor își ard casa. Sticlele alea cu jet de sifon sunt rezistente ca dracu'. Când apăsați pe ea cu degetul mare și nu o puteți lovi deloc, eliberați presiunea. Dacă sticla pare că se mișcă, probabil crește din cauza presiunii, eliberați-o
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Cu toate acestea, am avut parte de dezastre de câteva ori cu fluxurile de sifon. micile garnituri de cauciuc de pe capace, ale mele s-au rupt literalmente sau s-au dizolvat parțial, iar odată ce toată presiunea se eliberează dintr-o dată, un vulcan erupe. În toate cazurile, cu excepția uneia, sunt foarte atent și am un capac de rezervă în apropiere, unde pot preveni catastrofa. o dată m-a stropit cu combustibil și peste tot în garajul meu. Slavă Domnului că nimic nu a decis să se aprindă sau să se înfurie, altfel aș fi fost super crocant.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
969
Points
113
Deals
1
Acid Lewis înseamnă doar un anion-cation conjugat. Sulfați, clorhidrat, carbonați, formate de acetat. Aceștia sunt acizi Lewis. Clorură de amoniu = amoniac (anion) și clor (cation) când este lovit cu o bază puternică precum NaOH se obține
NA+, OH- + NH³+, CL- = NaCl (clorură de sodiu, sare de masă) Nh⁴ (gaz amoniac), iar OH- captează probabil un hidrogen pentru a forma H²O (apă)
Această convenție este o parte importantă a chimiei, cum ar fi extracția A/B, purificarea substanțelor chimice, protejarea grupelor funcționale etc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
969
Points
113
Deals
1
Astfel, atunci când am adăugat baza la acidul Lewis, de exemplu nitratul de amoniu, acesta s-a scindat în gaz amoniac și un cation nitrat, fiecare dintre acestea putând reacționa cu altceva
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
969
Points
113
Deals
1
Când ați adăugat totul, cu excepția apei, lăsați să se răcească pentru o clipă. Se inițiază automat, ceea ce este mai bine pentru că se folosește mai puțină apă. Dacă trebuie să adăugați apă, utilizați o bucată de tub și introduceți capătul în pulberea de sub litiu. Încercați să evitați udarea litiului. Aveți nevoie de apă doar pentru leșie/amoniac. Aceasta este reacția pe care o declanșați cu apă, gazul amoniac fiind eliberat. Reacția produce apă, așa că, odată *****ită, va continua de la sine
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
969
Points
113
Deals
1
Dacă postați cantitățile reale, vom trece prin echilibrarea ecuațiilor și verificarea stoicheometriei. Acesta este testul de foc. Oricine poate scrie o rețetă în care sunt utilizate substanțele chimice potrivite, dar utilizarea cantității corecte a acestora este diferența dintre metamfetamină și nimic sau o casă arsă sau o pedeapsă cu închisoarea.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
969
Points
113
Deals
1
Acesta este motivul pentru care auziți întotdeauna că metamfetamina se fabrică în cadă. Dacădepășiți această reacție pe tejghea sau spargeți sticla, ar fi bine să aveți deja pașaportul și biletul cumpărate. Sau să fii pregătit să mori. Când sticla explodează la 150+ psi și pulverizează amoniac clocotit peste tot, s-ar putea să muriți chiar acolo unde stați dacă nu aveți ppe. S-ar putea să fiți rănit mortal și să muriți în câteva ore sau zile, dacă sunteți foarte norocos, veți supraviețui, dar veți fi în stare să stingeți un incendiu nociv în bucătărie înainte ca acesta să ardă necontrolat sau ca vecinii dvs. să-l miroasă? DACĂ SUPRAVIEȚUIEȘTI LA TOATE ACESTEA, BUCĂTĂRIA TA A DISPĂRUT. Nu este ușor să ascunzi că bucătăria ta nu are podele, pereții și tavanul sunt eviscerați și că un incendiu chimic a provocat-o. Nu luați lucrurile astea ușor, chimia este un profesor brutal
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
160
Points
43
Salutări - Sunt asistentul SnB rezident autoproclamat neoficial.
Nu știu dacă ați căutat prea mult în studiile dvs. de SnB pentru că la un moment dat ar fi trebuit să dați peste mine și să mă contactați ;]
Aceasta este cam singura reacție pe care o fac de luni de zile. Multe succese, chiar mai multe eșecuri - fac ceva diferit de fiecare dată încercând să optimizez procedura. Vă pot ajuta să vă spun cum să o puneți pe drumul cel bun și să obțineți o reducere de succes. Lucruri pe care trebuie să le luați în considerare, să vi le amintiți, să le căutați și să vă feriți dracu de ele. Având în vedere natura autonomă și artistică a acestei sarcini specifice, este surprinzător de temperamentală și dificil de realizat dacă nu aveți cunoștințele/înțelegerea corectă - în ciuda libertății de improvizație și a capacității de substituire, există încă multe lucruri care nu vor funcționa și chiar mai multe vor merge prost.

