Question Pot cristaliza amfetamina

HHH

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 21, 2024
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Așadar, mă întrebam dacă se poate face o cristalizare HCl pe amfetamină?

O În primul rând: este chiar posibil?

O În al doilea rând: dacă este posibil, trebuie doar să lipesc un tub de HCl în baza fără amfetamină sau să prepar amfetamină pură și să o dizolv în ceva

O Al treilea: În ce pot dizolva amfetamina astfel încât să fie un amestec gata de cristalizare

Mulțumesc pentru tot ajutorul la celelalte întrebări ale mele!!!

HHH
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
Răspunsul lui @Bartholomeus pe acest fir spune: "Uscați pasta, când se obține sulfatul uscat, dizolvați-l în apă, adăugați soluție de NaOH pentru a obține amfetamină freebase pură. Apoi dizolvați freebase pur în solvenți precum metanol/IPA/acetonă, adăugați acid și voila ar trebui să obțineți un produs curat. Sau pur și simplu uscați pasta, iar când obțineți sulfat uscat, adăugați acetonă anhidră la rece și purificați-o de câteva ori astfel"

https://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...ine-purification-by-acid-base-extraction.788/ acest fir poate ajuta 2
 

HHH

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 21, 2024
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Știți ce este puritatea?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
tbh nu sunt cel mai versat în chimie, dar cred că depinde de câte ori îl speli cu acetonă

în conformitate cu firul de extracție acidă/bazică pe care ți l-am trimis, amfa pură este "albă (poate fi prezentă o nuanță cremă sau gri abia vizibilă), mirosul este complet absent, gustul este amar. Pulbere cu granulație fină, uscată, omogenă, nu uleioasă, solubilitate în apă fără reziduuri."
 

HHH

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 21, 2024
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Sigur omule o voi încerca. Mulțumesc!!!
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
dacă funcționează, poate u ar putea deveni un vânzător pe aici c;

lmk!!
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Clorhidratul de amfetamină este mult superior sulfatului, încercați-l dacă aveți ocazia, dar obținerea cristalelor prin evaporare este destul de dificilă deoarece este foarte higroscopic, însă atunci când este topit și răcit formează un fel de structură cristalină
 
Top