DMT din acid gamma-aminobutiric

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Întotdeauna mi-am dorit să fabric DMT, dar nu am putut să o fac din produse chimice OTC și toate sintezele pe care le-am găsit necesitau NaBH4 sau alți derivați ai acestuia. Apoi mi-a venit în minte sinteza Fischer Indole, dar nu am putut găsi nicio rețetă aici, sau cele pe care le-am găsit începeau cu 4-clorobutanal, la care nici eu nu aveam acces. De aceea am venit cu această sinteză de aici din acid gamma-aminobutiric, care este utilizat ca hormon de înrădăcinare pentru plante.

PkjRaUMhf3


Este această rețetă plauzibilă? Dacă nu, există vreo modalitate de a o modifica în așa fel încât să poată fi realizată cu produse chimice OTC sau există o rețetă cunoscută pentru 4-(N,N-dimetilamino) butanal dietil acetal care poate fi realizat din produse chimice OTC?
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28


Hi

În etapa a doua, esterul nu poate reacționa cu trimetoximetanul, chiar dacă o face, se adaugă un carbon la lanț și lanțul are 5 atomi de carbon.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Am conceput o astfel de metodă, poate fi de succes, dar nu este rentabilă

NWjdrysNOq
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Nu am LiAlH4, PCC sau TsCl. Am lucrat din greu pentru a obține o rețetă compatibilă cu OTC, dar cred că fabricarea DMT din substanțe chimice OTC este imposibilă, spre deosebire de amfetamine.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Da, compușii pe bază de indol sunt scumpi și dificil de sintetizat chiar și prin metode convenționale.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Presupun, de asemenea, că nu există nicio modalitate de a produce 4-cloro-1-butanol într-un laborator amator fără a utiliza THF.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Cea mai convenabilă modalitate este sinteza 4-cloro-1-butanolului din THF. Chiar dacă nu aveți o pompă de vid, puteți face cu ușurință una.
Aproape că îl puteți face la o concentrație de 50-55%.
 

summer_*****

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
5b9sFOdTBq
XzsI7r2h5R
JQ2Yxv7aKh
L5JTDuXGVl
2vOoWGlrX4

Adăugarea HCl la dubla legătură este ciudată, am găsit o referință pentru aceasta(aici), dar cred că ar putea fi înlocuită cu HBr și un peroxid, deoarece este o adiție mai bine cunoscută care ar face produsul anti-Markovnikov.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Bună ziua, în a doua etapă, după cum ați spus, hcl nu poate fi adăugat ca o reacție anti-Markonioff, reacția anti-Markonioff trebuie să continue. În ultimul pas, o astfel de reacție nu are loc deoarece carbonul este protejat de 3 oxigen. Trimetoxi metanul poate reacționa în condiții acide, dar nu bazice.
 
View previous replies…

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Așa este, tocmai am văzut Bodroux-Chichibabin De asemenea, în etapa 2, are loc și reacția intramoleculară.
 

summer_*****

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
Această lucrare afirmă, de asemenea, că adiția anti-markovnikov a HCl este posibilă dacă este barbotată în clorura de N,N-dimetil alilamoniu topită
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
La temperaturi ridicate, este probabil ca reacția să se desfășoare ca radical. Aceste reacții sunt dificil de realizat în laboratoarele de acasă, acestea fiind în principal metode industriale.
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Este toată lumea nebună în acest fir? Nu o să vă jucați cu amalgame de aluminiu, gaz HCl, Grignards, fenilhidrazină și așa mai departe și apoi să spuneți că NaBH4 iese din discuție. Dacă vrei triptamine, faci aminare reductivă pe triptamină cu NaBH4 sau orice altceva, sau calea Shulgin cu indol și clorură de oxalil - nu asta. Aceasta este pur și simplu o nebunie și arată că niciunul dintre voi nu face acest lucru de mai mult de câteva luni cel mult.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
sau ai putea să extragi din plante și să termini cu asta.
Toate fără rețetă...
 
Top