Cu condiții/furnituri bune, este destul de ușor să reușești dacă știi ce faci. De asemenea, nu este nici pe jumătate atât de periculos pe cât îl prezintă toată lumea. Totuși, să nu te acomodezi! Există un tip care spune că o face în dormitorul său, în boxeri etc. - Nu știu ce să zic despre asta... dar eu sunt destul de aproape de acel nivel de încredere. Puteți face acest lucru oriunde unde vă puteți aerisi în siguranță. Acestea fiind spuse, PPE nu este necesar, dar nu fiți un idiot ca mine. Ajută totuși să ai niște mănuși - mai ales atunci când lucrezi cu mâinile pentru a trăi, practic totul intră în tăieturi / răni și le arde în iad - uneori nu poți ajunge la o chiuvetă suficient de repede și nici spălarea mâinilor nu ajută întotdeauna. Cunoașteți-vă acizii și bazele și cum să le neutralizați și să le aveți practic la îndemână.

Nu vreau să lovesc un cal mort, așa că nu voi repeta nimic din ce am mai postat. Cu toate acestea, am mai spus, există o postare de către utilizatorul bb Douda care face o dreptate bună acelei rețete originale. Un alt PDF de către un alt utilizator bb care "Flatline nu a scris" - acesta chiar m-a ajutat să-mi dau seama / să rezolv problemele. Există, de asemenea, un videoclip sau două de SnBs - gătit controlat de aplicarea legii în sticla de 2 litri. De asemenea, pe Hamiltons Pharma.. - "how not to cook meth" - Am scris povestea mea de succes SnB ca un fel de cheie care aduce toate aceste surse împreună și le face în sens practic. Nu a fost gândită ca o rețetă/instrucțiuni de sine stătătoare. Mi-am dat seama cum să gătesc a doua oară cu informațiile pe care le-am sugerat, ca un noob total, fără pregătire/experiență în chimie, în afară de parcurgerea unui "Chem for Dummies" în urmă cu aproximativ 15 ani, așa că nu renunțați - nu este greu. Eu doar am studiat și am fost foarte atent și determinat să o fac. Desigur, nu toată lumea joacă cu același pachet. Amintiți-vă doar că atunci când aveți de-a face cu efedrină/pseudo, transformarea acesteia în metamfetamină este aproape exclusiv o "reducere într-o singură etapă" dacă SnB cu Li/Al sau un preparat RP/I2 - rezultatul este același. În viitor, voi înclina totuși spre metoda RP/I2, datorită capacității de a controla mai ușor întregul proces.

