Știe cineva din ce pot rex triptamina?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Cam totul în titlu pentru următoarea mea aminare reductivă la temperatură joasă la alte triptamine psihedelice... n,n-DET, de data aceasta, dar nu asta este de fapt ideea.

Mă întreb, de asemenea, dacă ar trebui să sărez o parte pentru a o păstra mai bine. Poate ca benzoat? Cred că a fost cel care a fost destul de stabil ... atunci pot să-l eliberez din închisoarea sa sărată în cantități mici de fiecare dată când am nevoie de fapt pentru a rula un RXN ... este mai enervant, dar nu enorm.
Cu siguranță nu la fel de enervant ca 400 + g merge la deșeuri! Ha
 

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 11, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ce încercați să faceți? Recristalizați N,N-DET sau triptamina nesubstituită pentru a o purifica? În cazul DET, o extracție fierbinte cu heptan/hexan va fi suficientă, la fel ca DMT-ul obișnuit. În cazul triptaminei, se poate face chiar mai ușor, depinde de cantitatea pe care o utilizați, 400 g de triptamină este mult și poate că în acest caz o distilare în vid va fi mai bună. De asemenea, se poate utiliza un extractor Soxlet dacă aveți unul, dar, din nou, dacă aveți cu adevărat 400 g de triptamină de purificat, este mai ușor să o distilați sub un vid bun.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Scuze, da, mă refeream la triptamina originală, de fapt am ajuns să am rezultate destul de bune folosind acetat de etil pentru a rex de la...., a trecut de la cristale mici opace / cafenii / galbene la cristale mai mari translucide "zaharoase" în căutarea.....și de ce? Doar pentru a asigura puritatea înainte de a face dietilarea, deoarece atunci când am încercat dimetilarea până acum, am avut randamente destul de proaste și încerc să aflu unde îmi pot îmbunătăți practica generală de a face chimie. Am decis să presupun că majoritatea lucrurilor au o mică impuritate în ele și, prin urmare, să fac mai întâi o rexare simplă pentru a vedea ce se întâmplă... Adică, sigur nu poate face nimic rău până la urmă...

De asemenea, nu am spus că am de gând să le rexaminez pe toate odată - este genul de lucru care poate fi făcut pe măsură ce le folosesc, cu o seară înainte de a face o reacție sau cu o zi înainte și să le usuc în desicator peste noapte...

Nu este o chestie SUPER murdară pe care am decarboxilat-o eu însumi din triptofan sau ceva de genul ăsta. Este ceva ce am cumpărat din China, dar am vrut să văd cât de clar și de mare este un cristal în care îl pot transforma lol

Nu, sincer, m-am gândit că încorporarea ei în tehnica mea generală mi se pare o idee bună....

Vorbind despre distilarea chestiilor fără a le distruge, tocmai am cumpărat un cap de distilare cu traiectorie scurtă... a fost ieftin totuși, l-am cumpărat din cauza asta, nu pentru ceva în special.

Am o mulțime de triptamine pentru că îmi croiesc drum prin cât mai multe aldehide diferite și reduceri ulterioare posibile și nu vând nimic. Am făcut o mulțime de n,n-DMT în viața mea, dar foarte puține alte triptamine și, prin urmare, fac doar reacții mici la un moment dat - pur și simplu pentru a încerca acești compuși.

Este plăcut să știu că îl pot transforma în orice triptamină de bază doresc, atât timp cât pot obține aldehida corectă. Cred că e grozav...

De asemenea, am 500 g de 3,4,5-trimetoxibenzaldehidă - de ce? Pentru că nu am încercat niciodată mescalina sau TMA.
Am de gând să fac aproape 250g din fiecare? Cu siguranță nu dintr-o dată, dar în toată viața mea? ...probabil lol

De asemenea, este greu să cumperi din China dacă nu cumperi 500g sau 1000g, deoarece vând cantități uriașe.

De fapt, singurul reactiv pe care l-am văzut vândut în cantități mai mici a fost 2,5-DMOBA din care am primit 50g, dar probabil că nu trebuia să mi-l vândă lol L-am recristalizat și pe acela....de ce? Surse de pe piața neagră sau gri...
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Intrare din Purification of Laboratory Chemicals, ediția a 6-a:


Solubilitatea nu este indicată. Am niște 5-MeO-Triptamină și am înțeles că una mai mult decât triptamina trebuie să fie albă și pură înainte de a continua cu o reacție.

Mă gândesc să încerc metoda lui Hailstorm:

Au avut succes și cu 5-MeO-T.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Am avut ceva noroc cu acetatul de etil ca să fiu sincer... în cele din urmă...

A transformat-o din cristale mici în cristale mai transparente și în granule zaharoase.

Înțeleg că produsul 99% funcționează direct din pungă, dar mă gândesc că nu poate face rău, nu-i așa? ....

Din experiența mea, este doar o bună practică să vă reexaminați reactivii...
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
23
Reaction score
20
Points
3
DET este triptamină instabilă indiferent de sarea pe care o faceți. DPT este mult mai bună dacă trebuie să o depozitați mult timp.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Interesant. Sunt sigur că a fost vândut ca RC de-a lungul anilor și destul de sigur că l-au vândut ca fumarat, dar nu intenționez să-l păstrez pentru a încerca de câteva ori ... asta e tot.
S-a întâmplat doar că am putut obține acetaldehidă, asta e tot...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Intenționez să lucrez prin dacă pot
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
@DavidNichols

O, Doamne! Tocmai căutam furnizori pe jumătate dubioși de propionaldehidă, astfel încât să pot vedea singur dacă DPT este mult mai bun decât DET.
Întotdeauna presupun că reactivii de care am nevoie pentru sinteze nu sunt disponibili în această țară, dar de fapt destul de puține aldehide simple sunt de fapt disponibile...

Nu am avut nici o idee! Ce idiot...

Asta demonstrează că merită să cercetezi ce este urmărit, ce nu este și ce este ușor de obținut! 😱
 
Top