Distilați cantități mici de solvenți folosind ceea ce aveți chiar acum în bucătărie

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,398
Solutions
4
Reaction score
954
Points
113
Deals
1
Această metodă am folosit-o pentru prima dată acum 20 de ani pentru a distila wayer pentru un experiment. Am folosit această metodă de cel puțin 20 de ori de-a lungul anilor, ea nu necesită instrumente speciale sau cunoștințe avansate. Nu este o metodă de producție, dar dacă aveți nevoie de 20 ml de acetonă și ceea ce aveți este dizolvant de ojă, ar trebui să aveți această metodă în arsenalul dumneavoastră.
XEHri4Akv7


Am ales această imagine pentru că a fost cea mai exactă reprezentare pe care am văzut-o într-o căutare. Se spune apă, dar acest lucru va funcționa pentru mulți solvenți solvent în partea de jos a vasului. Ceva care să țină o cupă de prindere în afara solventului. Dacă s-ar afla în solvent, s-ar evapora din cupă, astfel încât aceasta ar trebui să fie ridicată. Capacul pentru oală, răsturnat. Gheață în capac pentru a răci vaporii și a-i condensa în lichid care curge spre locul cel mai de jos , centrul capacului. Amtukey master sau furtun. Ceva pentru a elimina apa din capac, astfel încât să o puteți înlocui cu gheață pe măsură ce se topește.
Asta este, atunci când younare obtinerea goodnsteam / vapori, care este destul de cald dacă vă blast de căldură va face doar mai greu. Un capac de sticlă este ideal, astfel încât să puteți vedea cât ați colectat fără să îl dezasamblați.heatnitnup adăugați gheață deasupra, scoateți periodic apa din capacul inversat și înlocuiți cu mai multă gheață. Când ați colectat cantitatea dorită, demontați-o și acolo nu mai aveți, sau turnați-o într-un balon și repetați până când v-ați atins scopul. Puteți distila suficientă acetonă pentru a curăța un gram de cocaină sau metadonă în 15 minute. Obiceiul tău îți va mulțumi
 
Top