Vă voi sugera atât de mult: Această reacție va varia foarte mult în funcție de: Pastilele utilizate, cum / dacă au fost curățate.
modul în care totul a fost adăugat la RV (ordinea etc.)
Gestionarea RV în timpul reacției (mai ales la început) ((încercați să o lăsați în pace!))
Solvenți? Eter/aromatic/alifatic sau un amestec? Dilligența în curățare/uscare - spălare cu apă/brină și uscare cu Mg2SO4
înainte în timpul și după anumite etape.
Se recomandă utilizarea de NaOH suplimentar. 1/4 dintr-o bandă AA Li pe cutie este mai mult decât suficient stoechiometric pentru a reduce pseudo în metamfetamină - îmi place să adaug un pic mai mult Li aproximativ 3/4 sau o bandă întreagă de baterie AA pentru a compensa eventualele pierderi sau poate dacă timpul de reacție nu a fost suficient.
Eu folosesc o sticlă de 1,5 l - nu trebuie să o aerisesc sau să o deschid până nu se termină.

Dacă doriți un succes garantat, găsiți ceva care funcționează și respectați-l întocmai! Am încercat să optimizez și să inovez, așa că am făcut multe greșeli și am stricat multe loturi jucându-mă cu diferite ingrediente/ cantități și încercând să sar peste anumite etape etc..
Sfatul meu? Nu vă grăbiți și faceți totul corect și adecvat. Recristalizați-vă pseudo FFS, știți ce vreau să spun? Fă tot posibilul și fă din asta un obicei. Abilitățile și produsul tău nu vor avea de suferit, îți promit! Nu știu exact ce faci greșit, așa că nu-ți pot sugera nimic în ceea ce privește metodele/ingredientele, totul arată bine.
Știu că sunt punctele fine ale reacției pe care nu le puteți digera, Dacă doriți, puteți să-mi trimiteți un DM și putem să ne dăm seama.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
969
Points
113
Deals
1
Acum câteva luni mă masturbam pe toaletă și am văzut fum. M-am uitat în jos și am scăpat o picătură de acid sulfuric marca Rooto pe pantalonii mei. Am sărit imediat dezbrăcat și am aruncat bicarbonat de sodiu pe el și am început imediat să-l clătesc. Mi-a făcut o gaură în genunchi de 1/4" adâncime
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
969
Points
113
Deals
1
O dată ( PRIMA ȘI ULTIMA) mi-am gazat freebase-ul cu mâinile goale. Era 100% sticlă chimică, articulații unse și cleme kek. Mâinile mele au fost maronii timp de 3 săptămâni ( nici nu m-am simțit bine)
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
cum se face "***** off" pe o toaletă? sau te referi la a face altceva în afară de a te căca? haha
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Ei bine, toată lumea de aici este atât de drăguță. Mă așteptam la o mulțime de mestecat fundul și insulte degradante pentru că sunt atât de idiot. Vă mulțumesc măcar pentru că ați văzut că vreau să învăț.

Îți pot spune pas cu pas ce fac eu. Nu curăț pseudo (nu prea știu cum să fac asta. În mod normal le macin într-o râșniță de cafea până devin o pudră extrem de fină)

-Folosesc un jet de sifon de 1 l
-Apoi iau 1 ceașcă de amoniu (uneori zdrobit în pulbere) *acestea sunt de la împachetările reci, care sunt amoniu de calciu despre care am aflat aseară că sunt tipul incorect*
-Adaug 1 și 1/2 căni de coleman camper fuel
-Se adaugă X cantitate de pseudo amestecat într-o pulbere fină fină (de obicei 4-5 cutii de 24 conta, 30 mg.... micii bastarzi roșii)
-Adaug o cană de leșie, încercând să îmbrac pastilele cât mai bine. La unele încercări am dat chiar o mică scuturată scuturată doar pentru a amesteca totul uniform.
-----În acest moment pot auzi niște sfârâituri și chiar miros totul la limita reacției. Presupun că acest lucru se datorează faptului că am adăugat leșia la amestec și aceasta își face treaba.
-Adăugați 1-2 baterii de litiu.


