Ceai verde asiatic - Meth fabricat în Thailanda

kyloman

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 26, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Metamfetamina produsă în Thailanda/Asia are un gust/miros aparte, pe care unii îl descriu ca fiind un gust/miros de "oțet".

Mi s-a spus că atunci când pH-ul uleiului de metamfetamină este amestecat cu un anumit acid, se obține acest gust distinctiv de "oțet".

Știe cineva care este substanța chimică folosită pentru a produce acest gust?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
un miros de oțet sau de murături este în mod normal legat de acidul acetic ar putea fi greșit, poate altele 🤷🏻‍♂️
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
99
Reaction score
41
Points
18
Deals
12
Ce formă este? Pulbere? Nu știu dacă este posibilă cristalizarea tartratului de metamfetamină în gheață solidă, nici măcar nu am încercat vreodată. Dar dacă este o pulbere poate fi sare de tartrat cu ceva bitartrat.
În caz contrar, meth hcl este meth hcl. Nu poate avea gust de oțet. Doar o grămadă de impurități îl poate avea.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Pagina 30 în sus

https://wikileaks.org/gifiles/attach/130/130179_Secrets_of_Meth_Manufacture_StevenPreisler.pdf
 

Houdini1

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 21, 2024
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Ei cristalizează produsul cu oțet, deoarece acesta se evaporă mai repede decât apa, de unde și mirosul, așa mi s-a spus
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
oțetul este acid acetic diluat
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
99
Reaction score
41
Points
18
Deals
12
Într-adevăr, poate fi spălat cu acetat de etil. Din câte îmi amintesc, acesta poate fi utilizat și pentru spălarea clorhidraturilor.
 

kyloman

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 26, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Voi încerca acidul acetic, deoarece oțetul are apă în el și cam ~10% acid acetic.
Am încercat să pulverizez oțet de curățat în timp ce uscam ciobul, a neutralizat mirosul de acetonă, însă a făcut ca ciobul meu să se dizolve ușor, din cauza apei :(
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
acid citric în loc de un volum egal de acid acetic glacial (care conține 56% acid acetic
 

kyloman

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 26, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Vă mulțumim pentru sfaturile suspecților! :p
 
Top