Question LSD are efecte secundare psihice/fizice negative?

Grandthumb123

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 23, 2022
Messages
36
Reaction score
38
Points
18
Întotdeauna am citit despre oameni care au avut călătorii cu LSD și au scăpat de dependențe sau și-au vindecat depresia. Acest lucru m-a făcut să cred că drogul este complet în regulă, dar aș dori să aud de la cineva care a luat LSD și să-mi spună cum este și ce a simțit?
 

drZarah

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Răspunzând la întrebarea dvs. din antet, după cunoștințele noastre, revizuirile sistematice și meta-analizele indică faptul că LSD nu dăunează sănătății umane. Studiile care indică contrariul au, de obicei, un design experimental slab elaborat (și adesea cercetătorii implicați în acestea tind să își confirme prejudecățile). A doua întrebare, pe de altă parte, singurul răspuns autentic se referă la experiențele idiosincratice ale fiecăruia.
 

LurkingInSight

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Psihedelicele au o gamă imensă de efecte, nu vă veți potrivi perfect cu experiența unei alte persoane. Vă recomand să vă uitați la acest site pentru o vreme:

În ceea ce privește eliberarea de dependență, pot atesta acest lucru, timp de 3 ore nu vreau nicotină, este destul de eliberator. Îmi imaginez că pentru oamenii cu mai multă voință decât mine poartă acest sentiment și nu renunță niciodată la el.
Vindecarea depresiei: din punctul meu de vedere, depresia înseamnă că ești blocat într-o rutină de gândire negativă, iar psihedelicele te scot din această mentalitate și te aruncă pentru un timp în ceva nebunesc, iar după aceea rămâi același tu, aceleași probleme și poate chiar aceleași sentimente, dar vei avea amintirea unei mentalități, a unor emoții și a unei perspective diferite asupra tuturor lucrurilor, ceea ce schimbă modul în care gândești, deoarece nu poți nega că ai gândit diferit și că te-ai simțit foarte real.
Acesta este adevăratul beneficiu te*****utic al LSD și al psihedelicelor. Acestea vă permit să vedeți lucrurile într-un mod nou. Dacă ai ceva foarte puternic, cum ar fi bolile mintale, abuzurile și traumele, experiențele sau lecțiile foarte negative din copilărie, care îți ghidează luarea deciziilor în viață, conducând în cele din urmă la o viață nereușită și nefericită; atunci a avea ceva care îți permite să vezi lucrurile diferit, poate nu corect sau permanent, doar diferit pentru o vreme, îi face pe oameni să călătorească în călătoria de autoreflecție și, în cele din urmă, de îmbunătățire.
Suntem cei mai răi critici ai noștri și suntem și cei mai slabi la asta.
În ceea ce privește propriile mele experiențe.
S-a schimbat modul în care mă simțeam față de aportul meu senzorial, se schimbă alimentele care îmi plac, alimentele naturale au devenit opțiunea preferată, dar alimentele fabricate pot fi plăcute dacă sunt făcute corect sau cu mult zahăr/grăsimi. Lucrurile vizuale din această lume care au fost făcute de om și care nu reflectau regulile naturale cu privire la modul în care ar trebui să arate lucrurile (nu sunt foarte sigur ce vreau să spun prin asta, dar în cea mai mare parte este evident când o persoană a făcut ceva și caracterul evident al acestuia pălește în comparație cu frumusețea naturii). Lucrurile se simțeau uimitor, sunetele parcă erau mai îndepărtate, dar le puteam auzi mai clar. Simțurile s-au aliniat cu alte simțuri, ca și cum ar simți la fel în felul lor. Nu este sinestezie, gândiți-vă mai mult la dans, cum se leagă mișcarea de sunetele pe care le auziți.
Timpul a devenit imposibil de urmărit, simțul tău este distrus, dacă iei prea mult nu vei mai putea să îl urmărești, dacă nu ai luat suficient încât să pierzi controlul asupra gândurilor, atunci vei fi capabil să îți dai seama cât timp a trecut, dar acest lucru va fi mai dificil.
Gânduri recursive, adică gânduri care vin iar și iar. Acest lucru poate fi uimitor dacă aveți o realizare profund personală, auto-reflexivă și transformatoare despre dvs. care vă face să vă simțiți euforic de fiecare dată, dar poate fi un iad dacă aveți un gând traumatic despre ceva oribil din viața dvs. și rămâneți blocat în buclă pentru o lungă perioadă de timp. (Cu toate acestea, unii oameni raportează că se simt mai bine în legătură cu lucrurile care cauzează emoții negative după aceea)
Am avut spasme în tot corpul, s-au simțit genial.

Nu aș și nu aș recomanda să le luați dacă aveți o boală mintală care implică halucinații sau iluzii. Vă va înrăutăți starea, poate face noi lucruri declanșatoare și poate crește frecvența lor. Dacă aveți un istoric de boli mintale în familie și simțiți că s-ar putea să o aveți și voi în interior, pur și simplu nu o faceți.
Acestea fiind spuse, psihedelicele m-au ajutat, de asemenea, să văd cea mai mare problemă pe care o aveam cu mine însumi și care se referea la gândurile delirante și la faptul că eu chiar știam că le am.

Părerea mea sinceră este că singurii oameni care ar beneficia cu adevărat de pe urma consumului de LSD și alte substanțe psihedelice sunt persoanele foarte inadaptate. Băieții care au fost violenți de la o vârstă fragedă, femeile care au fost violate, oamenii care își îneacă conștiința în substanțe chimice pentru că nu își pot suporta propriile gânduri, toți acești oameni au nevoie de un moment departe de viața normală, pentru a lua în considerare alte lucruri pe care nu le-au luat niciodată în considerare.
Oamenii normali, ajustați în mod regulat, care au avut o cantitate corectă de traume, nu au nevoie de ele, deoarece vor fi avut multe experiențe în viața lor care i-au forțat să reevalueze modul în care gândesc despre lume într-un mod onest. Vei ști dacă felul tău de a fi în această lume este funcțional sau nu, deoarece îți vei îmbunătăți constant eșecurile, nu te vei înrăutăți.
Încă mai poți obține schimbări mentale pozitive de la ei dacă ești o persoană bine adaptată, dar ai nevoie de ei, sau viața ți-ar fi dat aceeași lecție într-un mod mai puțin intens, deoarece ești receptiv în mod natural la noi moduri de gândire.

Îmi pare rău pentru peretele meu de spam, eu, la fel ca toți hipioții evanghelici cu părul lung care împing psihedelicele în lume, pot vorbi mult despre experiențele noastre și nu veți învăța prea multe, dar chiar cred că au beneficii, nu este un medicament miraculos, dar este mai bun pentru unele lucruri decât orice alt instrument pe care îl avem în arsenalul nostru acum.
 
Top