Acum, recunosc că acesta este momentul în care adaug acel mic strop de apă în sticlă și fac tot posibilul să evit litiul din cauza reacției sale violente la apă, dar de cele mai multe ori este inevitabil și se vor uda câteva bucățele de litiu care vor deveni albe. în acel moment simt cum sfincterul meu se strânge atât de tare încât va aspira tot aerul din cameră și voi astupa SOB-ul și îl voi agita ușor. De cele mai multe ori, abia începe să se rostogolească. sau chiar deloc. o dată sau de două ori a început să se rostogolească greu până în punctul în care am fost îngrozit de chestia aia. rămân calm și am râgâit de câteva ori când a fost necesar. fac asta timp de cel puțin o oră sau două, până când tot litiul se bronzează și dispare în cele din urmă (unde s-a dus? a reacționat cu ceva, dar nu sunt chimist.) apoi filtrez, gazez, mă uit la viscolul care se întâmplă în recipient, strecor și filtrez, usuc. gata. gunoi.

Nu știu dacă am ingredientele potrivite. Buchner a subliniat flub meu de amoniu, pe care mă simt foarte prost pentru. dar asta e în cazul în care am citit pentru a le obține de la mai multe * surse *. Nu știu dacă pașii sau procesul este corect, din nou am văzut diferite măsurători, când să adăugați lucruri, chiar a văzut un "trage de apă" tehnica în loc de gazare care implică testarea nivelurilor de PH cu benzi. încercat această metodă și a dat seama că am fost bamboozled în irosirea un bucătar.

Simt că există o mulțime de dezinformare acolo pentru a avea intenționat oamenii eșuează sau se rănesc. Nu mai am o conexiune și ardeam un fermoar solid pe săptămână. nu exagerez. Așa că am fost uscat în ultimele trei luni încercând să-mi dau seama cum să merg singur.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
160
Points
43
Da, mi-am distrus perechea preferată de pantaloni camuflați și un hanorac, cumva m-am stropit cu H2So4 și nu m-am gândit prea mult la asta. Data viitoare când am văzut hainele alea erau în zdrențe de parcă o hoardă de molii le-ar fi luat. O picătură s-a rostogolit pe partea din spate a mâinii mele și nu m-am gândit prea mult nici la asta, care s-a transformat într-o cicatrice bolnavă.. H2So4 este destul de groaznic... orice altceva doar arde și se irită pentru o perioadă lungă de timp. Nu am încercat încă să fac gaz cu HCl+CaCl2... poate data viitoare.

Deci, săptămâna trecută, am făcut o cutie de SU-24 (10*240mg) [am observat unele lucruri ciudate, voi elabora] ... am improvizat diluant de vopsea în loc de naptha/toluen... totul a fost în regulă până când a venit timpul să clătesc manivela cu acetonă (rece, uscată, bineînțeles.) Acetona mi-a dizolvat toată manivela... și am fost într-o pierdere totală deoarece nu mă așteptam la asta. Din fericire, am spălat-o într-o farfurie curată pentru a se evapora și a vedea ce a mai rămas, și asta este exact ceea ce am făcut.. M-am ales cu un randament îngrozitor de mic de 0,4 de gheață cristalină - dar a fost cea mai bună gheață pe care am fumat-o vreodată, fără îndoială. (Sunt obișnuit cu mexi-racemic)

Ieri am început o cutie de wal-phed (walgreens brand generic sudafed) 96*30mg=2.88g PSE - the "red hots". Am optat pentru aceste pastile, deoarece mi-au oferit primul succes, dar am reușit ca acestea, SU-24 și walphed 12 (20 * 120mg = 2.4g PSE) să funcționeze sau cel puțin să facă zăpadă la gazare, ceea ce nu înseamnă neapărat nimic, dar știu că a existat o reducere reușită la metamfetamină la eșantionare.
Oricum, am gazat rahatul ăsta, totul a ieșit bine, dar am observat că de data asta, la fel ca atunci când am făcut și SU-24, TOATĂ manivela s-a dizolvat la clătirea cu acetonă. Așa că am lăsat-o să se usuce, am colectat și am prelevat câteva mostre de aici. Groaznic. Gust oribil, fără activitate. Așa că acum m-am dus să xtalizez cu %99 IPA (uscat) și am ajuns la un produs similar cu acetona, culoare roșiatică/maronie/roz murdară, miros ciudat de solvent, gust îngrozitor, foarte acid din anumite motive, cel mai important... nicio psihoactivitate. Cam iritat în acest moment...

