Question Pot utiliza mașina de colete a DPD pentru achiziții anonime

Koras

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Am văzut că unii furnizori livrează prin DPD și mă întrebam dacă poate fi expediat la mașina DPD din orașul meu și dacă este sigur, dacă aveți experiență în utilizarea serviciului.

Și poate fi încă urmărit la mine cumva dacă am folosi toate măsurile de siguranță
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
Nu sunt familiarizat cu aceste mașini, dar dacă necesită un act de identitate cu fotografie, aș evita, în general, orice mașină poștală pentru preluare / expediere va avea, de asemenea, camere și un jurnal al oricăror expedieri, deci, ascundeți-vă fața și dacă necesită nume sau un act de identitate, va trebui să obțineți unele false.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
103
Reaction score
42
Points
28
Deals
12
Este o opțiune bună dacă nu ești prost să vii în fața acestei mașini cu fața deschisă. Uite, câte camere sunt acolo.
 

marekzmarek

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
54
Reaction score
42
Points
18
Deals
14
It doesny matter. Face id u poate trișa pur și simplu. Mașina DPD nu este anonimă. Necesită plată online. Asta e tot✌️
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
103
Reaction score
42
Points
28
Deals
12
Plata nu este deloc o problemă!!! Puteți utiliza acest lucru pentru plăți online.

Recunoașterea feței este o problemă mai mare.
 
View previous replies…

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
Nu cred că aceste mașini ar avea scanere faciale pe ele, așa că, în mod realist, nu ai putea să îți ascunzi fața? dar poate că au un fel de verificare prin scanare facială.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
103
Reaction score
42
Points
28
Deals
12
care este prețul de piață al unei astfel de camere de recunoaștere facială în prezent? este încă prea costisitoare pentru a fi instalată în fiecare mașină?
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
Probabil că nu, o mulțime de aplicații au verificare facială atunci când introduceți un act de identitate, ar putea fi configurat pe o cutie de depozit destul de ușor cu o putere de calcul destul de mică, în general procesează imaginile în cloud, mai degrabă decât pe dispozitivul real, și îmi imaginez că în viitor AI va schimba modul în care funcționează și îl va face mai greu de păcălit.
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
Poate ar trebui să încerc să localizez una dintre aceste cutii și să văd dacă există vreo vulnerabilitate
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
103
Reaction score
42
Points
28
Deals
12
Mașinile DPD din diferite țări sunt, de asemenea, diferite.
Aici avem aparatul cu o cameră frontală, care poate fi de recunoaștere facială, și 2-3 camere laterale.
Pe timp de iarnă este în regulă: știu cum să îmi "ajustez" fața. Dar pe timp de vară este mai dificil.
 

magnesium_sulphate

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Majoritatea vânzătorilor nu oferă niciun fel de rambursare sau reship dacă furnizați o adresă de cutie poștală sau aceste DPD sau orice altă stație poștală a curierului. Vameșii acestor curieri tind, de asemenea, să fie mai atenți atunci când manipulează astfel de colete, deoarece știu ce se întâmplă.
Cunosc, de asemenea, cazuri IRL în care tipul s-a dus să își ridice punga mare de mefedronă și a fost condus politicos de mână de doi ofițeri uriași în civil.
 
Top