Așa că m-am întors la masa de desen... Am decis să fac un A/B, oricare ar fi fost "produsul" meu. De asemenea, am luat combustibilul vechi, l-am gazat, nu a precipitat nimic. Așa că l-am aruncat din nou în amestecul de reacție. Am aruncat totul într-un măcinător de cafea împreună cu combustibilul și am avut grijă să pulverizez/amestec foarte bine. După ce am pus acest amestec pe o plită la foc mic/mediu timp de aproximativ o oră, amestecând ici și colo. Am adăugat baza a ceea ce era "produsul" meu la amestecul de combustibil filtrat/uscat. Am gazat din nou tot amestecul, de data aceasta precipitatul era mult mai promițător. L-am filtrat, dar nu a rămas nimic în urmă ... deși am văzut solide. Au existat precipitații și pe interiorul recipientului de gazare, pe care le-am colectat cu o clătire cu acetonă. Așadar, lucrez din nou cu clătire cu acetonă, din "manivelă dizolvată?". Am decis să arunc niște %99 IPA în amestec și să xtallizez totul în același timp. Așa că stă pe vasul meu și așteaptă să se usuce acum. O să vă spun cum iese...

Ce părere aveți despre această situație dificilă, totuși?
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Am făcut o spălare cu acetonă pe lucruri în trecut pentru a le curăța (săruri epsom în cuptor, amestecate cu acetonă pentru a mă asigura că era acetonă uscată) și simt că indiferent de ce se va dizolva cea mai mare parte a gheții mele. dar întotdeauna fac asta într-un recipient curat și o las să se recristalizeze. În orice caz, pentru mine, îi dă un gust mai bun. haha Nu știu de unde să fac rost de toluen....., dar folosesc sticlele de HEET uneori (sticle galbene), nu sunt sigur dacă este cel potrivit sau chiar solventul potrivit....

mica ta problemă seamănă cu ceea ce obțin eu aproape la fiecare încercare pe care o fac. Arată promițător. Dar are gust de benzină sub formă de pulbere și (din prostie) am încercat chiar să o fumez. O IDEE TERIBILĂ. Foarte dureros. Gust îngrozitor. S-a transformat instantaneu în ca un gudron negru în bula mea. Foarte supărat și gust foarte îngrozitor timp de ore în gura mea.

În mod normal, iau marca Walgreens sau Sudafed actual (rahat ca 10 $ o cutie. nebun) într-adevăr totul depinde de cine vorbesc cu acea zi și dacă le pasă să verifice dacă au genericul.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
160
Points
43
Scuze pentru răspunsul întârziat...
Deci, cum a ieșit? Ei bine.... la fel de nasol ca și prima dată. De ce? Nu sunt chiar sigur. Am folosit genericul wal-phed 96*30mg "red hots", cu care am avut succes înainte. Diferența de data aceasta a fost că este vară în loc de iarnă și nu am extras pastilele cu metanol înainte. Am decis doar să le zdrobesc și să le arunc în RV. Spălarea cu acetonă mi-a dizolvat toată manivela, la fel ca în cazul SU-24, dar când am evaporat-o, am rămas cu prostii. Cu SU-24-urile, m-am ales cu un pic de gheață bombă. De data aceasta, însă, nimic, așa că nu știu ce a mers prost.

După cum puteți vedea, încercarea de a obține o metodă de lucru solidă m-a lăsat oarecum confuz și frustrat. Oricât de mult mi-ar plăcea libertatea artistică și de improvizație, precum și promptitudinea/disponibilitatea acestei metode... Încep să înclin spre poziția tuturor celorlalți cu privire la acest subiect: "Doar fă-o în mod corect cu metoda RP/I2." ...Mai puține presupuneri. Mai puține variabile. Mai puține lucruri care pot merge prost. Cu siguranță mai puțin periculos și mai prietenos cu "începătorii".
 
Top